Colin Mochrie popüler doğaçlama şovunun İngiliz ve Amerikan versiyonlarında izleyicileri yirmi yılı aşkın süredir güldürdü. Zaten Kimin Hattı? Ancak hızlı zekasını sahnede sergilemediğinde, süper yetenekli komik adam hakkında çok az şey biliniyor. Mochrie ve onun dışında dahil olduğu projeler hakkında size söyleyebileceklerimiz WLIIA?

Colin Mochrie kimdir?

Colin Mochrie, İskoçya doğumlu Kanadalı bir komedyen olup, en iyi Amerika'daki her bölümde görünmesiyle tanınmaktadır. Zaten Kimin Hattı?63 yaşındaki Mochrie, Vancouver, British Columbia'da profesyonel bir tiyatro eğitim okulu olan Studio 58'de eğitim gördükten hemen sonra başladı. 1980'de bir arkadaşıyla tanıştı WLIIA? doğaçlama şirketi Vancouver TheatreSports League için çalışırken rol arkadaşı Ryan Stiles. İkili, Toronto'daki The Second City komedi grubu için yazar ve oyuncu olarak çalıştıklarında birkaç yıl sonra yeniden bir araya geldi.

Bu süre zarfında Mochrie, Second City National Touring Company'nin yöneticisi Debra McGrath ile çıkmaya başladı. Çift 1989'da evlendi ve 1990'da Kinley adında bir çocuğu oldu.

Ellen Degeneres und Portia Rossi

Bu gönderiyi Instagram'da görüntüleyin

Colin Mochrie (@ colinmochrie7591) tarafından paylaşılan bir gönderi

Mochrie, yeni ailesiyle Los Angeles'a taşındıktan kısa bir süre sonra İngiliz versiyonunda oyuncu seçildi. Zaten Kimin Hattı? Yedi sezonluk bir koşunun ardından Amerikan versiyonuna katıldı ve burada Ryan Stiles, Wayne Brady ve Drew Carey .

Colin Mochrie 'Kimin Hali Olsa Olsun' un Yıldızlarından Biri

Zaten Kimin Hattı? 5 Ağustos 1998'de ABC kanalında prömiyerini yaptı. Format, doğaçlama komedide bir ustalık sınıfıydı. İzleyici önerileri ve sunucu Drew Carey'in istemlerine dayalı komik kısa biçimli sahneler oluşturmak için dört oyuncudan oluşan bir panel (Mochrie, Ryan Stiles, Wayne Brady ve bir konuk panelist) gerekiyordu.

'Sanırım çocuklar Kimin Hattı? Mochrie, bu şovun ortaya çıkıp bize tüm kariyerleri ve dünya çapında doğaçlama yapma şansı verdiğinin ne kadar şanslı olduğumuzun farkındaydı ”dedi Erie Okuyucu Görünüşe göre artık her şehirde inanılmaz bir doğaçlamacı çekirdeği var ve bu harika. '

Hayranların bilmeyebileceği bir gerçek, Mochrie'nin gülmek için bazı ciddi riskler aldığıdır. 'Parti Tuhaflıkları' adlı bir oyunda, insanların vücutlarının mahrem bölgelerine dokunarak cinsiyetlerini tahmin etti. Performans, ağ TV için uygun görülmedi ve dizinin DVD sürümüne indirildi.

Wie viele Kinder hat Steve Harvey?

Mochrie, 'Tüm sahnelerimiz kirli olduğundan değil, ama televizyonda aklınızın arkasında bir endişe var çünkü dizinin nerede olduğundan asla emin olamazsınız,' diye açıkladı. “Ayrıca televizyonda, son ürüne dahil olan çok sayıda insan var - ağ yöneticileri, yapımcılar vb. Sahnede sevdiğim şey her şeyin bize bağlı olması. Şov berbatsa, iyi giderse berbat olduğumuz içindir, iyi yaptığımız içindir. '

Mochrie bir sansürün kurbanı olsa bile, kariyeri bunun için acı çekmedi. Bugüne kadar her bölümünde göründü WLIIA? (Ryan Stiles, 10. sezondaki iki bölümü kaçırarak rol arkadaşının rekorunu kırdı.)

