Allison Stokke henüz lisede iken şampiyon sırıkla atlamacı olan başarılı bir atletizm sporcusu. Ne yazık ki, resimleri internette çok uygunsuz yorumlarla sıvanınca bir seks sembolü olarak istenmeyen dikkat çekti.Yine de Stokke, iğrenç gevezeliğin ötesine geçerek kendine oldukça mutlu ve başarılı bir yaşam kurmayı başardı. İşte bu etkileyici sporcunun hayatına ve bugün neler yaptığına bir göz atın.Allison Stokke Çok Başarılı Bir Sırıkla Vaulter'dı

Stokke, 22 Mart 1989'da California, Newport Beach'te doğdu. Lisedeyken atletizm ekibine katıldı ve kısa sürede ülkenin en iyi sırıkla atlamacılarından biri oldu. 2004 yılında, 3.86 m'lik tonozlu bir lise birinci sınıf öğrencisi için Amerikan rekorunu kırdı ve 2005 yılında 4.11 m'lik tonozla lise ikinci sınıf öğrencisi olarak yeni bir rekor kırdı. Kasaları aynı zamanda on beş ve on altı yaşındaki bir Amerikalı tarafından en iyi şekilde elde edildi ve son yılında, 4.14 m'lik yeni bir en iyi ile ulusal lise sıralamasında ikinci oldu. 2007 yılında sekizinci bitirdi ulusal gençler şampiyonasında.

Stokke, liseden sonra Berkeley'deki California Üniversitesi'ne katıldı ve burada California Golden Bears koşu takımının bir parçası olarak kolej sırıkla atlama alanında başarılı oldu. Birinci ve ikinci sınıflarında rekorlar kırdı ve üçüncü ve dördüncü yıllarında iyi performans göstermeye devam etti. Üniversite sonrası, 4,36 m'lik bir tonozla yeni bir yaşam boyu en iyisi kazandı ve Londra'daki 2012 Olimpiyat Oyunları için eğitime başladı.Wer ist Anne Hathaway auch verheiratet

Kariyerinde Neredeyse Raydan Çıkmış Viral Olduğu Bir Fotoğraf

Ne yazık ki Allison Stokke, etkileyici sırıkla atlama becerilerinden daha fazlasıyla dikkat çekti. 2007'de - sadece 17 yaşındayken - bir sırıkla atlama etkinliğinde yarışan Stokke'nin resimleri Kaliforniya'daki bir atletizm web sitesine eklendi. Birkaç ay sonra, görüntülerden biri, çoğunlukla erkek bir izleyici kitlesine sahip olan komedi sporları blogu With Leather'da yeniden yayınlandı. Resim, 'Sırıkla Atlama Seksi, Zar Zor Yasal' (Stokke bu arada 18 yaşına girmişti) başlığı altında yayınlandı ve 'Sırıkla atlamacı Allison Stokke ile tanışın ... Hubba hubba ve diğer homurdanan sesler' gibi çok müstehcen bir yorum eşlik etti.

Birkaç hafta içinde, fotoğraflar bir internet fenomeni haline geldi, milyonlarca hit kazandı ve o zamanlar reşit olmayan sporcu hakkında uygunsuz, cinselleştirilmiş yorumların kıvılcımını uyandırdı. İnsanlar aklını karıştırmaya devam ederken, ülke çapındaki haber kaynakları, genç bir kızı alenen cinselleştirmek için interneti kullanmanın ve atletik başarılarının değerini tamamen küçümsemenin ahlaki sonuçlarını tartışmaya başladı.

Stokkes, ilk olarak, görünüşüyle ​​ve yeteneğiyle hiçbir ilgisi olmayan ilgiden tiksindi. 'Hiçbiri yasadışı olmasa bile, hepsi gerçekten aşağılayıcı geliyor,' dedi. Washington post 2007'de . 'Sırıkla atlama ve diğer tüm şeyler için çok çalıştım ve neredeyse hiç önemi yok gibi. Bunu kimse görmez. Beni gerçekten kimse görmüyor. 'Maalesef Stokkes'un fotoğraf paylaşımına ve ahlaksız yorumlara son vermek için yasal olarak yapabileceği hiçbir şey yoktu. Her ne kadar adaletsiz görünse de, kendisi ve ailesinin yapabileceği tek şey onu geçmeye çalışmaktı, ki onlar da bunu yaptılar.

Warum hat sich Miranda Lambert scheiden lassen?

ESPN.com ile 2016 röportajında Stokke şunları söyledi: “O zamanlar, 2008'deki cevabım - gurur duymuş muydum? Bazı yönlerden, elbette. Ama ben de bunaldım. Ve bence bunalıma cevabım, bundan tamamen uzak durmak oldu. Ama şimdi, onu nasıl geri alacağımı ve sahipleneceğimi ve doğru yönde ilerleteceğimi bulmaya çalışıyorum. Ve bundan faydalanın - eğitimimi beslemek açısından. Ve onu görmezden gelmeye çalışırsam, kendi başına bir hayat sürecek. Üniversitede yaptığım şey buydu: görmezden gelin. Ve kendi hikayemin kontrolünü kaybettim. '

Allison Stokke 2021'de Ne Yapıyor?

Allison Stokke, 2019

(Fotoğraf Andrew Redington / Getty Images)

Stokke, 2012 ABD Olimpiyat denemelerine giremezken, profesyonel olarak sırıkla atlamaya devam etti. Ancak Nike, Athleta ve Uniqlo gibi büyük markaların kampanyalarında yer alan bir spor giyim modeli olarak da başarıya ulaştı. Ayrıca, YouTube'da milyonlarca görüntüleme alan heyecan verici birinci şahıs sırıkla atlama videoları oluşturmak için GoPro ile ortaklık kurdu.

Stokke, 2017'de profesyonel golfçü Rick Fowler ile çıkmaya başladı. Çift, düğümü 2019'da Meksika'nın Cabo San Lucas kentinde samimi bir sahil düğünde bağladı. 'Koridorda yürürken o anı hep dört gözle bekledim,' Allison söyledi Vogue . 'Onu gülümserken ve tüm yakın arkadaşlarımızla ailemizin arkasına baktığını görmek inanılmazdı.'

Bu gönderiyi Instagram'da görüntüleyin

Allison Stokke Fowler (@allisonstokke) tarafından paylaşılan bir gönderi

Stokke, 2017'den beri sırıkla atlama alanında profesyonel olarak rekabet etmemiş olsa da, başarılı bir spor modeli haline geldi ve genellikle kocasını golf sahasında desteklediği görülüyor.