En eski gerçeklik şarkı yarışmalarından birinin yüzlerinin gösterdiği gibi, Amerikan İdolü Yargıçlar gösteriden ayrılmaya karar verdiklerinde büyük bir haber yaptılar. Yıllar içinde jüri panelinde düzinelerce değişiklik oldu. Jennifer Lopez -e Ellen DeGeneres , Hem de rezil Simon Cowell , popüler şovda jüri rolünü oynadı, ancak her biri kendi özel nedenleriyle ayrıldı. Drama çoğu kez herkesin görmesi için yayında oynandı.Paula Abdul: Mevsimler 1-8

Orijinal jüri üyelerinden biri Amerikan İdolü Paula Abdul aynı zamanda gösteriden çıkan ilk yargıçtı. Abdul, 1.Sezondan 8.Sezon'a panelin kraliçesiydi, ancak profesyonel dansçı / pop yıldızı, 9. Sezon'un başlangıcından önce onu bırakmaya karar verdi.Maria Victoria Henao Pablo Escobar

Abdul duyuruyu yaptı Twitter üzerinden , 'Kalbimdeki üzüntüyle dönmemeye karar verdim İdol . ' Aniden ayrılma, şovda başkaları tarafından kazanılan paranın miktarıyla ilgili iki arka arkaya haber hikayesinin yanı sıra Abdul’un şovun yöneticilerinin yaptığı muameleden duyduğu hoşnutsuzluğun ardından geldi.Birşeyin sahibi Amerikan İdolü , Ryan Seacrest'in birkaç hafta önce üç yıl içinde 45 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladığı bildirildi, bu arada kaynaklar Hollywood Muhabiri Abdul'un şovdaki yargıç rolüne devam etmek için 20 milyon dolar istediğini söyledi.

American Idol 2008 Grand Finale

(s_bukley / Shutterstock.com)Abdul’un menajeri, Los Angeles zamanları , üzerinden İnsanlar , Abdul'un açıklamasını yapmasından birkaç hafta önce, 'Ne yazık ki, geri dönecek gibi görünmüyor İdol . ' Yönetici, ağın Abdul için henüz bir sözleşme bile yapmadığını, bu da Abdul'un zorla işten çıkarılmış gibi görünmesini sağladığını ekledi.

'Bu şartlar altında bunu özellikle alışılmadık buluyorum, gereksiz yere incitici buluyorum' dedi gecikmeden. 'Adım atıp ne yapmak istediklerini söylemediklerini mantıksız ve kesinlikle kaba ve saygısız buluyorum.' Abdul, 2009 çıkışından bu yana gösteriye geri dönmedi, bu da onun ayrılmasıyla ilgili bazı sert duygular beslediğini açıkça ortaya koyuyor.

Simon Cowell: 1-10. Sezonlar

Başka bir orijinal yargıç olan Simon Cowell, Abdul'den iki sezon daha uzun sürdü, ancak o da kariyerine devam etmek için gösteriden ayrıldı. Cowell, 10. Sezondan sonra gösteriden ayrılacağını duyurduktan sonra, baş yapımcılığını üstlendiği başka bir şarkı yarışması programında jüri paneline katıldı: x faktörü . Şimdi görülebilir yeteneği değerlendirmek Amerika'nın yeteneği var .

Chip und Joanna werden schwanger

Randy Jackson: Sezon 1-12

Randy Jackson, gösteriden ayrılan orijinal jüri üyelerinden sonuncusuydu. Biri olarak American Idol’s ana dayanak noktaları, Jackson’ın ikonik sloganları ('Benden hayır, dostum') kesinlikle gözden kaçacaktır. Sezon 12'den sonra yargılamayı bıraktı, ancak Sezon 13'e akıl hocası olarak geri döndü. Nihayetinde, gelecek sezonlar için herhangi bir kapasitede geri dönmemeyi seçti.

O bir açıklama yayınladı Şöyle yazıyordu: '13 sezondan sonra şimdi ayrılmak için mükemmel bir zaman olduğunu hissettim Amerikan İdolü . Bazı inanılmaz sanatçıları keşfeden ve şimdiye kadarki en başarılı televizyon şovlarından biri olarak tarihe geçecek bir dizinin parçası olmaktan gurur duyuyorum. ' Jackson, şovdaki görev süresi boyunca pek çok perde arkası dramına tanık oldu, bu yüzden biraz mola verdiği için muhtemelen mutluydu.

Kara DioGuardi: Sezon 8-9

Şarkıcı / söz yazarı Kara DioGuardi kısa ve oldukça zorlu bir performans sergiledi. Amerikan İdolü hakim. Onun kitabında, Bir Helluva Yüksek Notu , üzerinden Yuvarlanan kaya , yargıç olarak geçirdiği zamanla ilgili bazı gerçekleri açığa çıkardı ve görev süresinde kesinlikle hoş olmayan bazı anlar vardı. Örneğin, DioGuardi'nin 8. Sezon finalinde Katrina 'Bikini Girl' Darrell'i alt etmek için bikinili olduğu zamanlar vardı.

American Idol

(Tilki)

DioGuardi, günü tamamladıktan sonra, 'Nokia Theatre'ın dışındaki karavanıma geri döndüm ve 20 dakika boyunca kontrolsüzce haykırdım ... Başarının doruklarından aşağılanmanın derinliklerine gitmiştim.' Buna ek olarak, Simon Cowell ile asla tam olarak anlaşamadı, bu da onun dümdüz hissetmesine neden oldu. Sonunda, DioGuardi serbest bırakıldı ve hareket ona bir şok oldu. 'İşimin tehlikede olduğunu kimse bana haber bile vermedi' diye yazdı.

