Naomi Lapaglia'nın rolü Para Avcısı oyuncu için bir dönüm noktasıydı Margot Robbie . Sert bir kupa karısı olarak kendine ait olan Avustralyalı bomba kabuğunu kim unutabilir ki? (Bonus ona tam bir Brooklyn aksanını işaret ediyor.)

Ama karakterin arkasında büyüleyici bir hayat hikayesi olan gerçek bir kadın var. Lapaglia dayanıyordu Nadine caridi , rezil 'Wolf' Jordan Belfort'un eski karısı (ekranda Leonardo Dicaprio .) Onun hakkında bildiğimiz her şeyi öğrenin - Belfort ile ayrıldıktan sonra 16 yıla kadar neler yaşadığı da dahil.Jordan Belfort en çok neyle tanınıyordu?

58 yaşındaki Jordan Belfort, 2007 anılarında borsa dolandırıcılıklarını detaylandıran eski bir borsacı ve suçlu. Para Avcısı . Kitap, Martin Scorcese tarafından yönetilen ve Leonardo DiCaprio'nun oynadığı 2013 filmine uyarlandı. Ticari ve kritik bir başarıydı, gişede 392 milyon dolar kazandı ve beş Akademi Ödülü adaylığı kazandı.

Belfort, finans şirketi Stratton Oakmont'u 1989 yılında kurdu. İşletmeyi bir pompalama ve boşaltma planına katılmak için kullandı, yatırımcılarını paralarını kuruşluk hisse senetlerine koymaya zorladı ve sonra kendi hisselerini yapay olarak şişirilmiş bir fiyata sattı.

Açgözlülüğünün bedelini ödedi. 1999'da Belfort, menkul kıymetler dolandırıcılığı ve kara para aklamaktan suçlandı. FBI, Stratton Oakmont'un yaklaşık 200 milyon dolarlık yatırımcılara el koyduğunu tahmin ediyordu. Belfort’un iade anlaşması kurbanlara 110 milyon doları geri ödemesini gerektiriyor, ancak motivasyon konuşmacısı olarak yeni kariyeri bugüne kadar faturanın yalnızca bir kısmını karşıladı.

Belfort’un suçları cömert ve hazcı bir yaşam tarzını finanse etti. Wall Street kralı olarak saltanatı sırasında, iki ahlaksızlığa düşkündü: uyuşturucu ve kadın. Ayrıca iki kez evlendi ve iki çocuk babasıdır.

Nadine Caridi Kimdir?

Şu anda Nadine Macaluso olarak bilinen Nadine Caridi, Jordan Belfort’un ikinci eşi. Belfort ile 1980'lerin sonunda finans dolandırıcı ilk karısıyla evliyken tanıştı. Göre Sayfa Altı Caridi, eski erkek arkadaşı, girişimci ve yarış arabası sürücüsü Alan Wilzig tarafından Belfort ile tanıştırıldı.

Wilzig Facebook'ta 'Yirmi yıl önce' Kurt 'hala dişlerini büyütürken - ilk üniversite sonrası ilişkimi yaşadım,' diye yazdı. '2. yılın sonunda, dostça eski sevgililer olarak Nadine'i Jordan Belfort'un 4 Temmuz'da ikisinin tanıştığı Westhampton Beach House partisine götürdüm ... Liseli sevgilisi karısını onunla evlenmek için terk etti ve gerisini filmde görebilirsiniz. . '

Caridi 1991'den 1998'e kadar Belfort ile evlendi. Onunla iki çocuğu vardı: oğlu Carter ve kızı Chandler .

Margot Robbie’nin Naomi Lapaglia rolünün Caridi’nin gerçeğe yakın bir tasviri olması amaçlanmadı. Ancak gerçek hayattaki ve ekrandaki eşler, Belfort’un maskaralıklarına karşı sınırlı bir sabrı paylaştılar.

Robbie, 'İçinde bulunduğu durumla aynı durumda olan, içinde bulunduğu hayatı yaşayan bir karakter yaratıyordum, ancak o sırada hiçbir şekilde onun olmaya veya onu canlandırmaya çalışmadım' dedi. IndieWire.

'Ne hakkında kavga edeceklerini sorduğumda, [Caridi]' Uyuşturucular. Uyuşturucu bağımlısı olduğu gerçeği… Fahişeleri umursamadım ya da eve geç geldim. ”… Yeni doğan bebeklerinin önünde uyuşturucu kullanacağını söyledi. Herhangi bir anne bunun için kocasından boşanır. '

Caridi'nin ne tür bir boşanma anlaşması aldığı konusunda çok az bilgi var. Ancak Belfort, 2015 yılında konuştuğunda bir ipucu verdi. Önemli Hayat .

Belfort, 'Evlilik sözleşmesi imzalayın,' dedi. 'Boşanırsan kendini becereceğin bir duruma düşme.'

Caridi, Ohio haber istasyonuna söyledi WFMJ sekiz yıllık evliliğin ardından, o ve çocukların Belfort'tan hiçbir maddi destek almadan Kaliforniya'ya taşındığını. 39 yaşında Pacifica Graduate Institute'a kaydoldu ve iki derece kazandı: danışmanlık alanında yüksek lisans ve doktora derecesi. Somatik ve Derinlik psikolojisinde. O zamandan beri, 22 yıldır beş çocuklu bir aileyi paylaştığı John Macaluso ile yeniden evlendi.

Nadine Bir Zamanlar Miller Lite Reklamlarında

Caridi, Belfort’un karısı veya “Bay Ridge Düşesi” olarak bilinmeden önce model olarak umut verici bir kariyere sahipti. Şöhret iddiası bir dizi 1990 Miller Lite bira reklamında yer alıyordu. Geçmişten gelen bir patlama için bazı reklamlara göz atın:

O sırada Nadine Belfort'un gittiği Caridi, kampanya yayınlandığında yeni evlendi. Sonuç olarak, ev hanımı ve anne olmaya odaklanırken, gelecekteki çalışmaları arka plana atıyor gibiydi.

Nadine Şimdi Ne Yapıyor?

Caridi artık profesyonel olarak Dr. Nae olarak biliniyor. Dereceleri ile donanmış olarak, lisanslı bir evlilik ve aile terapisti ve ilişki uzmanı olarak özel muayenehanede çalışmaktadır. Zamanını Kaliforniya'daki Hermosa Plajı ile New York'taki Glen Cove arasında geçiriyor.

Şu anda Dr. Nae’s Talking Bar adlı, 'zorlu acı verici deneyimlerin üstesinden geldikten sonra başarılı olan ve zorlukların onları nasıl dönüştürdüğünü, hayatlarını zenginleştirdiğini ve benzersiz potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olan insanları' sergileyen bir akıl sağlığı YouTube kanalını yönetiyor.

Caridi’nin Belfort ile olan kişisel deneyiminin, işinin çoğunu bilgilendirdiğini düşünüyoruz. Eski kocası skandallardan kaçmaya ve itibarını yeniden inşa etmeye devam ederken, Dr. Nae kurt ininden kaçtığı için artık daha iyi bir yerdedir.