Onun gibi ya da değil, komedyen Pauly Shore Gen X pop simgesiydi. Shore, MTV VJ olarak ilk günlerinden 90'ların başındaki komediler dizisindeki başrollerine kadar, türünün tek örneği sörfçü şovuyla kendini diğerlerinden ayırdı. Ancak karakter onu yalnızca bir yere kadar götürdü - on yılın sonunda, The Weasel olarak bilinen adam belirsizliğe düştü.Şimdi spot ışığına dönüşü sahneliyor. Pauly Shore'un bu günlerde neler üzerinde çalıştığını ve ara vermesinin ünlü olma konusunda nasıl yeni bir bakış açısına yol açtığını öğrenin.Pauly Shore Kimdir?

Oyuncu ve komedyen Pauly Shore, adaşı MTV şovunda yeni yüzlü bir VJ olarak günleriyle tanınır. Tamamen Pauly . Müzik kanalında 1989'dan 1994'e kadar bir fikstür, aptal sörfçü ikinci kişiliği 'The Weasel' ile ulusal bir izleyici kitlesini tanıttı. Karakter öyle bir hit oldu ki Shore onu mütevazı bir film kariyerine dönüştürdü. 90'ların başlarında, bir dizi kült klasik komedide iffetsiz bir ahbap üzerinde bazı varyasyonlar oynadı ( Encino Adam , Damat , Bio-Dome) .Son komedyen Sam Kinison'un rehberliğinde Shore, 1980'lerin sonunda The Weasel'ı icat etti. Taşçı sörfçü sözü, zamanın ruhunu mükemmel bir şekilde yakaladı. Ayrıca, kişiliğinden yararlanmak isteyen MTV yöneticilerinin de dikkatini çekti.

Shore, 'MTV beni gördü ... ve Bahar Tatiline gelmemi istedi' dedi. Daily Beast . O kadar da sıcak gitmedi. Oldukça gergindim ve yeşildim. Sanırım 19 ya da 20 yaşındaydım. Sonra çizim tahtasına geri döndüm ve stand-up'ımı yazmaya, gösterimi yapmaya ve kendime güvenimi artırmaya başladım. Ve sonra adında bir gösteri yaptık Comic Strip Canlı . Bunu MTV'ye gönderdik ve sonra hazır olduğunu söylediler. Ve sonra kariyerimdeki en büyük şey olan Totally Pauly oldu. '

Shore bir gecede yıldız oldu, ancak birçok yönden şov dünyasında bir kariyer seçmesi şaşırtıcı değil. Babası, Frank Sinatra için açılan bir çizgi roman olan merhum Sammy Shore idi ve Elvis Presley . Ve annesi Mitzi Shore, LA'daki The Comedy Store'un efsanevi sahibiydi. Shore’un çocukluğu, ona stand-up efsanelerine doğrudan erişim sağlayan alışılmadık bir çocukluktu.Shore, 'Annemin evimizde ikinci partileri vardı, ama ben hafif bir uykudaydım,' dedi Shore New York Times . “Üçüncü sınıftan liseye kadar, gecenin bir yarısı uyanırdım ve herkes oturma odasında olurdu: Anne, Richard Belzer, Robin Williams, Richard Pryor, David Tyree, diğer rastgele kişiler. Dükkandan şampanya getirecekti ve pek çok kızartma yeri olacak. '

Mitzi 2018'de öldü. Vasiyetine göre Pauly, The Comedy Store'un yöneticisi olarak atandı ve “makul bir maaş” ödenmesi gerekiyordu. Diğer oğlu Peter, malikaneden sorumluydu ve ailenin prodüksiyon şirketini yönetecek. Mitzi’nin üçüncü oğlu Scott, mülkü tarafından kontrol edilen tüm varlıklar için bir mülk yöneticisi seçildi.

