Rowan Atkinson şaşırtıcı kaynağı Christian Bale Oyunculuğa disiplinli yaklaşımı. Batman Başlıyor aktör, rollerinin içinde tamamen kaybolmasıyla tanınır. vücut şeklini büyük ölçüde değiştiriyor ve bazen onun mizacı karakteri sığdırmak için. Bale, bu oyunculuk yöntemiyle ilgili her şeyi genç yaşta, belki de daha çok Bay Bean olarak bilinen Atkinson'dan öğrendi.

Atkinson, çoğunlukla sessiz, felakete neden olan Bay Bean olarak koşmaya başlamadan önce, adlı bir oyunda başrol oynadı. İnek öğrenci Larry Shue tarafından. Burada genç bir Bale ilk kez İngiliz komik adamla karşılaştı. Bale, çocukluğundan beri oyunculuk yapıyor olmasına rağmen, röportajlarda sık sık resmi bir eğitimi olmadığını itiraf etti. Ders almak yerine etrafını saran yaşlı oyunculardan, özellikle de Atkinson'dan ilham aldı.Christian Bale’in ilk oyunculuk öğretmeni Rowan Atkinson'dı.

'İlk işlerimden biri Rowan Atkinson'daydı ve sanırım ona şablon olarak bakıyorum' Bale söyledi GQ 2019 yılında . İlk etkileşimleri sırasında genç Bale, Atkinson'ın çoğunlukla sahne dışında kaldığını fark etti. Dışarı çıkardı, merhaba derdik ama gerçekten sosyalleşmedi. Hiçbirimiz onu tanımıyorduk - o Bay Bean'den önceydi. ' Atkinson’ın bariz antisosyal davranışına rağmen, yaşlı oyuncunun davranışıyla ilgili bir şeyler Bale'i büyüledi.

Bale, sahneye çıkmadan önce, Atkinson'ın 'sadece bu karakter haline gelmesini' izliyordu. Bale devam etti, “Ve onu sadece izlerdim, onun bir karakter olduğunu görürdüm. Büyülenmiştim. ' İşte o zaman Bale, Atkinson sahnenin dışındayken karakterin ayrılmadığını fark etti. Aslında, Atkinson sonunda karakteri bıraktı yapım bitene kadar değildi. Bale, 'Ve her şey bitene kadar beni merhaba demeye davet etti ve ben de onunla ilk kez konuştum,' diye hatırladı. “Öğrenme aşamamın bu olduğunu anladım. 'Oh, o zaman böyle yapılıyor, değil mi? Tamam, harika. '' Bale, kariyeri boyunca benzer bir oyunculuk stili yöntemi uyguladığı için, Rowan Atkinson'dan öğrendiklerini çok ciddiye aldı.

Oyuncunun bağlılığı dedikodu bezleri için yemdir

Christian Bale’in zanaatına olan yoğun bağlılığı, magazin dergilerinde sık sık ona karşı kullanılıyor. Örneğin, Yaşam tarzı 2019 yılında Bale, sette Matt Damon ile kavga ediyordu. Ford v Ferrari . Sözde bir set içerisinden biri, Damon’ın şövalye tavrının ve hırçın tuhaflıklarının daha ciddi Balya cevizlerini sürdüğünü iddia etti. Görünüşe göre Damon, Bale’in atışlarından birini mahvettikten sonra her şey ters gitti, sonra sözde kaynağa göre Bale'e döndü ve 'Benimle birlikte kaybetme. Kameralar hala dönüyor! ' Bale, Damon’un 2009 tarihli kötü şöhretli tiradına atıfta bulunmasıyla 'eğlenmedi'. Dedikoducu Polis bu söylentilere baktı ve bulunabilecek hiçbir gerçek olmadığını anladı. Aktörlerin ortak temsilcilerine ulaştık ve bize hikayenin tamamen uydurma olduğunu garanti etti. Her iki oyuncu da diziyi ekranda ve set dışında tutmayı biliyor.