Bill Murray ve Chevy Chase çok geçmişim var. Birbirlerini tanıdıkları onca yıl boyunca her zaman anlaşamadılar. İki komedi merkezi bir zamanlar ilişkilerini neredeyse tamamen bozan büyük bir yumruk kavgası yaşadı.Chase'in oyuncu kadrosundan ayrılmasının ardından büyük kavga düştü. Cumartesi gecesi canlı sadece ilk sezonunda gösteride bulunduktan sonra bir film rolü üstlenmek. 18 Şubat 1978'de gösteriye ev sahipliği yapmak için bir sonraki sezon döndüğünde, ona sıcak bir karşılama verilmedi. Oyunculardan bazıları bu hareketin kendisine ihanet ettiğini hissetti ve bir şekilde Chase'in yerini alacak olan Murray'i onunla yüzleşmeye ikna ettiler.'Çünkü bizi terk ettiği için hepimiz kızdık ve bir şekilde ben herkes adına konuşmak zorunda kalan meshedilmiş intikam meleğiydim,' Murray söyledi İmparatorluk muhabir Nick de Semlyen kitabın yazarı Vahşi ve Çılgın Adamlar , 80'lerin en büyük komedyenlerinin bir tür tarihi. Tartışma hemen kızıştı ve kısa süre sonra iki komedyen birbirlerine yumruklar ve hakaretler savurmaya başladı. Murray'in ilk yumruğu attığı iddia edildi.

Bill Murray, Ünlü Slap-Boxer

Murray'in dövüşle ilgili kendi hatırası var. Ona göre, 'Bu gerçekten bir Hollywood dövüşüydü,' Yüzüme dokunma! 'Gibi bir şeydi. Sahne arkasında olmak SNL İşler çok çirkinleşmeye başlarsa yıldızları birbirinden ayıracak pek çok insan olduğu anlamına geliyordu, tam da böyle oldu. 'Chevy büyük bir adam, ben küçük bir adam değilim ve göğsüme kadar gelen kardeşim Brian [Doyle-Murray] tarafından ayrıldık. Yani bu bir tür olay değildi. 'De Semlyen ile röportaj yaptığı sırada, tüm çetin çetin bir tanık olan yönetmen John Landis'in kavgayı anlatması 'olay olmayan' değildir. Vahşi ve Çılgın Adamlar . 'Bu büyük bir tartışmaydı. Onlar büyük adamlardı ve gerçekten buna devam ediyorlar. Birbirlerine tokat atıyor, çığlık atıyor, birbirlerine korkunç isimler takıyorlardı. ' Landis, Murray'in o anın hararetinde Chevy'yi işaret ettiğini ve 'ORTA YETENEK!' Diye rezil bir hakaret bağırdığını iddia ediyor.

Farklı hesaplara bakılmaksızın, Murray ve Chase’in ilişkisi olaydan sonra kırıldı. 'Sadece önemi buydu. Oidipal bir şeydi, bir kopuştu ”diye hatırladı Murray. İki komik adam, ikisi de rol alana kadar bir araya gelmedi. Caddyshack birlikte 1980 yılında. İkili sonunda olayı atlatmayı başardı. “Chevy ve ben artık arkadaşız. Her şey yolunda, ”Murray de Semlyen'e söyledi. Bu komedi devlerinin etlerini ezmeleri iyi bir şey. Komedyenlerin kavga etmelerinin komik bir tarafı yoktur.