1999'u hatırlıyor musun? Y2K korkusuyla yaşadığımız, takıntılı olduğumuz yıldı. Matrix ve ilk duydum Britney Spears ' '…Bebeğim bir kez daha.' Aynı zamanda en çok satan country şarkıcısı oldu. Garth Brooks adlı çılgın bir alter-ego yarattı Chris Gaines - ve tüm hayranlarının kafasını karıştırdı. Peki Brooks’un çılgın planı aslında bir müzik dehası mıydı? İşte tüm zamanların en çılgın tanıtım gösterilerinden birine bir bakış.Garth Brooks Neden Farklı Bir Egoya Sahipti?

Garth Brooks, 20. yüzyılın başında bir megastardı. Müzik kariyerine 1980'lerin sonlarında başladığından beri sanatçı, rekor kıran bir canlı albüm olan sekiz liste başı stüdyo albümü yayınladı ve son derece başarılı iki dünya turunu tamamladı. O, aynı zamanda ana akım olmayı başarmış, iyi niyetli bir country müzik efsanesiydi.ist Dolly Partons Ehemann tot

Eylül 1999'da, şarkıcı daha da yayılmaya ve yepyeni (ve kafa karıştırıcı!) Bir şekilde yaratıcı olmaya karar verdi. O zaman adlı bir albüm çıkardı Garth Brooks… Chris Gaines'in Hayatında ve dünyanın dört bir yanındaki hayranlar (ve eleştirmenler!) kafalarını kaşıyarak bıraktı.

Albüm kapağında Brooks'un yüzünün yakın plan bir görünümü vardı, ancak o normal, köylü şapkası takan hali gibi görünmüyordu. Bunun yerine, şarkıcı karanlık ve dağınık patlamalara, yoğun çizgili gözlere, düşünceli bir parıltıya ve bir ruh yamasına sahipti. Müzik de hayranların beklediği gibi değildi. Onun alametifarikası country tınısını öne çıkarmak yerine, albümdeki şarkılar daha çok pop-rock alternatifi bir sese sahipti.Chris Gaines Greatest Hits albüm kapağı

(Capitol Records)

Açıkça, Brooks yeni bir müzik türü denemek ve yeni bir tarz keşfetmek istiyordu, ancak soru şuydu, bunu yapmak için neden Chris Gaines olmak zorunda kaldı? Görünüşe göre, dönüşümünün arkasında sağlam bir neden vardı, ama bu basitten başka bir şeydi.Chris Gaines'in Arka Planı

Garth Brooks'un Chris Gaines kişiliğini üstlenmesinin gerçek nedeni, henüz yapılmamış bir film için vızıltı yaratmaktı. . Aranan Lamba film, Chris Gaines adlı bir rock'n roll yıldızının vahşi yaşamını takip etmekti. Brooks, karakter için araba enkazları, sözleşme anlaşmazlıkları, seks bağımlılığı ve hatta rekonstrüktif yüz cerrahisini içeren dramatik, pembe diziye benzer bir arka plan tasarladı.

Garth Brooks… Chris Gaines'in Hayatında kurgusal müzisyen hakkında merak uyandırmak için planlanan film çıkışından bir yıl önce yayınlandı. Albüme ek olarak, VH1 tarzı sahte bir belgesel Müziğin Arkasında şüphesiz TV izleyicilerinde serbest bırakıldı. Gaines rolünde Garth'ın yer aldığı şov, Gaines'in hayatındaki önemli kişileri oynayan profesyonel oyunculara sahipti. İzleyicilerin kafasının karıştığını söylemek yetersiz kalır.

Brooks, 13 Kasım 1999'da ev sahipliği yaparak tanıtım aldatmacasını tamamladı Cumartesi gecesi canlı müzik konuğu olarak Chris Gaines ile — tahmin ettiniz —. Hatta bir skeçte, aynı kişi olduklarını fark etmeden, komedyen Tracy Morgan'ın saçma sapan Gaines'i Brooks'un yüzüne vurması bile vardı.

mit wem ist caitlyn jenner verheiratet

Chris Gaines Neden Başarısız Oldu?

Chris Gaines hakkında büyük bir dedikodu yaratmak için gösterilen tüm çabalara rağmen, tanıtım stratejisi büyük bir başarısızlıktı. Albüm 1 Nisan 2000'e kadar sadece 700.000 kopya ve toplamda iki milyon kopya satan büyük bir hayal kırıklığıydı. Bunu bağlama koymak gerekirse, Brooks’un önceki albümü, Yediler, 10 milyondan fazla kopya sattı.

Yaraya tuz eklemek, Lamba Gaines'e verilen tepki çok zayıf olduğu için hiçbir zaman yapılmadı. Çoğu insan Brooks'un ne yaptığını anlamadı, şarkıcının üzüntüsüne fazlasıyla. 'Pek çok insan bunu yanlış anladı ve kaburgalarım bunun için benden [küfür] tekmelenmesi nedeniyle hala ağrıyor' diye şaka yaptı geçen yıl bir röportajda Yahoo .

Ancak Brooks, Chris Gaines ile birlikte olan ve müziği gerçekten seven birkaç kurnaz hayran olduğunu da söyledi. 'Onu alan insanların, var o, ”dedi. 'Ve onu hiç anlamayan insanlar onu asla almadı. Bu beni iyi hissettiriyor, çünkü sana söylemeliyim, bunu açmana şaşırdım ama bana bundan bahseden herkes bunun en sevdikleri Garth Brooks albümü olduğunu söylüyor. '

Chris Gaines Geri Dönüş Yapacak mı?

Neyse ki Garth Brook, Chris Gaines serpintisinden hızla kurtuldu. Bir sonraki albümü, Korkuluk , Amerika Kayıt Endüstrisi Birliği tarafından beş kez platin sertifikası aldı ve yalnızca ABD'de beş milyondan fazla kopya sattı. Taşralı yıldız da aşkı buldu ve 2005'te taşralı şarkıcı Trisha Yearwood ile evlendi - ve çift hala güçleniyor. aksini öneren söylentilere rağmen .

20 yıl geçtiğine göre, Garth Brooks Chris Gaines'in geri dönüş yapmasına izin vermeyi düşünür müydü? Bir Entertainment Tonight ile röportaj , Yearwood onun için her şeyin olduğunu söyledi - 'Bu rekoru seviyorum!' diye bağırdı. Brooks pek bir şey açıklamadı ama “Oh, bilmiyorum. Bunun 2020'yi tamamlayacağını düşünüyorum. '

Bu arada, Brooks bir sonraki albümünü yayınlayacak. Eğlence , 20 Kasım 2020.

Chris Gaines hakkındaki fikriniz nedir? Onun dirildiğini görmek ister misiniz, yoksa Brooks'un değişen kişiliği 1999'da mı kalmalı?