Röntgencilerin sivilce patlatan videolardan hoşlandığı ve kadınların Instagram ünlü olmak istediği bir dünyada, Michael Salzhauer, aka Dr. Miami , zeitgeist'ten yararlandı. Sosyal medyada cerrahın gerçeğe dönüştüğü TV yıldızı, Güney Florida'daki muayenehanesinden karın germe, göğüs büyütme ve Brezilya popo kaldırma yayınlarını yayınlarken milyonlarca görüntüyü kendine çekiyor. Ama o gerçek bir anlaşma mı yoksa on beş dakikalık şöhret arayan gölgeli bir figür mü? Tartışmalı plastik cerrahın nasıl öne çıktığını ve eleştirmenlerine ne söylemesi gerektiğini öğrenin.Dr. Miami kimdir?

Dr. Michael Salzhauer, kurul onaylı bir plastik cerrah ve son teknoloji kozmetik cerrahi prosedürleri sunan özel bir muayenehane olan The Real Dr. Miami Associates'in sahibidir.Ist Kate Middleton schwanger mit Zwillingen?

48 yaşındaki Salzhauer, St. Louis, Missouri'deki Washington Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu ve iki Florida hastanesinde plastik cerrahi eğitimi aldı: Miami'deki Jackson Memorial Hastanesi ve Weston'daki Cleveland Kliniği. 2003 yılında, yerel kadınlara standart burun işleri ve göğüs implantları sunan The Real Dr. Miami Associates'i açtı.

Ancak kızı 2015 civarında Snapchat'i bir pazarlama aracı olarak kullanmasını önerdi.“Neredeyse tam olarak bir yıl önce, 15 yaşındaki kızım 'Baba, Snapchat'i neden denemiyorsun? Benim Hikayem adlı bu özelliğe sahipler ve her gün pasaj gönderebilirsiniz '' dedi Salzhauer. Forbes 2015 yılında. 'Yani kaybedecek hiçbir şeyim yoktu ve biz de öyle yaptık.'

'Yayınladığım ilk Hikayem, karın germe ameliyatı geçiren bir kızdı ve 2.000 kez görüntülendi,' diye devam etti. 'Eve gittim ve kızıma gösterdim ve o da' Bu Snapchat için çok fazla, genellikle insanlar 20 kez izleniyor. 'Dedi. Böylece, ertesi gün bunu tekrar yaptık ve izlenme sayısı arttı. Bir ay içinde günlük yaklaşık 100.000 görüntüleme elde ettik ve şimdi her gün 700.000'den fazla görüntülemeye ulaşıyoruz. '

Michael Salzhauer bir kral giyinmiş

(BİZ tv)Wie alt ist Melissa Cohen?

Salzhauer'in içeriği çoğu insanın bir tıp doktorundan bekleyeceği şey değildir. Doktor, Gucci güneş gözlükleri ve Yeezy tekmeleriyle prosedürleri gerçekleştirir. Arka planda tuzak müziği çalıyor ve hastalarının bedenleri - stratejik olarak emojilerle kaplı özel kısımları - dünyanın görmesi için açığa çıkarken ekibiyle şakalaşıyor.

Alışılmadık bir formül ama işe yarıyor. Bugün, ülkenin dört bir yanındaki kadınlar, Dr. Miami ile bıçak altına girme konusunda çaresizler. Randevular bir yıl önceden rezerve edilir. Yerinden konsültasyon isteyen aday hastalar, her sabah bileklik alacak ilk on kişi arasında yer almalıdır. Salzhauer gibi bir karakter için mantıklı olan bir gece kulübüne girme protokolü gibi geliyor.

2016 yılında katıldı Kahvaltı Klübü ve pratiğini diğerlerinden ayıran şeyi tartıştı:

'Artık bunu Instagram ve Snapchat'ta yapan yüzlerce doktor var' dedi. 'Sadece kopyalıyorlar ... YouTube'da yıllarca ve yıllardır tüm bu ameliyatların videoları var. Onlar sadece sıkıcı, biraz lezzetle yapıyorum, biraz da ilgi çekici bir şey. '

Michael Salzhauer, Gerçeklik Dizisi 'Dr. Miami ’

Salzhauer’in sosyal medyadaki bir gecede elde ettiği başarı, daha büyük fırsatlara yol açtı. 2017 yılında We tv reality dizisinde rol aldı. Dr. Miami ve maruz kalma şüphesiz profilini güçlendirmeye yardımcı oldu.

Salzhauer, 2017 tarihli bir röportajda 'Ben aptal bir adamım' dedi. Güney Florida Sun-Sentinel . İnsanların eğlendirici bulduğu, doğduğum bu tuhaf kişiliğe sahibim.