'Aslında, önümüzdeki sezonun programı hakkında bir yönetici yapımcıyla konuşmadan sadece iki hafta önce. Öyleyse, patronlarının onları değiştirmeyi düşündüğünü gerçekten kim bilebilir? ' Aynı jüri üyeleriyle birden fazla sezonun ardından, önümüzdeki birkaç sezon, yeni hakimler girip eski hakimler ayrıldıkça daha çok döner bir kapıya benzeyecekti.

Ellen DeGeneres: 9. Sezon

Komedyen ve gündüz talk-show sunucusu Ellen DeGeneres bir şarkı yarışması şovundaki bir jüri için başlangıçta garip bir seçimdi. Yarışmacıların şarkı söyleme tekniğine yönelik net eleştiri eksikliği, gösterideki rolünü en iyi ihtimalle belirsiz hale getirdi, ki bu DeGeneres'in farkındaydı.

Gösteriden gönüllü olarak ayrıldı, DeGeneres açıkladı Bir açıklamada çünkü şov için doğru kişi olduğunu düşünmüyordu. 'Birkaç ay önce Fox'a ve Amerikan İdolü yapımcılar bunun bana uygun olmadığını biliyor, ' Ellen Gösterisi ev sahibi açıkladı.

Rock of Love jetzt gegossen

'Ayrıca bu sezon, genç yetenekleri keşfetmeyi, desteklemeyi ve beslemeyi sevdiğim halde, insanları yargılamanın ve bazen duygularını incitmenin benim için zor olduğunu fark ettim.' DeGeneres ayrıca yoğun programının kısa sürede 'beklediğimden daha fazla' olduğunu söyledi. İçerisinde hiçbir sert duygu yok gibiydi, sadece gösteriye ek olarak pek mantıklı gelmedi .

Steven Tyler: 10-11. Sezonlar

Rock efsanesi Steven Tyler, DioGuardi ve DeGeneres'in yerine iki sezon için geldi. Tyler ayrıldıktan sonra şovdaki görev süresi yaklaşık olarak kısaydı. Amerikan İdolü grubu Aerosmith'e odaklanmak için. 'Uzun bir süre sonra ... zor ... düşünceler ... Metresimi bırakma zamanının geldiğine karar verdim Amerikan İdolü tavşanımı kaynatmadan önce, ”dedi Tyler, üzerinden ŞU . 'İlk aşkım Aerosmith'ten ayrıldım ve geri döndüm - ama ellerim ve dizlerim üzerinde yalvarmak yerine havada iki yumruğum var ve grubumla kapıyı tekmeliyorum.' Aynı zamanlarda, başka bir megastar jüri, Sezon 12'ye imza atmamaya karar verdi. Amerikan İdolü .

Ryan Seacrest ve Steven Tyler, Sezon 11 American Idol etkinliğinde yer alıyor

(Kathy Hutchins / Shutterstock.com)

Jennifer Lopez: Sezon 10–11, 13–15

Jennifer Lopez American Idol 10. ve 11. Sezonlar için jüri paneline katıldı, ancak yoğun tur programı nedeniyle Sezon 12'den önce rekoru kırdı. Lopez, Steven Tyler'ın gösteriden ayrıldığını açıklamasından bir gün sonra Ryan Seacrest’in radyo programındaki haberi verdi. 'Dürüst olmak gerekirse, yaptığım diğer şeyleri yapmanın zamanının geldiğini hissediyorum ve sevdiğim için biraz beklemeye alıyorum İdol çok fazla, ”diye itiraf etti Lopez. Ancak, Sezon 13'ten 15'e geri döndü.

Mariah Carey, Nicki Minaj: Sezon 12

İki büyük jürinin kaybını telafi etmek için, pop diva Mariah Carey ve rapçi Nicki Minaj, Sezon 12'ye getirildi. hem ekranda hem de kuliste çatıştı Ancak, tek bir sezonun ardından her ikisinin de boyun eğmelerinin nedenlerinden biri de kan davasıydı. Amerikan İdolü . Her iki süperstar da ayrılma nedenleri olarak kariyerlerine odaklanıldığını belirtti, ancak ikisinin birbirinden bariz hoşnutsuzluğu tüm sezon boyunca açıktı. Carey ayrılacağını duyurduktan kısa bir süre sonra İdol Miguel ile tura çıkmak için Minaj ortaya çıktı o da müziğine odaklanmak için gösteriden ayrılıyordu.

Keith Urban, Harry Connick Jr.: Sezon 12–15

Keith Urban ve Harry Connick Jr. son üç sezon nın-nin Amerikan İdolü Fox ağı evinde. Sonunda, Jennifer Lopez'e katıldılar ve sonunda 2016'da iptal edilene kadar şovda kaldılar.

Keith Urban, Jennifer Lopez, Ryan Seacrest ve Harry Connick Jr. 13. sezon galasında

(Kathy Hutchins / Shutterstock.com)

Wie hat Charlie Puth seine Narbe bekommen?

Ancak 2018'de gösteri yeniden canlandı ve yeni evini buldu ABC'de, jüri üyeleri Lionel Richie ile, Katy Perry , ve Luke Bryan ve tabi ki, ev sahibi Ryan Seacrest . Dizinin jüri üyeleri ve hatta ağı yıllar içinde çok değişmiş olsa da, Amerikan İdolü hala büyük yetenekleri cezbetmenin bir yolu var.