Senaryosuz realite şovlarına bağımlı olmamızın bir nedeni var - gözlerimizi alamayacağımız türden çatışma, rekabet ve tartışmalara hizmet etmek için tasarlandılar. Reytingler için lezzetli bir tarif ve günlük hayatımızdan kolay bir kaçış.Ancak çocuk istismarını ve etik ikilemleri de eklediğinizde, Kid Nation . Son derece sorgulanabilir CBS gösterisi en iyi şekilde tanımlanabilir Hayatta kalan - buluşuyor- Sineklerin efendisi . Önerme: Vahşi Batı çevresinde denetimsiz çocuklar kendi cihazlarına bırakılıyor. 2007'de bir sezon sürdü, ancak kısa ömrüne rağmen, kötü şöhretle yaşıyor. Youtube .Nedir Kid Nation ?

Çocuk Ülkesinde Çocuklar

(CBS)Kid Nation 19 Eylül 2007'de CBS'de yayınlanan bir realite televizyon şovuydu. Program, New Mexico hayalet kasabasında ebeveynleri veya herhangi bir modern konforu olmadan 40 gün geçiren 8-15 yaş arasındaki 40 çocuğu izledi.

'Öncü' olarak anılan çocukların, herhangi bir yetişkin rehberliği olmaksızın işleyen bir toplum ve hükümet oluşturmaları bekleniyordu. Çocuklar, yasaları uygulamak ve uyku zamanlarını belirlemek için her birinin önceden belirlenmiş lideri olan dört gruba ayrıldı. Öncülerin, diğer birçok görevin yanı sıra kendi yemeklerini pişirmeleri, kendi işlerini yürütmeleri ve kendi ek binalarını sürdürmeleri bekleniyordu. Her bölümün sonunda herkes bir Belediye Binası toplantısında toplandı ve bir öncüye 20.000 $ değerinde bir “Altın Yıldız” verdi.

Beklendiği gibi, bol miktarda dram vardı. Çocuklar tavukları öldürmedikleri veya yanlışlıkla çamaşır suyu içmedikleri zaman, ulusal bir izleyici kitlesi önünde kendi ergen duygularıyla da mücadele etmek zorunda kaldılar. Gözyaşları döküldü ve yaralanmalar meydana geldi. Ancak izleyicileri izlemeye devam etmek yeterli değildi. Derecelendirmeler düzdü ve TV eleştirmenleri şovu şaşkına çevirdi. Sonra New York Times bir exposé yayınladı potansiyel olarak yasa dışı ve etik olmayan üretim uygulamaları hakkında, Nikki Finke LA Weekly'den CBS'nin gösteriyi iptal etmesini istedi prömiyer tarihinden önce.Neden Kid Nation İptal edildi

Kid Nation belediye meclisi toplantısı

(CBS)

Warum endete Jessie auf Disney Channel?

14 Mayıs 2008'de CBS seriyi resmen iptal etti. Kötü basın ve kötü icradan eşit derecede suçlayın.

Yasal konular da bir rol oynamış olabilir. Göre New York Times raporuna göre, ailelerin üretim sırasında çocuklarıyla iletişime geçmesine izin verilmedi. Ayrıca, CBS ve üreticilerin 'çocukları tedavi edebilecek veya acil ameliyat yapabilecek birinin tıbbi kimlik bilgilerini sağlamaktan sorumlu olmadığını' kabul eden 22 sayfalık bir feragatnameyi imzalamaları gerekiyordu. New Mexico Başsavcısı, prodüksiyonun eyalet yasalarını ihlal edip etmediğine dair bir soruşturma başlattı ve Amerikan Televizyon ve Radyo Sanatçıları Federasyonu, genç yarışmacıların sendika kurallarına tabi olup olmadıklarını araştırdı.

Serpintiyi kontrol altına almak için CBS yöneticileri, yapım sırasında bir doktor ve çocuk psikoloğunun hazır olduğunu söylediler. Ve kesinlikle gerekliydi - yapım sırasında, bir yarışmacı yanlışlıkla işaretsiz bir kaptan çamaşır suyu içti, diğeri yemek pişirirken yüzünü sıcak yağla yaktı.

CBS için iki ucu keskin bir kılıçtı. Çocuklar çok az denetime tabi tutulursa ya da hiç denetlenmezse, yargılamada ciddi bir eksiklik olurdu. Yetişkinlerden istiridye ettikleri kadar görünmeyen yardım geldiyse, dizinin öncülü bir efsaneydi. Her iki durumda da, sezon boyunca izleyici sayısının azalması kaderini belirledi.

Ist Stevie Wonder blind?

Çocuklar Şimdi Nerede

On üç yıl sonra, eski yarışmacılar Kid Nation resmen yetişkinler. Spot ışığında anlarına dönüp baktıklarında, birkaçı gösteriye katıldıkları için sıfır pişmanlık duyuyorlar.

Laurel McGoff, Mart 2020'de şunları söyledi: AV Kulübü o Kid Nation 'hayatının en iyi deneyimiydi.' 'Çocukluğumun gerçekten en unutulmaz kısmıydı' dedi 25 yaşındaki. McGoff, TikTok'taki şovdaki zamanını bile tartışıyor.

@ melike.kocak

#yeşil Ekran #fyp #foryourpage #cbs #pbs # gerçeklik televizyon #fetchwithruffruffman #kidnation

♬ orijinal ses - Laurel McGoff

Şovdayken 10 yaşında olan Savannah Sergent, TikTok'ta şovda yaşadıklarından da bahsetti.

@kafadergisi

Kid Nation hikaye zamanı !! Daha fazla video yorum ve lmk istiyorsanız. AYRICA BİRİ BENİ SURVIVOR'DA GETİRİN❗️ #fyp #Hikaye zamanı #gerçeklik TV #cbs #itwentlike #çay zamanı

♬ orijinal ses - Savannah Sergent

Diğerleri bu deneyime hayran kaldı. Çekimler sırasında 12 yaşında olan Anjoy Ajodha, çocukların istismara uğradığını hissetmediğini söylüyor. 'Ama kesinlikle o zamanlar hatırladığımdan çok daha istismarcıydı,' dedi. AV Kulübü bildiri. 'Mesele şu ki, biz tam olarak biçimlenmiş insanlar değildik. Biz çocuktuk. '

Daha önce National Spelling Bee'de yarışan en genç kişi olan Ajodha, typecast olduğu için ekranda bir yer kazandığına inanıyor. 'Aman Tanrım, kahverengi bir inek bulduk' gibi bir unsur olduğundan eminim. Demek istediğim, bir kase kesim ve geçiş lenslerim vardı. Typecast olmama şansım gerçekten yoktu. '

Jim Carrey Terence McKenna Film schnüffelt

Kid Nation yönetici yapımcı Tom Forman, benzer bir kavramdan emin değil Kid Nation bugün alınacaktı. Ama bir İle Eylül 2017 röportajı Çeşitlilik , oyuncu kadrosunu hala sosyal medyada takip ettiğini ve birlikte çalışmaktan zevk aldığı en iyi oyuncular olduklarını söylüyor.

'Her iki yılda bir telefonu kaldırıyorum ve CBS'ye bir çağrı yapıyorum ve tekrar yapıp yapmamamız gerektiğine bakıyorum' dedi.