Tuhaf ifade etmenin bir yolu. Dizi, izleyicileri eğlendirmek için genellikle doktorun hile yapma becerisine dayanıyordu. Günah çıkarma seansında Mısırlı bir Firavun gibi giyindiği bu klibi çekin ve ardından bir hastayla konuşmak için İskandinav Viking kostümü giydirin.

Gösteri yalnızca altı bölümlük bir sezon sürmesine rağmen, Dr. Miami hala halkın gözünde. Plastik cerrah hakkında yeni bir belgesel adında Bana Dr. Miami diyorlar 11 Şubat'ta Discovery + 'da prömiyeri yapılacak.

Wann heiratet Lady Gaga?

Dr. Miami, 'Ganimet Fısıldayan' Olarak da Bilinir

Salzhauer takma adlarından hoşlanıyor: Dr. Miami, Dr. Schnoz ve Booty Whisperer. Ancak akıllı markalaşmanın ve sert pazarlama taktiklerinin arkasında sorumlu bir profesyonel gibi görünüyor. 2017 tarihli bir makalede Kadın Sağlığı , mesleğiyle ilgili bazı düşünceli yaklaşımları paylaşıyor.

Örneğin, obezite için hızlı bir çözüm olmadığı konusunda uyarıyor. Ayrıca bazı potansiyel hastalara, onlarla çalışmayı kabul etmeden önce bir psikoloğa danışmalarını tavsiye ediyor.

'Ameliyat olma kararıyla birlikte kesinlikle ağır, psikolojik bir yük var,' dedi. 'Bir hastayla ilk telefon görüşmemde bu sorunların bazılarının altına inmeye çalışıyorum.'

Kendisine burun estetiği ve çene implantı yaptıran Salzhauer, güvensiz hastalarla empati kurmaktan gurur duyuyor. “Ergenlikten beri kendi imajım ve özgüven sorunlarım vardı” dedi. 'Bu duygulara sahip olmanın ve bu duyguları estetik ameliyatla yenmenin nasıl bir şey olduğunu biliyorum.'

Was passiert ist, um auf den Preis aufmerksam zu machen, ist richtig
Michael Salzhauer açıkken güneş gözlüğü takıyor

(BİZ tv)

Dr.Mami, Sosyal Medyada Sınırı Aşmak Üzere

Salzhauer popüler olabilir, ancak eleştiriye karşı bağışıklığı yok. Snapchat klipleri, sansürsüz, grafik yapıları nedeniyle sık sık ateş altında kalıyor. Bunları YouTube'da izlemek için yaş kısıtlaması olan içerikleri izlemeye uygun olmanız gerekir.

'İnsanlar bu ameliyatları daha önce hiç görmemişlerdi' dedi. Vanity Fuarı . İlk gördüğüm anı hatırlıyorum, büyülenmiştim. [Bazıları bana] bundan biraz kafayı bulduklarını söylüyor. İnsanların manipüle edilmesini izlemekten gerçek bir keyif var. Bazı insanlar iğrenç olmaktan ve kontrolü kaybetmekten hoşlanıyor. '

Ameliyatı sosyal medyayla karıştırma fikrinden hoşlanmayan diğer şüpheciler, potansiyel gizlilik sorunlarına işaret ediyor. Salzhauer söyledi Kahvaltı Klübü 'hasta izin verdiği ve siz tanımlayıcı özellikler koymadığınız sürece' bir sorun olmadığını.

Aslında, doktor, prosedürlerinin Snapchat'ta yayınlanabileceği gerçeği için insanların onu görmek istediklerini söylüyor.

Angelina Jolie zurück mit Brad

'Arkadaşlarına bağırmamı ve belirli müzikleri çalmamı istiyorlar' dedi Forbes . 'Onlar için performans sanatı gibi. Diğerleri, tanımlanamadıkları sürece resimlerinin gösterilmesine aldırış etmeyebilir. Ve diğerleri sosyal medyayla hiçbir şey yapmak istemiyor. Bu tamamen onların seçimi. '

Dr. Miami, muayenehanesini oluşturmak için çok modern ve belki de sorgulanabilir bir yaklaşım benimsemiştir. Ancak, sosyal medyada popo boyutlarını artırmanın, işini tartışmasız bir şekilde artırdığı ortaya çıktı. Beş çocuk babası ve kocası stratejisinden pişmanlık duymuyor.

'Aynı anda hem eğlendiriyoruz hem de eğitiyoruz ve bizi diğerlerinden ayıran da bu,' dedi.