Fanları Star Trek: Yeni Nesil tanıyacak Marina Sirtis , şovun yedi yıllık koşusu boyunca Danışman Deanna Troi'yi oynayan kişi. Ancak Londra, Hackney'de doğan 65 yaşındaki aktris, bir dizi popüler İngiliz prodüksiyonu da dahil olmak üzere, adına birçok TV ve film kredisine sahip. Burada, bu yetenekli oyuncuya bir göz atıp bugün neler yaptığını öğreniyoruz.Marina Sirtis, Star Trek Serisinde Deanna Troi Oynadı

29 Mart 1955 doğumlu Sirtis, oyunculuk isteği ile doğdu. 'Her zaman bir oyuncu olmak istemişimdir' bir keresinde dedi. Annem bana üç yaşımdayken otobüste oturduğumda diğer yolcuları eğlendirdiğimi ve tüm yapmak istediğim bu olduğunu söyledi. Bu yüzden okuldan sonra üniversiteye gitmek yerine tiyatro okuluna ve ardından tiyatroya gittim. '70'lerin sonları ve 80'lerin başlarında Sirtis istikrarlı bir şekilde çalıştı ve aşağıdaki gibi filmlerde rol aldı. Kötü Kadın Faye Dunaway ve Death Wish 3 Charles Bronson ile ve İngiliz TV şovlarında Fil Yukarı ve Yuvarlak ve Sherlock Holmes'un Dönüşü.

1986'da İngiliz-Amerikalı aktris Amerika Birleşik Devletleri'ne taşındı ve kariyer yapma rolünü Deanna Troi olarak aldı. Star Trek: Yeni Nesil (genellikle denir TNG Trekkies tarafından) . 'Altı deneme yaptım,' Sirtis geri çağrıldı . Elbette, her seçmede gittikçe daha gergin oluyorsunuz çünkü gittikçe yaklaştığınızı biliyorsunuz. Büyük bir Star Trek hayranı değildim. Aslında, bilim kurgudan pek hoşlanmadım ama garantili 26 bölümdü ve bu, o noktada sahip olduğum en iyi iş olacaktı. Önümüzdeki altı yıl bir ikramiyeydi! 'Duyguları algılama yeteneğine sahip yarı insan, yarı Betazoid danışman olan Sirtis, dizinin hemen hemen her bölümünde yer aldı ve dizilerden biri oldu. TNG’ler en sevilen karakterler. Ayrıca dördüncüsündeydi. Gelecek nesil filmler ve diğer bölümlerde konuk oyuncu Yıldız Savaşları dahil olmak üzere dizi Seyahat ve Kurumsal .

Sirtis zamanını sevdiğini söyledi TNG ve diğer oyuncularla birlikte şovu filme alırken büyük bir patlama yaşadı. 'Yedi yıl güldük,' dedi . 'Çok gürültülüydük, her zaman güldük ve hepimiz hala en iyi arkadaşız, ki bu da ne kadar iyi anlaştığımızın bir kanıtı.'

Marina Sirtis, Star Trek Dışında Nelerde Çalıştı?

En çok Deanna Troi oynamasıyla tanınırken, Sirtis'in uzun ve etkileyici bir oyunculuk özgeçmişi var. Aşağıdakiler gibi popüler Amerikan TV şovlarında görünmenin yanı sıra NCIS, Grey Anatomisi, ve İz bırakmadan, aynı zamanda başarılı bir seslendirme sanatçısıdır. Genç Adalet ve gibi video oyunları XCOM 2: Seçilmişlerin Savaşı .Marina Sirtis Şimdi Ne Yapıyor?

2020 yılında Sirtis, TNG CBS Tam Erişim şovunun bir bölümünde bir kez daha rol Star Trek: Picard. Hayranlar, Deanna'nın küçük ekrana döndüğünü görünce çok heyecanlandılar, ancak merakla beklenen görünüm neredeyse gerçekleşmedi.

'[Konuk yıldız teklifini] duyduğumda, Londra'da bir oyun oynadığım için aslında geri çevirmek zorunda kaldım.' dedi . Tarihler çakıştı. Ama oradaki harika insanlar Picard temelde düzeltti, böylece sıranın dışına çıktık. Eşyalarımı Jonathan [Frakes] ile farklı bir bölümün ortasında çektim. Artık her şey akış halinde, böylece bu tür şeyler yapabilirler. Şov yayına çıkmadan bir ay önce gerçek bir film çekip çekim yaptığımız zamanki gibi değil, çok farklı bir zamandı. Bu yüzden işe yaradı ve işe yaramasına çok sevindim. '

Deanna Troi'yi en son canlandırdığı yaklaşık 15 yıl olmasına rağmen, aktris karaktere geri dönmenin çocuk oyuncağı olduğunu söyledi. 'O benim DNA'mda öyle ki şimdi ağzımı açtım ve bu o,' Sirtis açıkladı .

Ocak 2021'de Sirtis, California'dan ayrılıp İngiltere'ye tam zamanlı yaşamak için döneceğini duyurarak hayranlarının dikkatini Twitter üzerinden çekti.

Oyuncu, geri dönme şansı açısından hareketin ne anlama geldiğini söylemedi. Picard ikinci sezon için, ancak Twitter hayranlarına, Kesinlikle Dans Etmek İngiltere versiyonu Yıldızlarla Dans.

Marina'nın hamlesinde en iyisini diliyoruz ve hala Deanna Troi'nin 2. sezonunda geri dönüşü için parmaklarımızı çapraz tutuyoruz. Picard!