Geçen yıl, New York Valisi Andrew Cuomo sırasında liderliği için ulusal manşetlere çıktı. Kovid-19 pandemisi . Medyaya maruz kalmasının bir yan ürünü, ani hayranlar ordusudur ( Chelsea Handler dahil ) onu bir seks sembolü olarak gören.Bazıları, 2019'da Cuomo'nun Food Network kişiliği Sandra Lee ile uzun vadeli ilişkisini bitirdiğini öğrenince şaşırdı. Ama ondan önce Robert Kennedy’nin kızıyla evliydi. Kerry Kennedy . Kennedy, zorlu bir güç çiftinin yarısını oluşturan başarılı bir kadındır, ancak ne yazık ki çift 2005'te ayrıldı.Andrew Cuomo’nun eski karısının bugün ne yaptığını öğrenin. Vali'nin konağında yaşamıyor olabilir ama önemli projelerle meşgul olmaya devam ediyor.

Kerry Kennedy kimdir?

Mary Kerry Kennedy, 8 Eylül 1959'da Washington, D.C'de doğdu.Ethel Skakel ve eski New York Senatörü Robert F. Amcası Başkan John F. Kennedy 10 yaşındayken suikasta kurban gittiğinde 4 yaşındaydı, babası aynı kaderi paylaştı ve Los Angeles'ta bir otelin önünde vurularak öldürüldü.Wer ist Nicole Cage Käfig mit jetzt verheiratet

Aile üyelerini bu kadar şiddetli yollarla kaybetmesine rağmen, Kennedy hayatı açık sözlü bir lider olarak yaşamaya karar verdi. Brown Üniversitesi'nden bir lisans derecesi ve Boston College Hukuk Fakültesi'nden bir doktora derecesi aldıktan sonra, kendini adamış bir insan hakları aktivisti oldu.

Bu gönderiyi Instagram'da görüntüleyin

Kerry Kennedy (@kerrykennedyrfk) tarafından paylaşılan bir gönderi

Kennedy, 1998 yılından bu yana, “hükümetlerde ve şirketlerde kalıcı pozitif değişim sağlamak için yerel aktivistlerle birlikte” çalışan bir kuruluş olan Robert F. Kennedy İnsan Hakları'nın başkanı olarak görev yapıyor. Ayrıca Uluslararası Af Örgütü Liderlik Konseyi'ne başkanlık ediyor ve dünyayı dolaşmak ve çeşitli insan hakları ihlallerine dikkat çekmek için sesini kullanıyor.Kennedy sayısız konu hakkında farkındalık yarattı, ancak kadın haklarına odaklanıyor. 60'tan fazla ülkede çalıştı ve namus cinayetleri, cinsel kölelik ve ev içi şiddet gibi korkunç uygulamaları sona erdirmek için harekete geçti.

Kerry Kennedy, Andrew Cuomo ile 15 Yıldan Fazla Evlidir

9 Haziran 1990'da Kennedy, Washington DC'deki St. Matthew the Apostle Katedrali'nde Andrew Cuomo ile evlendi. Etkinlik, iki güçlü - ama çok farklı - siyasi aileyi birleştiren bir kraliyet düğününün Amerikan versiyonuydu.

Jake von State Farm schwarz

Düğün sırasında Cuomo (eski Vali Mario Cuomo'nun oğlu) Daha Az Ayrıcalıklılar İçin Konut İşletmesi'nin (YARDIM ABD) kurucusuydu. Ayrıca New York Şehri Evsizler Komisyonu'nun başkanıydı. Evlilikleri sırasında, daha sonra Konut ve Kentsel Gelişim Sekreteri olarak görev yaptı. Başkan Bill Clinton .

Görünüşe göre muhabbet kuşları dışında herkes evliliğin başarısız olmaya mahkum olduğunu biliyordu. Derinlemesine Vanity Fuarı yazar Michael Shnayerson, mavi yakalı Cuomos ve ayrıcalıklı Kennedys'in temel bir uyumsuzluk olduğunu öne sürdü. İsimsiz bir içeriden biri ona eşleşmeden 'Sadece destekleyici olmaya çalışın' dedi.

