Tom Hanks sahte ünlüler tarafından onaylandı ve hayal kırıklığını ifade etmek için Twitter'a gitti. Oyuncu, benzerlikleri çevrimiçi reklamlar için kötüye kullanılan yüzlerce ünlüden sadece biri. Bu sefer, bir reklamcı onu bir CBD ürünü ile eşleştirdi.

Görünüşe göre Hanks, reklama rastladı ve tanıdık bir yüz gördü. Reklam, görünüşte deneyimli oyuncuya atfedilen klasik tanıtım dizileriyle tamamlandı. Hanks'in bir fotoğrafının altındaki metinde '[Ürünü] iki hafta kullandıktan sonra kendimi zaten yeni bir ben gibi hissediyordum. Reklamda ayrıca, ürünün tıbbi faydalarından Dr. Oz'un sorumlu olduğu ima ediliyordu.tigerwald lindsey vonn verlobt

Reklam, teklifin kaynağı olarak Hanks'i açıkça tanımlamıyor, ancak teklifin üzerinde onun adını içeriyor. İfadenin aslında oyuncudan olduğunu düşünmemek zor olurdu. Hanks ona sahip değildi.

'Bu yanlış ve kasıtlı bir aldatmaca,' Hanks, yanıltıcı reklamın ekli bir fotoğrafıyla Twitter'da paylaştı . Bunu asla söylemedim ve asla böyle bir onay vermem. Adam hadi! Hanx! '

Onay Hırsızlığı, A'dan Oz'a

Tom Hanks, reklamlardan rahatsız olan tek ünlü değil. Konsepte 'ünlü onay hırsızlığı' deniyor ve bu, reklamcılık dünyasında büyüyen bir sorundur. Güvenilir olmayan reklamları oluşturan şirketlerin ve bireylerin, reklamları diğer sitelerde yayınlamak için sahte isimler ve paravan şirketler kullanarak takibi neredeyse imkansızdır.

Hatte John Goodman einen Schlaganfall?

Hanks'ın öfkesini kazanan reklamlara çok benzeyen reklamlar, tipik olarak okuyucuları dolandırmak için aldatıcı fiyatlandırma kullanan sağlık veya güzellik ile ilgili ürünler içindir. Reklamlar, kullanıcıları, ürün için ücretsiz veya indirimli 'deneme' vaat eden, ancak bunun yerine kurbanlardan 'abonelikler' için büyük miktarlarda para talep eden sitelere yönlendiriyor.

Ellen DeGeneres ve Sandra Bullock anonim reklamcıların ordularıyla savaşan en büyük iki isim reklamların yerleştirilmesinden sorumludur. İkili, geçtiğimiz Kasım ayında, isimsiz taraflara, görüntülerini reklamlarda onayları olmadan kullandıkları için açtıkları dava ile kamuoyuna açıldı. Dava, reklamverenlerin isimsiz doğası nedeniyle herhangi bir davalıyı açıkça isimlendirmiyor.

Dr. Oz'un ciro hırsızlığıyla ilgili uzun süredir devam eden bir sorunu var. Oz bir sütun bile kaleme aldı içinde Wall Street Journal sosyal medya ağlarını sürekli büyüyen planla başa çıkmaya zorlamak. Bir marka olarak Oz, bu kabataslak reklamcılara binlerce ateşkes gönderiyor, ancak Tom Hanks'ın da belirttiği gibi, sahtekarlıkları tam olarak durdurmadı. Şimdilik, ne olduğunu görmek için Twitter'a bağlı kalacağız Mahallede Güzel Bir Gün yıldız aslında onaylıyor.

Kararımız

Dedikoducu Polis bu hikayenin tamamen yanlış olduğuna karar verdi.