Joe Keery onun karakterini ortaya çıkardı Yabancı Şeyler Steve Harrington, rolü ilk aldığında aslında çok farklıydı. Keery, karakteri çok daha sevilir kılan önemli değişiklikler yapmak için kendi deneyimlerinden ipuçları aldı. İki hafta boyunca olmasaydı, ilk sezon gerçekte olduğundan daha karanlık olurdu.

Keery, bir süre boyunca Steve hakkında ne hissettiğini anlattı. ile röportaj GQ . Çıkış yapan Netflix dizisindeki rol, oyuncunun ilk büyük çıkışıydı, ancak Steve onun ilk karakter seçimi değildi. “Başlangıçta Jonathan için seçmelere katıldım. Bunun için ülke çapındaki herkesi seçiyorlardı. ' O rol için doğru görülmese de Keery, Nancy Wheeler’ın 1. Sezon beau rolünü üstlenecek kadar etkilendi.Steve Harrington, Joe Keery'nin

Keery, Steve'in ekranda nasıl göründüğü ile karakterin senaryoda ilk kez nasıl göründüğü arasında epey bir fark olduğunu ortaya koydu. Steve kesinlikle biraz daha sertti. Bu partiyi yapıyordu… Ve o tam bir [küfür] idi. Kendini Nancy'ye zorladı. Çok daha sert. ' Neyse ki, dizinin yaratıcıları Duffer Kardeşler (Matt ve Ross Duffer), rolün nasıl değiştirileceğine dair fikirlerle onlara geldiğinde Keery'yi dinledi.

Senaryoyu okuduktan sonra Keery, 'Steve'in nasıl biri olacağına dair anında bir fikre sahip olduğunu' ve Duffer Brothers'ın 'sahip olacağımız fikirleri karakterlere dahil etmeye hazır olduğunu' söyledi. Keery, yeni Steve'i 'hayatımdaki insanlara ve bu filmlerde gördüğünüz karakterlere' dayandırdı. Kusurlu olması otomatik olarak kötü biri olduğu anlamına gelmiyordu. “Bence, onu bir tür pislik yapan nitelikleri var. Ve mesafeli. Ve belki de en zeki adam değil. Ama günün sonunda gerçekten iyi niyetli olduğunu düşünüyorum. ' Keery konuşmasaydı tüm dizi çok farklı olabilirdi.

Girdinin Hoş Karşılandığı Bir Ortam

Genellikle, özellikle yeni başlayan oyuncular için, dizinin yapımcılarıyla konuşmak ve karakter değişikliklerini savunmak için pek fırsat yoktur. Duffer Kardeşler, oyuncuların endişeleriyle öne çıkabileceklerini hissettikleri ve sonuçta milyonları büyüleyen bir gösteri olduğu çok kapsayıcı bir ortam yarattı.

Geniş kitle Yabancı Şeyler ancak iki ucu keskin kılıç gibi bir şey. Diğer oyuncular Finn Wolfhard ve Millie Bobby Brown, bazılarının şovun yetişkin hayranları uygunsuz davrandılar onlara doğru. Wolfhard, sadece 13 yaşındayken onu evine kadar takip ettiği için birkaç kişiyi cezalandırmak zorunda kaldı. Gösteriyi takdir etmenin genç yıldızlarını taciz etmekten daha iyi bir yolu olmalı.