Boomers Facebook'u memler ve durum güncellemeleriyle doldururken Gen Z, TikTok . Kısa biçimli mobil video uygulaması olan Vine 2.0'ın kökenleri Çin'dedir ancak ABD'de 2018'de piyasaya sürülmüştür. O zamandan beri gezegendeki en hızlı büyüyen sosyal medya platformu haline gelmiştir.

TikTok'un güzelliği, 15 saniyelik bir klibin sıradan insanları bir gecede yıldızlara dönüştürme potansiyeline sahip olmasıdır. Tek gereken bir mizah duygusu, dudak senkronizasyonu sevgisi veya en son viral dans hareketleri için bir yetenek.İşte TikTok'ta en çok takip edilen 20 yıldız.

20. Kaya ( @Kaya ) - aktör, 29.8 milyon takipçi

@Kaya

#en iyi arkadaş Kontrol.

♬ bestfriendscheck - kiara

Yeterince alamayan hayranlar Kaya Instagram'daki cazibesi ve pozitifliği de onu TikTok'ta takip ediyor. Yıldız düzenli olarak paylaşım yapmasa da paylaştığı komik klipler, karantina sırasında izleyicileri (ve kendisini) eğlendirmek için yeterlidir.

19. James Charles ( @yavbirah ) - sosyal medya kişiliği, 30,2 milyon takipçi

@yavbirah

takipçilerimin makyajını yeniden yaratmak !! Bu taslak görünüm @brimonetxo'dan

♬ orijinal ses - James Charles

Makyaj sanatçısı ve güzellik gurusu James Charles YouTube kanalıyla ün kazandı, ancak 21 yaşındaki TikTok'ta eşit başarı gördü. Makyaj becerilerini göstermekten ara sıra ünlü kamera hücresine ( Lil Nas X , Kylie jenner ve JoJo Siwa, onunla birlikte ortaya çıkan en son yüzler arasındadır), Charles, eşleşecek bir fandomu olan sert bir kişiliktir.

Mary Kate und Ashley schwanger

18. JoJo Siwa ( @kafadergisi ) - şarkıcı, oyuncu, dansçı ve sosyal medya kişiliği, 30,5 milyon takipçi

@kafadergisi

Gece rutinim !!!

♬ Boomerang - Jojo Siwa

Siwa, ilk şöhretini 2013'te en genç yarışmacı olduğu zaman aldı. Dans eden anneler kopup fırlamak Abby’nin En Büyük Dans Yarışması . YouTube'da şeker kaplı bir pop yıldızı olarak ününü pekiştirdi, ancak 17 yaşındaki TikTok'ta her zaman gökkuşağı ve elmas taklidi kıyafetleri giymeyen genç bir kadının bakışları ortaya çıkıyor. Belki de bu samimi taraf, takipçilerin bu platformda ona akın etmesinin nedenidir.

17. Kimberly Loaiza ( @ kimberly.loaiza ) - şarkıcı ve sosyal medya kişiliği, 31.1 milyon takipçi

@ kimberly.loaiza

Neredeyse 31 milyonuz 🤯 bu ailenin bir parçası olan herkese teşekkürler

♬ orijinal ses - AdMin

Loaiza, kanalı Meksika dışında en çok abone olan üçüncü kanal olan bir YouTube yıldızıdır. 22 yaşındaki dans ve dudak senkronizasyonunun, uygulamada en çok takip edilen İspanyolca hesap olma onurunu kazandığı TikTok'a geçerek daha da başarılı oldu.

16. Gilmher Croes ( @gilmemercan ) - sosyal medya kişiliği 31.1 milyon takipçi

@gilmemercan

🤣🤣 ne düşünüyorsun?

♬ orijinal ses - Cleopatra 🧿

George Clooney und Brad Pitt

Gülmek isteyen 30 milyondan fazla TikTok kullanıcısı, düzeltmeleri için Gil Croes'e başvurdu. Aynı zamanda YouTube'daki CroesBros'un yarısı olan yerli Aruban, dudak senkronizasyonu ve komedi videolarıyla çılgınca popüler.

15. Faysal Şeyh ( @Bay faisu 07 ) sosyal medya kişiliği 32.1 milyon takipçi

@ ayşegül

❤️ @faizshaikh_ @mr_sohu @ saddu07dz_ #faisusquad

♬ orijinal ses - Ajay Gill

Shaikh, Mumbai'li bir model, oyuncu ve etkileyicidir. Komik içeriği milyonlarca görüntülemeyi kolayca çekiyor ve 25 yaşındaki çocuğu Hindistan'ın en büyük sosyal medya yıldızlarından biri yapıyor.

