Country gospel şarkıcısı Josh Turner Çağrısını erken yaşta buldu. Kilise korolarında büyüyen çocuğun çok platinli bir sanatçı olmaya devam etmesi şaşırtıcı değil - sadece başarıya giden yolu alışılmadık bir yoldu. Josh Turner’ın 2019'daki tur otobüsü kazasından onun imza sesini doğuran tıbbi duruma kadar yolculuk boyunca aşılan engelleri öğrenin.Josh Turner Kimdir?

Joshua Otis Turner, 20 Kasım 1977'de Güney Carolina, Hannah'da doğdu. Çocukken kilise korosunda şarkı söyledi ve Şükran Kalpler adlı bir İncil beşlisi başlattı. Turner, müziği onun çağrısı olarak gördü ve liseden hemen sonra, Francis Marion Üniversitesi'ne kaydolurken özel şarkı derslerine başladı.Ama gözü Nashville'deydi. Tennessee'ye taşındı ve ünlü mezunları arasında Belmont Üniversitesi'nde klasik eğitime başladı. Trisha Yearwood , Lee Ann Womack ve Brad Paisley. Turner, fakir bir üniversite öğrencisi olarak günlerini okul kütüphanesinde Hank Williams albümlerini ücretsiz dinleyerek geçirdi.

Wie ist Pablo Escobars Frau gestorben?

2001'de büyük çıkışını ilk kez televizyona çıktığında aldı. Grand Ole Opry . Yaptığı “Long Black Train” adlı şarkı, 2003'teki ilk albümünün adı oldu. ABD'de 29 numaraya kadar yükseldi. İlan panosu En İyi Country Albümlerinde 200, ve 4. sırada. Albüm, Ocak 2004'te Altın ve Kasım 2004'te Platin sertifikaya sahipti.Turner’ın 2006 ikinci sınıf çalışması Senin adamın daha da iyi yaptı. ABD'de 2 numaradan giriş yaptı. İlan panosu En İyi Ülke Albümlerinde 200 liste ve 1 numara. Piyasaya sürüldükten altı ay sonra Platin sertifikası aldı. Turner’ın yeteneklerinin tadına bakmak için başlık parçasına göz atın.

Ancak Turner’ın imza niteliğindeki derin sesi tamamen Tanrı'nın verdiği bir armağan değildi. Kariyerinin başlarında keşfettiği bir yaralanma sonucu geliştirdiği bir beceriydi.Josh Turner'ın Neden Bu Kadar Derin Sesi Var?

1996'da Turner, şarkı söylemesini etkileyen bir sakatlık geçirdi. Vanderbilt ses kliniğindeki doktorlar, sağ ses telinde bir lezyon keşfettiler ve sesini bir yıl dinlendirmesini emretti.

Caitlyn Jenner will wieder ein Typ sein

İle yaptığı röportajda 'Hayatımda yaşadığım en korkunç şeylerden biriydi' dedi. MLB Eğlence . 'O kadar gençken, bana bir daha asla şarkı söyleyemeyeceğim bir şans olduğu söylendi - ve bu korkutucuydu ... [yaralanma] temelde… sadece yanlış şekilde şarkı söylemekten kaynaklanıyordu, her zaman. Yorgunken şarkı söylüyordum, çok yüksek veya çok alçak şarkılar söylüyordum, yanlış nefes alıyordum, doğru nefes desteğim yoktu. '

Bir vokal rehabilitasyon programı ve devam eden klasik eğitimin yardımıyla Turner, kendisinin daha iyi bir versiyonunu yeniden ortaya çıkardı. Derin, zengin sesi, sıkı çalışmanın ve düzgün tekniğin sonucudur.

Josh Turner Evli mi?

Üzgünüm millet. Ülke şarkıcısı kesinlikle konuşuluyor. Turner, karısı Jennifer Ford ile 2003 yılında evlendi ve çiftin dört oğlu var: Hampton, Colby, Crawford (adı Marion) ve Samuel (Hawke).

Turner, her ikisi de Belmont'ta öğrenci iken 1990'ların sonunda Ford ile tanıştı. Bu günlerde, şarkıları birlikte yazan ve koca canlı grubunda klavyeci ve yardımcı vokalist olarak hizmet veren bir müzikal işbirlikçisi. Aynı zamanda 'I wouldnt Be a Man' ve 'Your Man' müzik videolarının başrol oyuncusu.

Bu gönderiyi Instagram'da görüntüleyin

Josh Turner (@joshturnermusic) tarafından paylaşılan bir gönderi

'Birbirimize yaslanabileceğimiz için mutlu hissediyoruz. Turner, 2014 tarihli kitabında kendime Jennifer'ı bırakma ya da tam tersi seçeneği sunmadım ”diyor. Man Stuff: İnanç, Aile ve Babalık Üzerine Düşünceler . 'Evlilik sorunsuz olmadı ama güzel ve güçlü oldu. Tıpkı umduğumuz gibi. '

Josh Turner’ın Tur Otobüsü Kazasında Ne Oldu?

Turner’ın ses telindeki yaralanması kariyerindeki tek engel değildi. Eylül 2019'da, ekibinin üyelerini taşıyan bir tur otobüsü Kaliforniya, Paso Robles'de bir setten ayrıldı. Şarkıcının 14 yıldır ses mühendisi olan David Turner (Josh ile ilişkisi yok) kazada öldü. Yedi mürettebat üyesi hastaneye kaldırıldı.

Şarkıcı ve grubu ayrı bir otobüste takip ediyorlardı, ancak yine de trajikti. Bir ekip üyesinin arkadaşı olan Jerry Slone, Nashville radyo istasyonuna söyledi WKRN Turner, mürettebatına yardım etmek için yiğit bir çaba gösterdi. Slone, 'Benim anladığım kadarıyla Josh ve grup, insanları enkazdan kurtarmaya ve çekmeye yardım etmek için oradaydı,' dedi.

Turner Facebook sayfasında, 'Bunu yazmaya çalışırken ne diyeceğimi bilmiyorum,' diye yazdı. 'Yol ailemizin işlemeye çalıştığı yıkımı ve kederi kelimelere döken bir mücadele. Ekibimizin sevgili bir üyesini kaybettik… Bu sektördeki pek çok kişinin kardeşi gibiydi. ”

Was ist mit dem weißen Jake von der Staatsfarm passiert?

'Tüm mürettebatımız ciddi şekilde yaralandı ve çoğunun iyileşmesi gereken uzun yollar var' diye ekledi. 'Bu süre zarfında onlara mahremiyet vermenizi rica ediyorum.' Turner, hayranlarından yaralılar için para toplamaya yardımcı olmalarını isteyen bir GoFundMe sayfasına bağlantı verdi.

Görünüşe göre Josh Turner’ın şöhrete giden yolu sesi kadar pürüzsüz değildi. Ancak geleceğinin daha iyi servetler ve sürekli başarılar getireceğini umuyoruz.