28 Şubat'ta komedi severler Tina Fey ve Amy Poehler 78. Yıllık Altın Küre Ödüllerinin salgın dostu, iki kıyı yayınına ev sahipliği yapacak. Bazı izleyiciler kimin ne giydiğini görmek için izlerken, diğerleri kıyafetini yapmadan önce Fey'in yüzündeki yarayı fark edebilir.

Komedyen olay hakkında nadiren konuşur, çünkü arka plan komik olmaktan başka her şeydir. Tina Fey'in yarasının nedenini bulun ve başarılı bir yetişkin olarak hayatını nasıl şekillendirdiğine dair düşüncelerini okuyun.Tina Fey, Saturday Night Live'daki İlk Kadın Baş Yazar Oldu

Tina Fey’in kariyerinin ilk dönemlerine baktığınızda, onun çok daha fazlası olduğunu öğreneceksiniz. Jimmy Fallon's yardımcı Saturday Night Live’s Hafta Sonu Güncellemesi. 29 yaşında, ikonik skeç komedi gösterisinin ilk kadın baş yazarı oldu. Neredeyse on yıl boyunca dizi üzerinde çalıştı, 130 bölümde göründü (ve çok daha fazlası için yazdı.)

Fey, 'Sanırım ... pek çok yere doğru zamanda geldiğim için çok şanslıyım,' dedi. Houston Chronicle 2001'de. 'Bir zamanlar buranın muhtemelen daha zor olduğunu inkar etmiyorum… buraya geldiğimde insanlar' Ah, orası kadınlar için gerçekten zor 'diyordu. Sanırım oldukça şanslı zamanlamam vardı.'

Deneyim o kadar benzersizdi ki, NBC’nin öncülüydü. 30 Rock, Fey'in yarattığı, yazdığı ve oynadığı. Komedi dizisi o kadar başarılıydı ki, koşusu boyunca 103 kazandı. Primetime Emmy Ödülleri adaylıkları ve 16. 2009 kazandı - o yıl, 30 Rock 22 Primetime Emmy Ödülüne aday gösterildi, bir komedi dizisi için bir yılda en fazla ödül. Ve dizi 2013'te tamamlandığında, Writers Guild of America West diziyi tüm zamanların en iyi yazılmış 21. televizyon dizisi olarak adlandırdı.

Tina Fey Yüzündeki Yara İzini Nasıl Aldı?

Onu izlediler mi SNL , 30 Rock Ya da uzun metrajlı filmlerinden biri olan Fey hayranları, yüzünün sol tarafında soluk bir yara izi olduğunu fark etmiş olabilirler. 2009'da Vanity Fuarı profilinde, kocası Jeff Richmond, henüz beş yaşındayken bir yabancı tarafından kesildiğini açıkladı.

Richmond, Evinin ön bahçesindeydi, dedi. 'Ve az önce gelen biri ve birisinin ona kalemle işaretlediğini düşündü.'

Tina Fey, kocası Jeff Richmond ile bir siyah kravat etkinliğinde.

(Debby Wong / Shutterstock.com)

Fail asla bulunamadı. Fey, olaydan nadiren bahseder ve kariyerinin esasına odaklanmayı tercih eder.

'Görünüşe göre onu sömürmeden ve yüceltmeden ondan bahsetmek imkansız,' dedi dergiye.

Ancak Fey, 2011 otobiyografisinde bundan bahsetmişti. Patronlar . 'Senin için tüyler ürpertici ayrıntıları, bir filmin süpürme bölümü gibi düzenlemeyeceğim. Dateline ,' yazdı. 'Bunu sadece neden bunun hakkında konuşmayacağımı açıklamak için gündeme getiriyorum.'

Fey, insanların tepkilerinden saldırının kendisinden daha fazlasını öğrendiğini anlatmaya devam ediyor. Yarayı araştıran kişilerin bu süreçte genellikle kendileri hakkında bir şeyler ortaya çıkardığını yazdı. 'Bazı insanlar aptaldır:' Bir kedi seni tırmaladı mı? ' Tanrı kutsasın. Asla umursamadığım o tatlı aptallar ... işte bana bunu hemen sormanın onları cesur, hassas ya da harika bir şekilde doğrudan yaptığını düşünen başka türden bir insan. '

Onun çıkarımı, sonuç olarak 'şişirilmiş bir benlik duygusuna' sahip olmasıydı.

'Yıllar sonrasına kadar değildi ... İnsanların benim üzerimde telaş yapmadıklarını fark ettim çünkü inanılmaz bir güzellik ya da dahiydim, kesilmemi telafi etmek için üzerimde yaygara yapıyorlardı.

Ve mükemmel bir çizgi roman zamanlamasıyla, ister yetenek ister merhametle kazanılmış olsun, birçok ödülünü elinde tutmayı amaçladığını şaka yaptı.

Wer war in den neuen Kindern auf dem Block