14. Bebek Ariel (@ Babyariel ) - şarkıcı, oyuncu ve sosyal medya kişiliği, 34,8 milyon takipçi

@hayalhanemersin

neden bu kadar garip görünüyorum

♬ Kız arkadaş - Avril Lavigne

Bu 19 yaşındaki şarkıcı ve aktris, daha önceki enkarnasyonu muscial.ly'yi şöhret yolunda dudak senkronizasyonu yapmak için kullanan bir TikTok öncüsü. 2017'de bir nokta yakaladı Forbes 'Eğlence konusunda en iyi etkileyiciler listesi ve Zamanlar İnternetteki en etkili kişilerin listesi.

13. Brent Rivera ( @hayalhanemersin ) - aktör ve sosyal medya kişiliği, 35 milyon takipçi

@hayalhanemersin

Oops .. @lexibrookerivera

♬ orijinal ses - Brent Rivera

Rivera başlangıçta Vine'da patladı, bu yüzden kliplerinin TikTok'ta bir hit olması şaşırtıcı değil. İster kendi aile üyeleriyle dalga geçiyor, ister 20 küsur yaşındaki akranları için komik (ve çok sevilen) içerikler oluşturuyor, uygulamaya katıldığından beri bir milyardan fazla beğeni toplamayı başardı.

12. Jason Derulo ( @Jason Derulo ) - şarkıcı, söz yazarı ve dansçı, 40.4 milyon takipçi

@Jason Derulo

Bunu denemeyin

♬ orijinal ses - Jason Derulo

Derulo, müzik dünyasında kendine bir isim yaptı, ancak TikTok şöhreti, komik videoları ve viral trendleri kucaklamaya istekli olmasının bir sonucudur (ipucu: mısır koçanı üzerinde mısır yemek için elektrikli matkap kullanmayın). Beklenmedik ama ezici yanıt, ona binmek için ikinci bir popülerlik dalgası verdi.

11. Michael Le ( @hayalhanemersin ) - dansçı ve sosyal medya kişiliği, 42,3 milyon takipçi

@hayalhanemersin

Son zamanlarda vibin oldum ve en iyi hayatımı yaşıyorum (: duet this @nurishbynaturemade #kendime #to

♬ Nurishin Myself - Doğadan Beslenme

20 yaşındaki Floridalı Le, dans dersleriyle başlangıçta bir takipçi kazandı. Ancak son zamanlarda içeriğini dudak senkronizasyonu ve şaka videolarını içerecek şekilde genişletti.

10. Will Smith ( @Will Smith ) - aktör, 43.3 milyon takipçi

@Will Smith

30 yıl sonra ve pek bir şey değişmedi. #FreshPrinceReunion

♬ Ben Sadece Bir Çocuğum - Basit Plan

52 yaşında, Smith listedeki en eski TikToker'dir. Belki onun çocukları Onun hesabına ara sıra görünen, onu genç tutuyor çünkü takipçileri komik içeriği için çıldırıyor.

9. Riyaz Aly ( @ riyaz.14 ) - sosyal medya kişiliği, 43.6 milyon takipçi

@ riyaz.14

Seni seviyorum ❤️ #riyaz #duetwithriyaz #hepinizi seviyorum

♬ orijinal ses - Debasish Sarangi

Sadece 16 yaşındaki Aly, komik dudak senkronizasyonu videolarıyla tanınan Hintli bir etkileyicidir. Uygulamadaki popülaritesi, diğer Hintli yıldızlarla işbirliğine ve müzik videolarında görünmesine yol açtı.

Hat Bill Clinton Parkinson?

8. Bella Poarch ( @kafadergisi ) - sosyal medya kişiliği, 44 milyon takipçi

@kafadergisi

İçin #fyp

♬ M'den B'ye - Millie B

Poarch, oyuncu temalı içeriği dudak senkronizasyonu ve dans meydan okuma videoları ile karıştırarak Nisan 2020'de TikTok'a katıldı. Millie B’nin 'M to the B' nin dudak senkronizasyonu, bugüne kadar 42,6 milyon kalple uygulamanın tarihte en çok sevilen videosu olma onurunu kazandı.

