Sonra Felicity Huffman Mart 2019'da tutuklanan hayranlar ve yayın organları, aktrisin mahkemede nasıl davranacağı konusunda spekülasyon yaptı. Suçu kabul edip mahkum edildikten sonra, bu fısıltılar kısa süre sonra 14 günlük hapis cezasını nasıl idare edeceğine dair söylentilere dönüştü. Elbette, bu konuşmanın çoğu, Huffman’ın durumunun gerçekliğinden ziyade, Hollywood elitinin uzun zamandır bir üyesinin çarpışmaya atılması fikrine dayanıyordu, bu yüzden pek çok yanlış bilgi vardı. Tüm dedikodular için birincil kaynaklar şaşırtıcı olmayan bir şekilde magazin dergileriydi. Dedikoducu Polis tüm bu iddiaları araştırdık ve aktris cezasını tamamladığına göre, hapishanede gerçekte nasıl davrandığı hakkında daha fazla şey biliyoruz.

William H. Macy hapisten sonra boşanıyor mu?

Huffman cezasına başlamadan hemen önce, Kadınlar Günü bildirdiğine göre, kocası William H. Macy, serbest bırakıldığında ondan boşanacaktı . İsimsiz bir kaynak dergiye, '[Macy] iki kızının Felicity’nin rock müziği olması uğruna elinden gelenin en iyisini yapıyor' dedi. Ama yaptığı şeyi yaptığı hakkında hiçbir fikri yoktu ve hâlâ bu konuda kafa yoruyordu. İyi bir adam ve onu seviyor ama ona bir daha güvenebileceğinden emin değil. 'Çifte aşina olmadığınıza inanmak kolay bir söylentiydi. Ayrıca, zaten yoğun bir durumda dramlarla dolu göz alıcı bir manşettir. Bununla birlikte, ilişkilerinin gerçekliğini tamamen görmezden geldi. Macy, karısının aile terapisi konusundaki çabalarına övgüde bulundu ve mahkeme belgelerinde onu övmekten başka hiçbir şey yapmadı. Felicity Huffman’ın serbest bırakılmasından bu yana aylarda hiçbir boşanma belgesi ortaya çıkmadı.

Felicity Huffman hapishane günlüğü mü tuttu?

Oyuncu cezasına başladığında, söylentiler daha da şiddetlendi. TAMAM MI! Huffman'ın hapishanede geçirdiği süre ile ilgili her ayrıntıyı yazdığını iddia eden bir makale yayınladı. serbest bırakıldıktan sonra bir film olarak satmak . İsimsiz bir ihbarcı, 'Hollywood'la hapishane günlüğünü yazmaktan bahsediyor, bu bir kitap ve bir filme dönüşecek,' dedi. 'Milyonlarca kazanacağına zaten emin oldu, bu aynı zamanda ödeyecek bir sürü yasal faturası olduğu için de.'

Yine, oyuncuların nasıl yaşadığına dair yüzeysel anlayışta inandırıcı olan başka bir söylenti. Ivy League okullarıyla ilgili multi milyon dolarlık bir skandala yakalanan seçkinlerin bir üyesinin gerçekle kısa buluşmalarından para kazanmaya çalışacağını düşünmek kolaydır. Durumun gerçeği, magazin dergilerinin inanacağınızdan çok daha basit ve çok daha az dramatikti.

Felicity Huffman suçlu bulundu ve serbest bırakılma koşullarına bağlı kaldı. Tutuklanmasından bu yana yaptığı her eylem, hatalarını üstlenme ve aşma arzusunu ortaya koydu - ve hapishanede iki haftadan daha kısa bir süre kısıtlamasından kâr etmek bunun antitezi olurdu. Skandal ilk patlak verdikten kısa bir süre sonra Lifetime bir TV filmi ile geldi, ancak aktris dahil değildi.

Başlıktan fazlasını okuduktan sonra söylentinin dağıldığını da belirtmekte fayda var. Huffman hapishanedeyken, magazin dergileriyle konuşan başkalarıyla konuşan yapımcılarla konuşuyor olmalıydı. Ve bu Huffman'ın nakit için canını yakıyor değil. On yıllardır başarılı bir aktris ve William H. Macy’nin kariyer kazançları tek başına yeterince etkileyici. Boşanma söylentilerine çok benzer şekilde, serbest bırakıldığından bu yana aylarda hiçbir prodüksiyon öncesi fısıltı çıkmadı.