'Zaten Kimin Hattı?' Hala Yayınlanıyor

WLIIA? orijinal olarak 1998'den 2007'ye kadar ABC ve ABC Ailesi'nde yayınlandı. Ancak şova 2013'te The CW'de ikinci bir hayat verildi. Bugüne kadar, üç orijinal panelistin - Mochrie, Brady ve Stiles - hepsi dizide. Ancak, sunucu Drew Carey'in yerini Aisha Tyler aldı.

Ekip, Ocak 2021'de on yedinci sezonuna girerken, dokunuşlarını kaybetmemiş gibi görünüyor. Mochrie her zamanki gibi komik - belki de mevsimler arasında becerilerini keskin tutarak zamanını geçirdiği içindir.

ist vin diesel schwul?

Colin Mochrie Bugün Ne Yapıyor?

Mochrie dışında çeşitli projelerde yer almıştır. WLIIA? 2012'de yazdı Oldukça Klasik Değil , doğaçlama ile edebiyatla evlenen mizahi bir kitap. Her bölüm, klasik kitaplardan satırlarla başladı ve bitti, aradaki her şey Mochrie tarafından doğaçlama yapıldı.

'[Süreç] korkunçtu' dedi Günlük Ücretsiz Basın . 'Kitap yazarken, tek başınasın - fikirlerini karşı karşıya getirecek kimse yok. Sadece sizsiniz ve komik bir şey yazdığınızda o anda gülme tepkisini alamazsınız. Doğaçlama yaptığınızda şunu görebilirsiniz, 'Ah, seyirciler bundan hoşlanıyor, güldüler.' Ama bir kitapla bunu umuyorsunuz, ben onu komik bulsam da, umarım dünyanın geri kalanı da sever. '

Ayrıca komedyen Brad Sherwood ile turneye çıkmakla meşgul. İnteraktif doğaçlama şovları, Bilinç akışı , misafirlere ağ sansürlerinin yükü olmadan yeteneğine tanık olma şansı veriyor. ('Demek istediğim, hiçbir şey öğrenmeyeceksin veya daha akıllıca ayrılmayacaksın, ama birkaç gülüşün olacak,' dedi Mochrie. Erie Okuyucu .)

Mochrie politik komediden kaçınır, ancak kişisel yaşamında trans haklarının aktif bir destekçisidir. 2018'de transseksüel kızı Kinley'yi desteklemek için bir protestoya katıldı. Grup, okullarda daha kapsayıcı bir cinsel eğitim müfredatı talep etmek için toplanmıştı. Bir yıl önce Mochrie, kızıyla ilgili basit ama güçlü bir ifadeyi tweetledi:

Der Stammbaum der Brüder Wayans

Mochrie, 'Cinsel eğitimin gerçekten olmadığı bir zamanda büyüdüm,' dedi. CBC . “Öğrendiğim her şey sokaklardaydı, pek çok yanlış bilgi, pek çok söylenti. Bir sürü homofobik hakaret, fahişe utandırıcı, tamamen uygunsuz olan ve hepsi cehaletten gelen pek çok şeyin zamanıydı. '

Mochrie'nin bu kadar harika bir baba olması şaşırtıcı değil. Görünüşe göre ailesine, kazandığı gülüşlerden daha çok değer veren bir adam. 'Eşim ve [kızım] ile evde olduğumda kendimi çok mutlu hissediyorum' dedi. Günlük Ücretsiz Basın . “Gerçekten güzel bir aile dinamiğimiz var. Birlikte çok eğleniyoruz… Sadece ailemle birlikte olmanın beni gerçekten canlandırdığını görüyorum. '