Marshmello 2015'te EDM sahnesine çıktı ve gerçek kimliği o zamandan beri bir muamma halini aldı. Yıllarca merak ettikten sonra, maskenin arkasındaki adamın kim olduğu artık belli oldu. İsimsiz bir hayat yaşamayı seçse de, gerçekte kim olduğunu öğrenmek için ekmek kırıntılarını takip etmek oldukça kolaydı ve Skrillex bunun önemli bir nedenidir. İlk çıkışından sonra hayranlar, Marshmello'nun sahnede taktığı dev beyaz miğferin altında gerçekte kimin olduğu konusunda teori geliştirmeye başladı. Bazıları, Skrillex, Martin Garrix veya Tiesto gibi zaten tanınmış DJ'lerin olup olmadığını merak etti. Marshmello olabilir . Tiesto bir keresinde Marshmello maskesiyle seyirciyi trol etti. Bu tahminlerin hiçbiri doğru değildi, ironik bir şekilde, gizemin çözülmesine neden olan Skrillex'ti.

Skrillex yanlışlıkla Marshmello'nun maskesini düşürdü

İlk büyük başrol, Skrillex'in Katie Couric ile yaptığı röportaj yapımcısı / DJ / şarkıcıydı. Sırasında görüşme , Skrillex’in telefonu çaldı. Couric adı not aldı ve yüksek sesle 'Bu Chris' dedi. Skrillex 'Oh, Marshmello' diye cevap verdi ve aramayı cevaplayarak hoparlöre verdi. İpucu olarak sadece bir ilk isimle, internet dedektifleri Marshmello'nun maskesini düşürmek için ilk gerçek yollarında sıçradı. Göre tarafından bir soruşturma Forbes Marshmello olarak bilinen sanatçının gerçek adı, diğer eğlence takma adı DOTCOM olan Christopher Comstock'tur. Derginin bu sonuca varmasının birkaç nedeni var ve Couric / Skrillex röportajı çok önemliydi. Müzik lisans yöneticisi BMI, DJ'in kimliğini belirlemek için kullanılan bir başka araçtı. Comstock’un adı o zamandan beri siteden silinmiş olsa da, dergi Marshmello veya Comstock kullanılarak yapılan aramaların aynı sonuçları ortaya çıkardığını tespit etti. Çıkış ayrıca, Comstock ve Marshmello'nun tek ve aynı olduğunu doğrulayan birkaç sektör içerisine ulaştı.

Sıradan dedektifler ayrıca Marshmello’nun gerçek yüzünü ortaya çıkardı

Yayın ayrıca Chris Comstock ve Marshmello’nun benzerliklerine dikkat çekmek için sıradan insanların araştırma becerilerini kullandı. Bir Twitter kullanıcısı dövme yaptı Marshmello'nun bir fotoğraf çekiminde giydiği bir çift yırtık kotun altında görülüyordu. Bunu, Comstock’un bacağındaki aynı renkte ve aynı bacak üzerinde aynı pozisyonda olan bir dövmeyle karşılaştırdılar. Twitter dedektifleri burada bitmedi. Daha fazla fotoğraf elleri karşılaştırmak ve ikisinin boynu aynı kişi olduklarının kanıtı olarak yayınlandı. Maskenin arkasındaki adamın ne düşündüğüne gelince, anonimliğinden kurtulmaya pek hazır değil gibi görünüyor. O 2017'de tweet attı , 'Şöhret istemediğim veya buna ihtiyacım olmadığı için kaskımı çıkarmıyorum. İnsanların bağlantı kurması için gerçekten olumlu bir şey yaratmaya çalışıyorum. ' Bu aslında şu anda açık bir sır, ancak bu Marshmello'nun mahremiyetine sahip olmadığı anlamına gelmiyor.