7. Dixie D’Amelio ( @kafadergisi ) - şarkıcı, oyuncu ve sosyal medya kişiliği, 44,8 milyon takipçi

@kafadergisi

♬ Öyleyse Ben - Billie Eilish

Charli'nin (bir numaralı sırayı alan) ablası, sadece küçük kardeşinin kuyruklarına binerek şöhrete kavuşmadı. TikTok popülaritesini bir oyunculuk ve şarkıcılık kariyerine dönüştürdü ve vokal pirzolası, L.A. Reid'in laboratuvarı HitCo Entertainment ile bir rekor anlaşması kazanması için yeterliydi.

6. TikTok ( @tiktok ) - sosyal medya platformu, 48. milyon takipçi

@tiktok

Sadece iyi hisler 🤙 @ 420doggface208 @mickfleetwood @ tomhayes603

tim mcgraw Glaubenshügel Trennung
♬ orijinal ses - TikTok

TikTok’un kendi hesap sayfasının listede altıncı sırada yer alması şaşırtıcı değil. Bunu, uygulama için Cliffs Notes olarak düşünün; kolay erişim için en iyi içeriğin seçildiği bir yer.

5. Spencer Polanco Şövalyesi ( @spencerx ) - beatboxer ve sosyal medya kişiliği, 49 milyon takipçi

@spencerx

Ben şimdi dansçıyım

♬ orijinal ses - Spencer X

Knight ilk olarak etkileyici beatbox becerileriyle bir takipçi kazandı. 28 yaşındaki New Yorker o zamandan beri Alicia Keys, Sean Kingston ve Marshmello .

4. Loren Grey ( @hayalhanemersin ) - şarkıcı, dansçı ve sosyal medya kişiliği, 49.6 milyon takipçi

@hayalhanemersin

ve bu 5’9 olmak üzeredir ”

♬ The The The GRINCH - TikToksSoundGuy

Bir zamanlar Gray, TikTok'ta en çok takip edilen kişiydi. Bu günlerde zamanını içerik oluşturma ve müzik kaydetme arasında paylaştırıyor. 18 yaşındaki oyuncu, Virgin ve Capitol Records ile imzalandı ve şimdiye kadar sekiz single yayınladı.

3. Zach King ( @zeynepceylan ) - film yapımcısı ve sosyal medya kişiliği, 52.9 milyon takipçi

@zeynepceylan

İzin vermek #kedi dışında #sırt çantası @kafadergisi

♬ orijinal ses - Zach King

Zach King, izleyiciler için 'sihir' (veya zekice düzenlenmiş videolar) sergilediği Vine'da ilk başta dikkat çekti. Hileleri, 30 yaşındaki neredeyse 626 milyon toplam beğeni kazandıkları TikTok'ta popüler.

2. Addison Rae ( @kafadergisi ) - dansçı ve sosyal medya kişiliği, 69.9 milyon takipçi

@kafadergisi

@kamronagee @ wh0.nia BEN GERÇEKTEN TERLER OLDU BC BU FİLTREYİ SAĞ ALABİLDİM

♬ VMESHBEATS ADDERALL X BOO X IG FREESTYLE - Varoon Ramesh

TikTok'ta yalnızca bir yıl geçirdikten sonra Addison Rae, dans videoları için bir gecede başarılı oldu. Reebok, L’Oréal, Hollister ve American Eagle ile yaptığı ortaklıklar sayesinde şimdiden tahmini net değeri 5 milyon $ 'dır.

1. Charli D'Amelio ( @hayalhanemersin ) - dansçı ve sosyal medya kişiliği, 101 milyon takipçi

@hayalhanemersin ♬ Opaul - Freddie Dredd

Geçen yıl, o zamanlar Connecticut'tan genç bir kız olan D’Amelio, dans videoları yüklemek için platforma katıldı. Bugün, 'TikTok'un Kraliçesi' olarak biliniyor. Kısa süre önce, seçici yeme alışkanlıklarını içeren küçük bir skandal nedeniyle bir gecede bir milyon takipçi kaybetti, buna rağmen kimse onun takipçi sayısına yaklaşmıyor.

Sıradaki TikTok Yıldızı Kim?

İnternet ebedi bir popülerlik yarışmasıdır. Listedeki herhangi biri göz açıp kapayıncaya kadar devrilebilir. Aynı şekilde, bilinmeyen bir kişi bir gecede en üst noktaya fırlayabilir. İle TikTok Kullanıcı tabanı katlanarak büyüdüğünden, uygulamanın bağımlıları şüphesiz yeni yüzlerin saflarında yükseldiğini görmeyi bekleyebilirler.