İsme aşina olmayabilirsiniz Alysia Reiner hayranı değilseniz Turuncu yeni siyahtır . Anti-kahraman Natalie 'Fig' Figueroa'yı oynayan Reiner, şüphesiz dizinin başarısının büyük bir bölümünü oluşturuyor. Ama şimdi dizi sona erdiğine göre, bir sonraki hamleleri için oyuncuya göz kulak olmaya değer. İşte Reiner hakkındaki kepçe, OINTB ve onun geleceği için neler saklandığını. (Uyarı: spoiler önde!)Turuncu Nedir Yeni Siyah mı?

Ne zaman Turuncu yeni siyahtır 2013'te Netflix'e giriş yaptı, çok az kişi bunun kültürel bir fenomen haline geleceğini tahmin etti. Jenji Kohan tarafından oluşturulan seri ( Yabani otlar ) ve Piper Kerman romanından uyarlanmıştır. Orange Is the New Black: My Year in a Women’s Prison - asgari güvenlikli kadınlar federal hapishanesi olan kurgusal Litchfield Hapishanesi'ne kara ama esprili bir bakış.OITNB Natasha Lyonne, Laura Prepon ve Jason Biggs de dahil olmak üzere bir dizi oyunculuk gazisi oynadı. Ama daha da önemlisi, trans (Laverne Cox) ve nonbinary (Asia Kate Dillon) sanatçıları öne çıkarmak için bir çığır açmıştı. Ayrıca cezaevinin özelleştirilmesi, sistematik ırkçılık ve ıslah tesislerindeki yolsuzluk gibi çeşitli konulara ışık tutmak için mizahı ustaca kullandı. Yedi sezonluk serisinde, dizi 16 Emmy Ödülü adaylığı ve dört galibiyet aldı.Gösteri aynı zamanda art arda izleme konseptinde de öncü oldu. OITNB başlangıçta HBO tarafından reddedildi ve Showtime, şirketin orijinal programlamayı henüz geliştirmeye başladığı bir zamanda Netflix'e indi. Kohan'a ve yayın platformuna, dünyanın TV izleme biçiminde oyunun kurallarını değiştirdikleri için teşekkür edin.

Herr und Frau Smith Fortsetzung

Alysia Reiner Kimdir?

Alysia Reiner, 50 yaşında, Natalie 'Fig' Figueroa OITNB . Dizi boyunca rolleri değişir: Litchfield Hapishanesinde müdürün yönetici asistanı olarak başlar ve daha sonra hapishanenin ICE gözaltı tesisinin müdürü olur. Aynı zamanda müdür Joe Caputo'nun metresi ve daha sonra kız arkadaşıdır. Her şeye rağmen, izleyicilerin, kötü ve daha yumuşak tabiatların karmaşık karışımı nedeniyle Fig ile bir aşk / nefret ilişkisi var.

Reiner'in etkileyici bir filmografisi var. Ek olarak OITNB , bir bölümden itibaren bir dizi popüler şovda yer aldı. 30 Rock beş bölüme kadar Cinayetten Nasıl Kurtulunur? . 2018'den 2019'a kadar HBO'nun 10 bölümünde yinelenen bir rolü vardı. The Deuce . Ayrıca üç versiyonda birden fazla karakter oynadı. Yasa ve Düzen (orijinal, Suç Niyeti , ve Özel kurbanlar birimi ). Bu beyaz perdedeki en son rolü, komedide Christina Hendricks ile beraberdi. Yumurta . Filmin prömiyeri 2018'de Tribeca Film Festivali'nde yapıldı ve Rotten Tomatoes'da yüzde 100 reyting aldı.Reiner, Manhattan'da büyüdü ve Vassar Koleji, İngiliz Amerikan Drama Akademisi ve Eugene O’Neill Tiyatro Merkezi Ulusal Tiyatro Enstitüsü'nde eğitim gördü. Reiner, özel hayatında 13 yıldır aktör David Alan Basche ile evlidir. Çift, 12 yaşındaki kızları Livia ile Harlem'de yaşıyor. Reiner, Time's Up, Everytown for Gun Safety ve Women’s Prison Association gibi çeşitli nedenlere bağlıdır.

Alysia Reiner, kocası David Alan Basche ve kızı Livia ile birlikte.

(Instagram)

Alysia Reiner 'Orange Is the New Black' Üzerine Farklı Bir Karakter İçin Denemeler Yaptı

Bazı hayranları şaşırtacak şekilde, Reiner kendini Fig oynarken hiç görmemiş. OITNB , Laura Prepon'un oynadığı Alex rolünü okudu. İşi kazanmadığı için kalbi kırıldığını söylüyor. Fig'e razı oldu - ilk bölümde iki satırın tamamı olsa da - tüm senaryodan etkilendi. Her rolün belirli bir özenle ele alındığını hissetti.

Tom Cruise Promi Vermögen

'Herkesin karakterlerden biriyle ilişki kurabileceğini düşünüyorum' dedi. Fox News Dergisi . 'Günlük yaşamınızda karşılaşmayabileceğiniz hem kendinize hem de başkalarına şefkat duymanıza gerçekten yardımcı olduğunu düşünüyorum.'

Reiner'in gösteri ve seçmeleri hakkındaki konuşmasını dinleyin:

OITNB'de Fig'e Ne Oldu?

İncir, önceki sezonların nefret dolu, manipülatif kötü adamından gelişir. Joe Caputo ile ilişkisi ilerledikçe karakteri de ilerliyor. Birlikte, dizinin sonunda, son derece kusurlu iki karakterin olabileceği kadar sempatik hale geliyorlar. Fig, ICE tutuklularına göz kulak olması için görevlendirildiğinde, iyi ve kötü kavramlarının net bir tanımının olmadığını fark eder.

Reiner, 'Bence bu dizinin yaptığı özel şeylerden biri, önyargılı insan ve kim olduklarına dair bazı kavramlarımızın tersine dönmesi ve tersine dönmesi' dedi. Geçit töreni .

Ancak Fig’ün deneyiminden daha önemli olan Reiner’ın deneyimidir. Rolü oynamak, hayatını değiştiren bir göz açıcıydı. 'Hapishane setinde etrafa baktığım anlar kesinlikle var ve bu deneyimin nasıl olması gerektiğine dair ezici bir acı ve üzüntü var,' dedi. Geçit töreni . “Bu son sezonda bahsedemeyeceğim sahneler vardı, Fig o kadar da etkilenmemiş olsa da, ülkemizde olan bazı şeylerin sadece hayali koşullarında olma deneyimiyle mahvolmuştum. şimdi. '