Jordan Belfort adını bilmeseniz bile, muhtemelen filmdeki karakterine aşinasınızdır. Acımasız eski borsacı Leonardo DiCaprio tarafından canlandırılan 2013 isabetinde Para Avcısı .Ancak kendisi ve kurbanlarının geçmiş planları hakkında ortaya çıkardığı her şeye rağmen, ailesi hakkında çok az şey biliniyor. Jordan Belfort’un çocukları - ya da en azından biri - babasının tam tersi olmak için büyümüştür. İşte bildiklerimiz Chandler Belfort , kötü şöhretli dolandırıcının kızı.Jordan Belfort kimdir?

Yerli New York'lu Jordan Belfort'un aklında her zaman para vardı. Çocukken sahilde İtalyan buzları satmaktan, bunun kendisini zengin yapmayacağının öğrenildiği anda dişhekimliği okulunu bırakmaya kadar, zamanını yalnızca maddi kazanç vaat eden arayışlara harcadı.

1980'lerin sonunda, kapıdan kapıya satışta başarısız bir girişimin ardından, yaklaşık 200 milyon dolarlık şüphesiz yatırımcıları acımasızca dolandırdığı bir aracı kurum olan Stratton Oakmont'u kurdu. 1999'da Belfort, menkul kıymetler dolandırıcılığı ve kara para aklama suçlarından yargılanmıştı. Kuruşluk hisse senetleri içeren bir pompala-boşalt planına kabul ettiği bir savunma anlaşması karşılığında 22 ay dört yıllık hapis cezasını çekmiştir.Belfort, 2007 anılarında hayatını hedonist bir dolandırıcı olarak belgeledi Para Avcısı . Kitabın film uyarlaması 2013 yılında yayınlandı ve yönetmen Martin Scorcese’nin en çok hasılat yapan filmi oldu. Bir filmdeki küfürlerin çoğu için Guinness Dünya Rekoru kırmanın yanı sıra, izleyiciler ve eleştirmenler Leonardo DiCaprio’nun Belfort performansıyla heyecanlandılar.

Belfort, hayatı boyunca kötü şöhretli bir kadın düşmanı olma ününe sahipti. Stratton Oakmont'u yönetirken ilk karısı Denise Lombardo'dan boşandı. Ev içi şiddet ve hile iddiaları üzerine ikinci eşi Nadine Caridi'den ayrıldı. Çift, 2005 yılında resmen boşandı.Pek çok kişi, bu tür bir karaktere sahip bir adamın çocuk sahibi olmaya cesaret edip edemeyeceğini merak ediyor. Ama aslında, Jordan Belfort'un Caridi'den iki çocuğu vardı: bir kızı ve bir oğlu.

Chandler Belfort kimdir?

Chandler Belfort, 29 Temmuz 1993'te doğdu. Jordan Belfort ve Nadine Caridi'nin ilk çocuğu ve tek kızı. Küçük erkek kardeşi Carter Belfort'tur.

Chandler, babasının aksine özel bir hayat sürdürüyor. Twitter hesabı yok gibi görünüyor ve Instagram hesabı gizli tutuluyor. Toplayabileceğimiz herhangi bir bilgi annesinin Instagramı . Mart 2020'de yeniden evlenen ve Nadine Macaluso adıyla giden Caridi, kızının nişanlandığını Instagram'da açıkladı. Ayrıca dünyaya Chandler ve nişanlısının koronavirüs için pozitif test edildi .

Bu gönderiyi Instagram'da görüntüleyin

Dr.Nadine Macaluso, LMFT (@drnadinemacaluso) tarafından paylaşılan bir gönderi

Chandler Belfort Yaşamak İçin Ne Yapar?

Artık bir yetişkin olduğuna göre, Chandler Wall Street'in karmaşasından uzak bir hayat seçti. LinkedIn profiline göre, Muhlenberg College'dan Psikoloji ve İspanyol Dili, Edebiyatı ve Kültürü alanlarında lisans derecesi aldı. 2017'de New York Üniversitesi Steinhardt Kültür, Eğitim ve İnsani Gelişme Okulu'na kaydoldu. Chandler, ruh sağlığı danışmanlığı alanında yüksek lisans derecesi ile mezun olmuştur ve şu anda müşterilerine New York'ta özel bir muayenehane için danışmanlık yapmaktadır.

Bu arada, Jordan Belfort kendini motivasyonel bir konuşmacı olarak yeniden adlandırdı. Söylendiğine göre konuşma gösterimi için 30.000-75.000 $ talep ediyor ve tahmini net değeri 100 milyon $ 'dır. Ancak, bir 2013 Bloomberg makale, o zaman, 110.4 milyon dolarlık iade kararı için yalnızca 11.6 milyon dolar ödediğini ortaya çıkardı. Belfort ayrıca şüpheli iş anlaşmaları suçlamalarını atlatmaya devam ederek, birinin gerçekten yeni bir sayfa açıp açmadığını sorgulamasına neden olur.

İnsanlar Chandler’ın net değerinin etkileyici olup olmadığını ve büyük kısmının babasının banka hesabından gelip gelmediğini merak edebilir. İlişkilerinin nerede durduğuna dair çok az ayrıntı olduğu için söylemek zor. Ancak, saygın bir kariyer ile bir zamanlar Coco Chanel'in yatına sahip olduğu bilinen bir baba arasında, mali durumu açısından muhtemelen iyiden daha fazlasını yaptığını söylemek güvenlidir.