Felicity Huffman, Lori Loughlin ile alay mı etti?

11 günlük hapis cezası bittikten sonra bile dedikodu gelmeye devam etti. Kasım ayında National Enquirer Huffman'ın oyuncu arkadaşı Lori Loughlin ile alay ettiğini iddia etti üniversite kabul skandalındaki rolü için bir savunma anlaşması yapmadığı için . Başka bir isimsiz kaynak çıkışa 'Lori taşlaşmış durumda Felicity’nin kolay yolculuğu onun durumunu daha da kötüleştirecek' dedi. 'Ve Felicity’nin' Kurşundan kaçtım 'tavrı ona kendini daha iyi hissettirmedi. Felicity, herhangi biri Lori'nin vahim durumunu gündeme getirdiğinde büyük bir 'ben sana söylemiştim' tavrı sunuyor. Sadece Lori'nin tavsiyesini başından beri dinlemesi gerektiğini söylüyor. '

Öncelikle, kimse böyle konuşmaz. Bu alıntılar, oyuncularla yasal bağlantıları olan birinden çok, hızlı konuşan bir dolandırıcı hakkında kötü bir senaryo gibi okunuyor. İkincisi ve daha da önemlisi, hem bizim kaynaklarımız hem de diğer meşru kuruluşların kaynakları, ikisi arasında hiçbir husumet veya savunma tartışması bildirmedi. Huffman suçuna uygun zamanı hizmet etti ve hapishanede herhangi bir süre hizmet etmenin bir kurşun ya da kolay bir yolculuktan kaçmak olduğunu iddia etmek son derece tuhaf görünüyor.

Bu magazin dergilerinin yayınlanmaya devam etmesinin bir nedeni var. İnsanların okumak isteyeceği türden öykülere odaklanma konusunda tartışmasız iyidirler, ancak gerçekliğe dayanan herhangi bir şeyi yayınlama konusunda kesinlikle berbatlar. Hollywood seçkinlerinin çekişmelerinin iki üyesi hakkında makaleler bulmak ne kadar eğlenceli olsa da, gerçek şu ki, bunlar gerçek durumlarda gerçek insanlar. Hayatları hakkında sürekli yanlış hikayeler uydurmak iğrenç. Gerçekler değil, karaciğer lekeleri ve aşırı pahalı biblolar için sahte mucize tedavilerle ilgili reklamlarla dolu bir derginin kopyalarını satmak için kullanılır.

İşte hapishane sırasındaki ve sonrasındaki hayatıyla ilgili gerçekler

Söylediğimiz gibi, Felicity Huffman’ın yaklaşık 1.200 diğer kadın mahkumla düşük güvenlikli hapishanede geçirdiği süre büyük olasılıkla parkta yürüyüş değildi. Ancak ne Oz Dedikodu dergilerinin heyecanlandırdığı deneyim ya da aktrisi utandırmak için kullandıkları bileğe vurma deneyimi. Her halükarda, sessizce zamanına hizmet etti ve cezası sırasında hiçbir olay veya aksaklık görmedi. Heyecan verici değil ama doğru.

Ne yazık ki, magazin dergileri ve dedikodulara aç olanlar için, Felicity Huffman’ın mevcut durumunun gerçekliği aynı derecede uysal. ET raporlar aktris ailesiyle birlikte kendini karantinaya alıyor ve risk altındaki genç kızlarla gönüllü çalışmasına kendini adamış bir şeydi. Önümüzdeki yıl oyunculuğa geri dönmeyi planlıyor gibi görünüyor, ancak film endüstrisinin mevcut durumu ve salgınla birlikte, ne zaman tekrar ekrana geleceği tamamen havada kalıyor. Belki Huffman gelecekte bir noktada hapishanede geçireceği zamanı açıklar. Belki yapmaz. Her iki durumda da, yerel marketinizdeki kasada onun parmaklıklar ardında geçirdiği zamanla ilgili hiçbir ayrıntı bulamayacaksınız.