Eskiden Ellen Page olarak bilinen aktör 1 Aralık 2020'de kendini dünyaya yeniden tanıttı: Elliot Sayfası . Page'in kim olduğunu ve transseksüel olarak çıkma kararına nasıl geldiğini öğrenin.

Elliot Page kimdir?

Elliot Page, sinema ve televizyonda eleştirmenlerce beğenilen rolleriyle tanınan Kanadalı bir aktör ve yapımcıdır. Sayfa Budist olarak yetiştirildi, ancak şu anda ateist olarak tanımlanıyor. Ekran dışında, kendi kendini tercih eden feminist, sosyal adalete ve insan hakları aktivizmine zaman ayırıyor.Elliot Page En Çok Bilinen Nedir?

İlk oyunculuk rolünü 1997'de yapmış olmasına rağmen, Page yıldız gücünü on yıl sonra 2007'nin hit filminde kanıtladı. Juno . Büyüme çağındaki filmde Page, kendisi ve doğmamış çocuğunun geleceğini planlaması gereken 16 yaşındaki hamile bir çocuk olan Juno MacGuff'ın baş karakterini canlandırdı.

Roger Ebert filme dört yıldız verdi aktör, 'Bu yıl [Elliot] Page’ın Juno’yu yaratmasından daha iyi bir performans oldu mu? Sanmıyorum… Sayfanın varlığı ve zamanlaması olağanüstü. '

Değerli film eleştirmeni A.O. Scott of the New York Times Page'i 'dengeli ve korkutucu derecede yetenekli' olarak tanımladı.

Film, 6,5-7,5 milyon dolarlık bir bütçeye karşılık gişede 231,4 milyon dolar hasılat yaptı. Yayınlandığı yıl sayısız Top Ten listesi yaptı ve 2008'de dört tane aldı. Akademi Ödülü adaylıkları : En İyi Özgün Senaryo (kazanan Juno yazar Diablo Cody), En İyi Film ve En İyi Yönetmen. Dördüncü selam En İyi Kadın Oyuncu kategorisinde Page içindi.

Sayfa o zamandan beri bir çevre belgeseli yönetmekten ( Suda Bir Şey Var) gişe rekorları kıran filmlerde rol almak için (iki X Men filmler: The Last Stand ve Geçmiş Günler ).

Sayfa, 2019'dan beri Netflix dizisinde Vanya Hargreeves'i canlandırdı. Şemsiye Akademisi . My Chemical Romance'ın solisti Gerard Way'in çizgi roman serisine dayanan gösteri, yaklaşmakta olan bir kıyameti durdurmaya çalışan evlat edinilmiş süper kahraman kardeşlerden oluşan bir ekibi anlatıyor. (Cisgender bir kadın olan Vanya, doğaüstü güçleri olmayan tek kardeş olduğuna inanıyor.)

Dizi çoğunlukla olumlu eleştiriler aldı. BBC 'Bence bunu gerçekten iyi yapıyor. Konu hakkında ne kadar az düşünürseniz, yolculuktan o kadar zevk alırsınız ve o kadar eğlenceli ve ilginç olur. ' Görünüşe göre ekrandaki kimya, oyuncuların perde arkasında paylaştıkları sevincin doğal bir uzantısı:

Elliot Sayfası Transseksüel Olarak Çıkıyor

1 Aralık'ta Page bir mektup yayınladı. sosyal medya transseksüel olduğunu ilan etmek. İlerleyen oyuncu, Elliot Page'i yeniden vaftiz etmeyi ve kendisinin zamirlerini seçmeyi seçti.

Bu gönderiyi Instagram'da görüntüleyin

@Elliotpage tarafından paylaşılan bir gönderi

Warum ist Sharon Osbourne nicht im Gespräch

Page, 'Bunu yazdığım için kendimi şanslı hissediyorum' diye yazdı. 'Burada olmak. Hayatımda bu yere ulaşmış olmak. '

'Otantik benliğimi sürdürmek için nihayet kim olduğumu sevmenin ne kadar olağanüstü hissettirdiğini ifade edemem,' diye devam etti. 'Trans topluluğundaki pek çok kişiden sonsuza kadar ilham aldım. Cesaretiniz, cömertliğiniz ve bu dünyayı daha kapsayıcı ve şefkatli bir yer haline getirmek için durmaksızın çalıştığınız için teşekkür ederiz. Elimden gelen her türlü desteği sunacağım ve daha sevgi dolu ve eşit bir toplum için çabalamaya devam edeceğim. '

2014 yılında, Page daha önce gey bir kadın olarak ortaya çıktı. Dört yıl sonra koreograf Emma Portner ile evlendi.

Elliot Page ve 2019

(lev radin / Shutterstock.com)

Page'in duyurusunda, belli bir korku seviyesi olduğunu itiraf etti. İçten gelen mektubu, paylaşılan deneyimleri olan insanlara bir taahhüt olarak kullandı.

“Her gün taciz, kendinden nefret etme, istismar ve şiddet tehdidiyle uğraşan tüm translara: Seni görüyorum, seni seviyorum ve bu dünyayı daha iyi hale getirmek için elimden gelen her şeyi yapacağım” diye yazdı.

Hayranlar ve meslektaşları anında Page'i desteklemek için çıktı.

Elliot Page’ın buradaki sözleri çok güzel ve çok anlamlı ve bana işler ürkütücü olsa bile hepimizin cesur ve neşeli olabileceğimizi hatırlatıyor. Ve özellikle bu yıl, bu hatırlatma çok büyük bir HEDİYE. ' Anna Kendrick yazdı .

Elliot yönetiyor! Miley Cyrus eklendi.

Belki de en anlamlı yorum Page’ın karısından geldi . Portner, 'Trans, queer ve non-binary insanlar bu dünyaya bir armağandır,' diye yazdı. Ben de sabır ve mahremiyet istiyorum ama her gün trans hayatın ateşli desteğinde bana eşlik ediyorsunuz. Elliot’ın varlığı başlı başına bir armağandır. Tatlı E.'nin üzerine parla, Seni çok seviyorum. '

Duyuruyu desteklemek için Netflix, Page’ın önceki çalışmasındaki jeneriği güncellemek için hızla harekete geçti. Platform tweet attı , 'Süper kahramanımızla çok gurur duyuyoruz! SİZİ ELLIOT SEVİYORUZ! 3. sezonda geri döndüğünüzü görmek için sabırsızlanıyorum! '

Vanya'nın cisgender bir kadın tarafından yeniden oyuncu kadrosuna alınması çağrılarına rağmen, Page Şemsiye Akademisi . “Trans oyuncular hem trans hem de cisgender karakterleri oynayabilir ve oynayabilir. Eminim Elliot da harika olmaya devam edecek Şemsiye Akademisi GLAAD transseksüel medya direktörü Nick Adams, Çeşitlilik .

Bundan sonra üstlendiği rol ne olursa olsun, Page'in güçlü performanslar sergilemeye devam edeceğinden şüpheleniyoruz.