İle bir röportajda Akbaba The Comedy Store'daki beş bölümlük belgesel dizisinin yönetmeni Mike Binder, aile içi çatışmanın bazı yeniden düzenlemelere yol açtığını ortaya koydu. Binder, 'Uzun bir kavga ettiler' dedi. 'Bunu çözdüler. Bitti. Bu sadece iş. Bu sadece para. Peter yönetiyor. Pauly bir komedyen. '

Pauly Shore Goofy Movie'den 'Bobby' nin Sesidir

İster inanın ister inanmayın, Shore sadece kısık Bahar Tatili spesiyallerine ev sahipliği yapmakla tanınan, kendi deyimiyle 'taşlı huysuz bir ahbap' değildir. Ayrıca aile dostu projelerde çalıştı. 1994'te Disney’de Robert 'Bobby' Zimuruski’yi seslendirdi. Uçuk Kaçık Bir Film . 2000 devam filmindeki rolü tekrarladı. Son Derece Komik Bir Film .

Bobby, The Weasel'in G dereceli bir versiyonuydu ve Goofy’nin oğlu Max’in sörfçü yardımcısını canlandırıyordu. Cheddar Whizzy'ye olan takıntısı, kelime oyunlarıyla dolu bir role yol açtı ('Max bak! Bu cheeza'nın eğik kulesi!')

Bir Fox Sitcom Pauly Shore’un Kariyerini Neredeyse Mahvetti

1997'de Shore, kariyerine büyük bir darbe aldı. Pauly Fox sitcom'u sadece beş bölüm sonra yayından kaldırıldı. Geriye dönüp baktığında, dedi ki Daily Beast imzalamanın aceleye getirilmiş bir karardı.

Shore, 'Gitmek yerine, bir dakika bekle, belki öndeyken durmalı ve bunu yapmamalı ve onları daha fazlasını istemeye bırakmalıyım, bunu yazarların odasında çalıştıracağımı düşündüm,' dedi. Doğru yapardım. Ama sorun şuydu, sadece yanlıştı. Kavram yanlıştı, her şey yanlıştı. Ama o zaman görmedim çünkü onu çalıştırmaya çalışacağım gerçeğiyle kör olmuştum. Yani muhtemelen geçmeliydim ama çalışmak istedim. '

Yardımcı yıldız Charlotte Ross anlattı TV Rehberi gösterinin başarısızlığının Shore için talihsiz bir ölüm çanı olduğunu söyledi. “O gösteri için yaptığım tüm röportajlar, ilk 10 dakikayı Pauly'yi savunarak geçirdim” dedi. Tanrıya şükür ondan gerçekten hoşlandım. Basın zavallı adamı canlı canlı yedi. Hiç böyle bir şey görmedim ve en kötü düşmanım için bunu asla istemem. '

Pauly Shore Bugün Neler Yapıyor?

Pauly Shore, The Weasel'ı dünyaya ilk kez piyasaya sürmesinden bu yana geçen otuz yılı aşkın bir süre sonra geri dönüş yapıyor. 2015 yılında Pauly Shore Podcast . Konuklar 90'ların gerileme filmlerinden Tia Carrere, Fred Durst) modern komedi yıldızlarına ( Judd Apatow , Nick Kroll.) Konsept o zamandan beri şu şekilde yeniden markalandı: Pauly Shore’un Random Rants ve komedyenin YouTube kanalında görülebilir.

Shore, annesinin ölümünün ardından Los Angeles'tan ayrıldı ve Las Vegas'a yerleşti. Hala medyada yer alıyor ( Joe Rogan Deneyimi , Saçmalık ) ve eski kişiliğinin parıltılarını ortaya çıkarır.

Ayrıca birden çok projede çalışmakla meşgul. Eylül 2020'de Netflix komedisinde rol aldı Misafirhane ve sonraki ay Mike Binder’ın Komedi Mağazası Mitzi’nin hayatını anlatan bir belgesel.

Shore, kariyerinin bu sonraki bölümünde daha mutlu görünüyor. '[Şöhreti kaybetmekle] incinmek yerine, kendimi sırtıma okşayıp' Vay canına, harika bir koşu yaptın. Şimdi biraz ara verelim, 'dedi İnsanlar . 'Yolculuğum fark etmemi sağladı,' Sahip olduklarına değil, sahip olduklarına bakmalısın. '