Komplo teorisyenleri yıllardır efsanevi müzisyenin Stevie Wonder görebilmek. İlk tepkimiz, böyle bir spekülasyonun tamamen saçma olduğudur - sanatçının imajı, onun körlüğüyle ayrılmaz bir şekilde bağlantılıdır. Ancak Shaq'tan “Batıl İnanç” şarkıcısının kendisine kadar birçok tanınmış şahsiyet bize araştırmamız için nedenler verdi. Bazılarının neden Stevie Wonder'ın kör olmadığına ikna olduğunu öğrenin.Stevie Wonder Kimdir?

Motown sanatçısı Stevie Wonder, 13 Mayıs 1950'de Michigan, Saginaw'da Stevland Hardaway Morris olarak doğdu. Harika bir çocuk, 'Fingertips' adlı şarkısı ilk sırayı aldığında 13 yaşındaydı. İlan panosu Hot 100. 1970'lerde Grammy Ödüllerinde Yılın Albümü ödülünü üst üste üç albümle kazanarak bir rekor kırdı: Innervizyonlar (1973), Yerine Getirmenin İlk Finali (1974) ve Hayatın Anahtarındaki Şarkılar (1976).Wonder, 1980'lerde kamuya açık profilini yükseltti ve onu daha da büyük bir ticari başarı seviyesine yükseltti. 21. yüzyılda, sertifikalı bir efsaneydi, 2006 Super Bowl'da sahne aldı ve Başkan Barack Obama 2009 açılış töreni. Modern sanatçılar da çalışmalarına saygı gösteriyorlar — Wonder, Beastie Boys, 50 Cent ve Frank okyanus .

Wonder, bugüne kadar toplam 22 Grammy'ye sahip. Müziği zamansızdır - her yaştan insan 'Higher Ground', 'Superstition' ve 'Signed, Sealed, Delivered I'm Yours' gibi melodileri hemen tanır.Kelly Clarkson aus der Stimme

Çocukken müzik sahnesine çıktığından beri, dünya Stevie Wonder'ın kör olduğunu biliyor. Ancak çoğumuzun bildiği daha çok hikaye var. Görüşünün nasıl bozulduğunun arkasındaki hikayeyi öğrenin.

Stevie Wonder Aslında Kör Doğmamıştı

Wonder dünyaya altı hafta erken doğdu. Premiye statüsünden dolayı, bir kuluçka makinesinde tedavi edilerek organlarının gelişmesi için fazladan zaman sağlandı. Ne yazık ki, tedavi sırasında çok fazla oksijen aldı, bu da retinadaki anormal kan damarlarının neden olduğu bir göz bozukluğu olan prematüre retinopatisine (ROP) neden oldu.kat von d and oliver

Başka bir deyişle, Wonder kör doğmamıştı. Ancak kuluçka makinesinde geçirdiği zamanın neden olduğu hasar kalıcıydı.

Ancak, başarısızlık hırsının önüne geçmedi. 2004 yılında Oprah tarafından onaylandı bir keresinde annesine 'Kör olduğum için endişelenme, çünkü mutluyum' demişti. 10 yaşında piyano, mızıka ve davul çalmayı kendi kendine öğrendi. Bir müzisyen olarak yaşam boyu deneyimi, 2010 yılı canlı performansının ilginç durumunu bile açıklayabilir.

İnsanlar Yıllardır Stevie Wonder’ın Körlüğünü Sorguladılar

2010 yılında Wonder, yaşayan efsanelerle birlikte ortaya çıktı. Paul McCartney Beyaz Saray'da. 'Hey Jude' un canlı performansı sırasında McCartney yanlışlıkla bir mikrofon sehpasını devirdi. Kameralar Wonder'ı içgüdüsel olarak ekipman parçasını yakalayıp yerine yerleştirirken yakaladı.

Doğal olarak internet çılgına döndü ve bir komplo doğdu. Ancak teoriyi öne çıkaranlar sadece kaçık bahçe çeşitliliği tuhafları değildi. Çeşitli tanınmış şahsiyetler konuyla ilgili görüşlerini dile getirdi. ESPN spor yazarı Bomani Jones ranting videosu çektim Wonder’ın rekabet etme konusundaki ilginç kararı hakkında Yıldızlarla Dans . 'Rekabetçi balo salonu dansı, tipik olarak… kör insanlar bunu yapar mı?' O sordu. (Doğruluk kontrolü: Wonder konuk oyuncu olarak göründü. Oğlu Mandla Morris, Yıldızlarla Dans Etmek: Gençler .) 'Bu tür şeyler hakkında soru sormakla ilgili yanlış bir şey olduğunu düşünmüyorum.'

2019 yılında Shaquille O'Neal ayrıca ilginç bir anekdot sundu. bir bölümü NBA içinde . Yardımcı ev sahipleri, Los Angeles apartmanlarındaki bir asansör bankasında Wonder'ın yanında beklediği zamanı haber vermeden anlatmaya çağırdı. Basketbol yıldızına göre Wonder onu görebiliyordu ve 'Ne oluyor Shaq? Nasılsın büyük dostum? '

vin diesel schwul oder nicht

Diğer şüpheci ünlüler arasında aktör Anthony Anderson ve şarkıcı yer alıyor. Lionel richie Wonder ile deneyimlerini basına paylaşan. Bir bölümünde Kelly Clarkson Gösterisi 'Tavanda Dans' şarkıcısı, Wonder'ın bir keresinde bir arabayı ters yönde garaj yoluna sürdüğünde ısrar etti. Richie, 'Bütün hayatımı onun görebileceğini düşünerek geçirdim,' dedi. Görebildiğini biliyorum.

Anderson, 2016'da Steven Colbert'e bir keresinde Wonder'a bir hayır kurumu serbest atış yarışmasında meydan okuduğunu söyledi… ve Wonder kazandı. 'Stevie görebilir,' diye ısrar etti Anderson. 'Bu sadece bir oyun.'

Merak, teoriyle birlikte oynamaktan zevk aldı. P diddy bir zamanlar müzisyenin bir zamanlar giydiği kıyafeti tarif ettiğini iddia etti. Ne zaman TMZ Merak ediyorum, hikayenin doğru olup olmadığını sordu, sadece gülümsedi ve 'Olabilir' dedi.

Stevie Wonder Gerçekten Görebilir mi?

Görünüşte güvenilir figürlerin sayısız tanıklığına rağmen, Stevie Wonder'ın dünyaya körlüğü hakkında yalan söylemesi pek olası değil. Rock and Roll Hall of Fame'e kabul edildiğinde 1989 yılında yaptığı bir kabul konuşmasında Wonder, podyumda gözlüklerini çıkardı. Gözleri önemli ölçüde hasar görmüş.

Chris Hemsworth gegen Jason Momoa

Wonder'ın yüzde 100 kör olduğuna dair bir onay yok, bu yüzden belki kısmi körlük bazı insanların şüpheciliğini açıklayabilir. İnsan vücudunun ayrıca işitme, koku ve dokunma duyusunu güçlendirerek görme kaybını telafi ettiği bilinmektedir. Belki de Wonder, görme yeteneği olan insanların anlayabileceği şekillerde daha anlayışlı. Ama günün sonunda, onun uzun süredir oyun oynadığı teorisine inanmıyoruz.

Kararımız

Dedikoducu Polis bu hikayenin tamamen yanlış olduğuna karar verdi.