Tom Cruise ister Joaquin Phoenix'in Scientology'ye katılmak ve bir sonraki bölümde kötü adamı oynamak için İmkansız görev film? Bu haftanın gazetelerinden birinde çıkan sahte iddia bu. Dedikoducu Polis tüm önermenin uydurma olduğunu öğrendi.

Star makalesine bir sonrakine odaklanarak başlar İmkansız görev devam filmi, sözde bir kaynaktan alıntı yaparak, 'Tom'un franchise'a katılmak için en yüksek doları ödemeye istekli olduğu çok kısa bir insan listesi var ve Joker , Joaquin'in listesinin başında. ' Aslında, Dedikoducu Polis şüpheliler, derginin bu hikayeyi ortaya çıkarmasının tek nedeni, Joker .Oradan, çıkış noktası Cruise'un Phoenix'i casusluk franchise'ına katılmasına ek olarak başka bir nedeni olduğunu söylüyor - aynı zamanda Scientology Kilisesi için oyuncu arkadaşını işe almak istiyor. 'Joaquin, bir sonraki ünlü Scientologist olarak büyük bir potansiyele sahip olduğunu hissettiği biri,' diye ekliyor içeriden olduğu iddia edilen kişi.

Kayda değer, Star Kardeş yayını, National Enquirer , bu raporun benzer bir sürümünü yayınladı, ancak biri Cruise'un Phoenix'in 'sonraki iki taksitte başrolü paylaşmasını istediğini' söylüyor. İmkansız görev dizi.' Star sadece bir sonrakinden bahsediyor. İlgili satış noktalarında farklı ayrıntılara sahip benzer bir öncül sunulduğunda bu hiçbir zaman iyi bir işaret değildir.

Bu hikayenin uydurulmasının bir nedeni, Phoenix, tartışmalı dini mezhepte doğdu Tanrı'nın Çocukları , o zamandan beri bir kült olarak kabul edildi. 2014 röportajında, oyuncu organizasyonda büyüyen deneyimlerinden bahsetti ve ebeveynlerinin, bunun bir 'topluluk' değil bir 'kült' olduğunu keşfettiklerinde kendisiyle ve kardeşleriyle birlikte ayrıldığını belirtti. Oyuncu o zamandan beri herhangi bir organize dine dahil olmadığını söyledi. Çocukken yaşadığı travmatik deneyimlerden sonra başka bir tartışmalı kiliseye katılmaya istekli olduğunu gösterecek hiçbir şey yok.

Aslında, Phoenix o zamandan beri örgütlü din fikrini sanatı aracılığıyla araştırdı. Oyuncu 2012 filminde rol aldı Usta , genel olarak Scientology'nin kurucusu L. Ron Hubbard'a dayanıyordu. Film, dini mezheplere veya liderlerine tam olarak en iyi ışığı vermiyor. Oyuncu onun gibi kurumları eleştiren bir film yaptığında Cruise'un Phoenix'i Scientology için mükemmel bir aday olarak göreceğini hayal etmek zor.

Yine de Dedikoducu Polis Hikayeyi, kayıtta 'uydurma' olduğunu söyleyen Phoenix’in sözcüsü tarafından yayınladı. Cruise, oyuncuya Scientology veya the İmkansız görev imtiyaz. Tabloid'in makalesi, gazetecilikten çok yaratıcı yazı ve hayran kurgusuyla daha fazla ortak noktaya sahiptir.

Bu arada, bir derginin başka bir ünlünün dinine katılmasını sağlamaya çalışmasıyla ilgili bir hikaye yazdığı ilk olay değil. Daha geçen ay Dedikoducu Polis sahtekarlığı çürütmek KB hakkında makale Cruise, Demi Moore'a 'Scientology gelini' olması için yalvarıyor. Bu yılın başlarında, Küre , her ikisinin de kardeş çıkışı Star ve Enquirer , haksız yere iddia ettiği için Cruise işe almaya çalışıyordu. Top Gun: Maverick Scientology için ortak yıldızlar . Bu yinelenen kinaye, Phoenix'e uygulandığında daha gerçekçi değil.

Kararımız

Dedikoducu Polis bu hikayenin tamamen yanlış olduğuna karar verdi.