Farklılıklarına rağmen, Cuomo ve Kennedy Queens'e yerleşmeyi başardılar ve üç kızları oldu: İkizler Cara ve Mariah (1995 doğumlu) ve Matilda (1997 doğumlu). Aralık 1997'de Kennedy’nin kardeşi Michael bir kayak kazasında öldüğünde bir dönüm noktası geldi. Yakın aile gizlice yas tutmayı kabul ederken, Cuomo medya ile röportajlar yaptı. Kendi çıkarlarına hizmet eden bir tanıtım hamlesi gibi görünüyordu.

Shnayerson, 'Ailenin çoğu, Andrew geri döndüğünde ona bir şey söyleyemeyecek kadar şaşırmıştı ama Rory,' Andrew, bunu neden yaptın? 'Diye sormayı başardı. Andrew, 'Birinin bunu yapması gerekiyordu,' diye yanıtladı.

Yine de Kennedy, 2002'de New York Valisi için yaptığı ilk yarışta yanında durdu. Cuomo iyi bir performans gösteremedi ve 11 Eylül 2002'de Ağustos'ta yarıştan çekildi, Kennedy boşanma talebinde bulundu. İşler 2005 yılına kadar sonuçlandırılmamıştı, ancak 'Cuomolot' adlı sendika neredeyse sona ermişti.

Victoria Osteen und Joel Osteen

Kerry Kennedy Bir İnsan Hakları Aktivisti

Kennedy'yi yalnızca Cuomo’nun eski karısı veya siyasi bir hanedanın varisi olarak düşünmek haksızlık olur. İnsan hakları çalışmaları küresel ölçekte değişimi etkiledi. Örgütü tarafından tasarlanan bir insan hakları eğitimi programı olan Gücüne Gerçeği Söyle, tahmini 5,7 milyon öğrenciye, öğretmene ve toplum liderine ulaştı.

2017 yılında 16. Dünya Nobel Barış Ödülü Sahipleri Zirvesi'nde Sosyal Aktivizm Madalyası'na layık görüldü. O onuru aldı 'Eşit adalet arayışına, temel hakların geliştirilmesine ve hukukun üstünlüğünün sunulmasına ömür boyu bağlılığının bir sonucu olarak dünyanın her yerindeki topluluklar üzerindeki etkili çabalarından dolayı.'

Bence yetişkinler çocuklara her zaman 'Hayır deyin. Sadece ırkçı bir şaka duymak istemediğini söyle. Rockefeller Vakfı için bir videoda arkadaşlarınıza birbirlerine zalim olmanın hoş olmadığını söyleyin ”dedi. Bunu çocuklara söyleyemeyiz. Onları donatmalıyız. '

Robert F.Kennedy İnsan Hakları'nın başarmayı umduğu şey hakkında daha fazla bilgi için videonun tamamına göz atın:

tory Ziegel und junge ma

Kerry Kennedy Ayrıca Başarılı Bir Yazar

Kennedy dünyanın dört bir yanındaki izleyicilerle konuşmadığında, değişime ilham vermek için kalemin gücüne güveniyor. çok kazançlı iş. 2012 yılında Günlük posta 50.000 $ ödendiğini ortaya çıkardı. Huffington Post Ekvador yağmur ormanındaki çevresel zarar hakkında bir tartışma. Ayrıca Chevron aleyhine açılan davanın sonucunda kendisine mali bir pay teklif edildi. Petrol şirketi araziye zarar vermekten suçlu bulunursa, Kennedy 18 milyar dolarlık bir karardan 40 milyon dolar kazanacaktı.

Aynı zamanda iki kitabın da yazarıdır: Şimdi Katolik Olmak, Tanınmış Amerikalılar Kilise'deki Değişim ve Anlam Arayışı hakkında konuşuyor (2008) ve Robert F. Kennedy: Umut Dalgaları: Kerry Kennedy, Devlet Başkanları, İş Liderleri, Etkileyenler ve Aktivistlerle Babasının Yaşamları Üzerindeki Etkisi Konulu Sohbette (2018).

Tarafından sorulduğunda Westchester okuyucuların ikinci kitaptan almasını istediği şeyi, “Herkes kendi yolunda hareket edebilir. Bu hikayeler çok farklı ve kişisel ama her biri ayakta durmanın, doğruyu iktidara söylemenin ve dünyadaki olumlu bir değişimin parçası olmanın gücünü vurguluyor. '