Avril Lavigne 2002'de ilk kez büyük bir müzik hissi haline geldiğinde sadece 18 yaşındaydı. O zamandan beri, şu anda 36 yaşında olan Kanada doğumlu sanatçı, bulaşıcı pop-rock şarkıları, patenci-punk tarzı ve asi tavrı. Ama asla tahmin edemediği şey, yıllarca internette dolaşan bir söylenti olan 'Avril Lavigne Komplosu' na da karışacağıydı. Peki bu çılgın fan teorisinin arkasındaki gerçek nedir? Gerçek Avril Lavigne öldü mü? Burada, bu çılgın hikayenin arkasındaki gerçekleri yıkıyoruz.Ist Garth Brooks noch verheiratet?

Avril Lavigne Büyük Arasını Nasıl Yaptı?

1984'te Belleville, Ontario'da doğan Avril Lavigne, çocukluğundan beri şarkı söylüyor, yerel ülke fuarlarında sahne alıyor ve liseye başladığında kendi şarkılarını yazıyor. 1999'da Shania Twain ile 20.000 hayranın önünde bir şarkı çalmak için bir radyo yarışması kazandı. 2000 yılına gelindiğinde, ünlü rekor yöneticisi Antonio 'L.A.' yı etkilemişti. Reid ve Arista Records ile çok albümlü bir anlaşma imzaladı.Lavigne’in ilk albümü Haziran 2002’de Amerika’da yayınlandı, Bırak, Billboard 200 albüm listesinde iki numaraya yükseldi ve RIAA tarafından dört kez Platin sertifikası aldı. On yılın en büyük pop şarkılarından biri haline gelen hit single 'Complicated' i içeren albüm, yılın en çok satan ilk albümüydü ve Lavigne'i 2002'nin en çok satan kadın sanatçısı yaptı. -10 single, 'Sk8er Boi' ve 'I'm with You', Lavigne'i tarihte ilk albümünden üç ilk on şarkıya sahip olan ikinci sanatçı yaptı. İlan panosu Yaygın İlk 40 Listesi.2004'te pop punk prensesi ikinci stüdyo albümünü çıkardı. Derimin altında , bu da ilki kadar başarılıydı . Albüm, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, İngiltere, Avustralya ve Japonya'da bir numaraya çıkmasının yanı sıra, Kanada'da beş kez Platin sertifikası aldı ve ABD'de 3.2 milyon kopya sattı.Lavigne, şarkıların çoğunu birlikte yazdı. Müzik kariyerinde önemli bir dönüm noktası olduğunu söylediği albüm.

'Bu kayıt kesinlikle bir yazar olduğumu kanıtlıyor,' Lavigne söyledi Defter 2004 yılında . 'Ve insanlar bunu vuramaz çünkü her şarkı kişisel bir deneyimimden geliyor ve bu şarkılarda çok fazla duygu var.'

2004 sonbaharında, Lavigne ilk dünya turuna çıktı Derimin altında . Avrupa, Amerika, Asya, Avustralya ve Afrika'yı kapsayan bu sefer 100'den fazla durak içeriyordu ve bir yıldan fazla sürdü. Tur 2005'te sona erdiğinde, pop yıldızı hakkında tuhaf bir söylenti dolaşmaya başlamıştı.Wer ist Morris Kastanie Frau

Avril Lavigne Komplosu Nedir?

Hikayenin, 'Avril Lavigne öldü ve yerine bir dublörle değiştirildi' anlamına gelen 'Avril Lavigne morreu e foi substituída por uma sósia' adlı Brezilyalı bir Avril Lavigne hayran sitesindeki bir blog gönderisinden kaynaklandığı düşünülüyor. Teori, başarısının baskılarıyla başa çıkmak için mücadele eden Lavigne'nin, bazı halka açık görünümlerinde onun için doldurması için bir çift vücut kiraladığını öne sürüyor.

Kısa bir süre sonra - 2003'te bir ara - Lavigne sözde kendi hayatına son verdi, ancak dünyaya söylemek yerine, plak şirketi, başarısını geri kazanmaya devam edebilmek için ölümünü örtbas etmeye karar verdi. O zamandan beri yaptığı gibi tam zamanlı Lavigne kılığına girip poz vermek için Melissa Vandella adlı bir kadın çiftini tuttular.

Teoriye inananlar, değişimin kanıtı olarak bir dizi tuhaf farklılıktan bahseder. süper yıldızın yüzündeki ve ten rengindeki değişiklikler . Ayrıca sesinde belirgin bir farklılık ve punk rock kişiliğinin yumuşamasına dikkat çekiyorlar.

Hatta teorinin bazı savunucuları, sözde Vandella'nın Lavigne hayranlarını aldattığı için suçluluk duymasının bir sonucu olarak, belirli şarkı sözlerinin değişime işaret ettiğini iddia ediyor. Örneğin, OG Brezilya hayran sitesi 2004 tarihli 'Nobody’s Home' şarkısının birinci şahıstan ziyade üçüncü şahıs tarafından yazıldığına (yani gerçekten Melissa'nın Avril hakkında yazdığı) ve Lavigne’in çöküşüne işaret ettiğine dikkat çekiyor:

Sakladığı duygularını
Bulamadığı hayalleri
Aklını kaybediyor
O geride kaldı
Yerini bulamıyor
İnancını kaybediyor
O zarafetten düştü

'Avril Lavigne Öldü' Komplosunun Ayrıldığı Yer

Bazı 'kanıtlar' ilk bakışta zorlayıcı görünse de, bu çılgın komplo teorisini çürütmek zor değil. Öncelikle, bir kişinin görünüşü, tarzı ve hatta sesi zamanla, özellikle de gençken değişebilir. Dolayısıyla, Lavigne’in görünümü ve sesindeki farklılıklar o kadar da endişe verici değil.

Wer gewinnt Ink Master Staffel 2

Ayrıca şunu da belirtmek önemlidir: göre BuzzFeed , Brezilya hayran sitesinin yazarı, blogda ilk olarak şu şekilde bir sorumluluk reddi beyanı yayınladı: 'Bu blog, komplo teorilerinin nasıl doğru görünebileceğini göstermenin bir yoluydu'.

Son olarak, kelimeleri doğrudan Avril Lavigne’in kendi ağzından aldık. Komplo teorisi sorulduğunda ile 2019 röportajı Haftalık eğlence pop yıldızı dedi ki: ' Bu sadece aptal bir internet söylentisi ve [ben] insanların onu satın almasına şaşırdım. O kadar tuhaf değil mi? Bu çok aptalca. Ve tamamen aynı görünüyorum. Bir yandan herkes 'Aman tanrım, aynı görünüyorsun' gibi, diğer yandan da insanlar 'Aman tanrım, o öldü' gibi.

Avril Lavigne Komplosu harika bir hikaye oluştursa da, bu sadece yüzde 100 yanlış olan çılgın bir internet söylentisidir!

Kararımız

Dedikoducu Polis bu hikayenin tamamen yanlış olduğuna karar verdi.