Walter White / Heisenberg olmadan önce Kötü kırma , Bryan Cranston habersiz ama sevimli baba Hal oynarken şöhret buldu Ortadaki Malcolm . Rolü sevmeye başlamasına rağmen, karakter hakkındaki ilk izlenimi pek iyi değildi. Cranston, şovun yaratıcısı Linwood Boomer ile birlikte çalışarak karakteri gurur duyabileceği bir şeye dönüştürmeyi başardı.

In welchem ​​Jahr starb Bob Ross?

Bryan Cranston, Hal'in çekici olduğunu düşünmedi

Oyuncu zamanını yansıtıyordu Ortadaki Malcolm IFC ile bir röportaj sırasında . Görüşmeci, 63 yaşındaki Hal'in senaryoyu ilk okuduğunda neyi çekici bulduğunu sordu. Cranston dürüstçe cevapladı, 'Aslında yapmadım. Pilot bölümü okuduğumda aslında her şey Lois, anne ve oğlu Malcolm hakkındaydı ... karakterimde dört, belki beş replik vardı ve ben onu ya da nerede olduğunu hiç anlamadım ve ben de anlamadım. Onunla ne yapacağımı bilmiyorum. ' Kendisine çekici gelen karakter hakkında pek bir şey olmamasına rağmen, Cranston senaryodan etkilendiğini itiraf etti ve bunun 'müthiş bir hikaye' olduğunu düşündü.Karısıyla karakterle ilgili sorunları hakkında konuştuktan sonra Cranston bir karara varmıştır. Sonunda aklıma gelen tek şeyin hikayede anlatılmayan yeri doldurmak olduğunu söyledim. Yani, Lois için iyi bir eş ne ​​olur? Nesi eksik? ' Lois 'sert', 'hiçbir şeyden korkmuyordu' ve 'anlayışlı' idi, bu yüzden Cranston için Hal'in tam tersi olması mantıklıydı. Dirençli ya da bilhassa zeki olmak yerine, 'korkulu' ve 'kalın kafalı' idi. Cranston, 'O zıtlıkları çizmeye başladım ve karakter bir araya gelmeye başladı.'

Hal başka türlü çalışmazdı

Dahası Bryan Cranston, Hal'i 'orada oturup gazeteyi okurken ve karısını veya çocuklarını dinlemiyor' gösteren bir sahne için deli değildi. Karısını ve çocuklarını sevmedikçe karakterin işe yaramayacağını biliyordu. 'Öyleyse, onlara dikkat etmemesini nasıl haklıyorsunuz?' Cevap basitti. Cranston, 'Hal ile arasındaki fark, dikkatinin dağılmış olması, ilgisiz olmaması ... Ailesini kasıtlı olarak görmezden gelmedi, ama yardım edemez, ancak beyin tatilini alır ve sonra bundan kaçabilir,' dedi Cranston.

Sonuç, sevimli aptal seyircilerin sevmeye başlamasıydı ve sadece onlar değiller. Cranston şov hakkında fışkırarak şovu 'İnsanları güldüren ve iyi hissettiren ender şovlardan biri ... Malcolm , Sadece o şovda olduğum için çok mutlu ve şanslı hissediyorum. ' Cranston’ın Hal karakterine müdahalesi ve onu geliştirmesine yardımcı olan katkısı, dizinin bu kadar iyi sonuç vermesinin nedenlerinden biri.