John Mayer pek çok yüksek profilli romantizm yaşadı, ancak hiçbiri Jessica Simpson ve Jennifer aniston . İlişkiler uzun sürmese de müzisyen üzerinde kalıcı bir etki bıraktılar. Ancak, iki farklı kadın daha olamazdı ve Mayer'in onlarla olan aşklarını anımsama biçimi onları tam olarak nasıl gördüğünü ortaya koyuyor.

2005 yılında Nick Lachey'den boşandıktan sonra Simpson, Mayer ile bir aşk yaşadı. İçinde tartışmalı 2010 röportajı Playboy Mayer, moda kralı olan pop yıldızı hakkında ne hissettiği konusunda son derece samimiydi. Mayer, 'O kız benim için bir uyuşturucu,' diye itiraf etti. 'Ve çok fazla yaparsan, uyuşturucular senin için iyi değil. Evet, o kız benim için crack kokain gibi. ' Görüşmeyi yapan kişi bunun Simpson bağımlısı olduğu anlamına gelip gelmediğini sorduğunda Mayer, 'Cinsel açıdan çılgıncaydı. Tüm söyleyeceğim bu. Napalm gibiydi, cinsel napalm. 'Bu düzeydeki dürüstlüğü takdir etmeyen bir kişi Simpson'ın kendisiydi. Röportaj, ilişkileri bittikten sonra çıkmış olsa da ve Simpson, şimdiki kocası Eric Johnson ile resmi olarak çıkmasına birkaç ay kalmış olsa da, Mayer'in onun hakkındaki görüşü hâlâ acı çekiyordu. Yaklaşan anılarında, Açık kitap Simpson, eski sevgilisinin sözlerinin, özellikle de ona 'cinsel napalm' demesinin onu nasıl incittiğini açıkladı. 'Benim çağrılmak istediğimin bu olduğunu düşünüyordu,' Simpson aracılığıyla yazdı İnsanlar . 'Büyükannemin gerçekten bunu okuyacağı için yere yığılmıştım ve utanmıştım.' Röportaj, Simpson'a ilişkiden sonsuza dek uzaklaşması için ihtiyaç duyduğu cesareti verdi.

John Mayer diğer eski sevgilisi hakkında farklı bir şekilde konuştu

Şaşırtıcı bir şekilde, Mayer'in diğer eski sevgilisi Aniston'a gelince, 'Your Body Is A Wonderland' şarkıcısı çok daha saygılıydı. Mayer, Simpson hakkında konuşmayı bitirdikten hemen sonra, görüşmecinin bir sonraki sorusunu aniden keserek şöyle dedi: 'Jen'i o kadar çok seviyorum ki, bunu okuduğunda ne kadar kötü hissedeceğimi düşünüyorum ve' Neden sen? beni başka birinden bahsettiğiniz bir makaleye mi koyuyorsunuz? Öp ve anlat soyunda olmak istemiyorum. ''

Röportajın başlarında Mayer, Aniston'ı 'en iletişimci, en tatlı, en nazik kişi' olarak tanımladı. Ancak nihayetinde Mayer ve Aniston ilişkiyi bitirmeyi seçti. Mayer, son ayrılığın yaş farklılıklarıyla ilgili olduğunu ima etti. 'Uzun sürmediği için her zaman üzüleceğim,' dedi. Bazı açılardan keşke onunla birlikte olabilseydim. Ama 32 olmam gerektiği gerçeğini değiştiremem. '

Aniston ve Mayer 2009'dan beri resmi olarak parçalanmış olsalar da, magazin gazetelerinin aksi iddia edilen hikayeler yayınlamasını engellemiyor. Mart 2019'da, dağılmalarından neredeyse tam on yıl sonra, TAMAM MI! bunu bildirdi Aniston aynı anda hem Brad Pitt hem de Mayer ile gelişigüzel çıkıyordu. . Dedikoducu Polis onun adına konuşma yetkisi olan Aniston’ın temsilcisiyle görüştü. Aniston'ın ne eski kocasıyla ne de eski erkek arkadaşıyla çıkmadığından emin olduk.