Küba asıllı Amerikalı şarkıcı Camila cabello ABD versiyonunda göründüğünden beri popülaritesinin istikrarlı bir şekilde arttığını gören X faktörü 2012 yılında profesyonel kariyerinin ilk büyük aksiliklerini yaşamaya başladı. Eski Fifth Harmony yıldızı, gençlik yıllarından itibaren özel bir Tumblr'da keşfedilen ırkçı hakaretler içeren gönderiler için özür diledi ve şimdi, yıldızlardan daha az bilet satışı ve yıldızlardan daha az albüm satışları gittikçe yükselmeye başladı.

Tabii ki, internetin internete gireceği düşünüldüğünde, kariyer felaketiyle ilgili bu tahminlerin hiçbiri şaşırtıcı değil, ancak buradaki daha büyük soru hala geçerli. Kariyeri hakkında endişelenmeye başlaması gereken noktaya ulaştı mı? Başlayalım.Camila Cabello ve sözde ırkçı görüşlerini çevreleyen sohbetler, ilk olarak hayranlarından bir kısmının sosyal medyada eski grup arkadaşı Normani'yi taciz etmeye başlamasıyla öne çıktı. Bazılarının şarkıcıya karşı ırkçı hakaretler kullandığı ve ırkçı resimlere photoshop uyguladığı iddia edildi. Sonra Babe.Net Cabello'nun ırkçı hakaretler kullandığı iddia edilen örneklerin ekran görüntülerini içeren bir makale yayınladı. Bunu takiben, şarkıcı, gençken tuttuğu özel bir Tumblr'dan ırkçı hakaretler içeren yayınların ardından özür diledi.

Olayların en sonuncusu Aralık ayının sonlarında meydana geldi ve uzun vadeli serpintinin ne olabileceğini bilmek imkansız olsa da, Cabello’nun en son sürümü 'My Oh My' hala radyo yayını yapıyor ve şu anda 50 numarada oturuyor Billboard listelerinde. Yani, devam eden daha büyük bir boykot ya da onun müziğini çalma isteksizliği yok.

Ancak bu, şu anki single'ın umduğu kadar başarılı olduğu anlamına gelmiyor. Müzisyen, geçmişte iki kez Hot 100 listelerinde zirveye ulaştı, en son Ağustos 2019'un sonunda. En son albümü, Romantik , listelere dört hafta önce 3. sıradan girdi ve şu anda 14. sıra . Çoğu müzisyen benzer bir performansla heyecanlanırdı, ancak Cabello’nun son albümü düşünüldüğünde Camila Listelerde 1 numaraya ulaştı ve 2018'in en çok satan dijital single'ını içerdi, düşüşü fark etmemek zor.

Cabello'nun The Romance Tour adlı yaklaşan Avrupa şovlarının bilet satışlarının yavaşladığı bildirildi. Yahoo iddiaları şu ana kadar biletlerin yalnızca yaklaşık% 50'si satıldı ve Ticketmaster kontrol ettiğim tüm tarihler için hala birkaç iyi seçenek mevcut. Konserler Mayıs ayı sonuna kadar başlamaz. Hepsi olmasa da çoğu biletin o zamana kadar gitmesini beklersiniz, ancak ne olursa olsun, koltuklar kesinlikle pek çok kişinin dünyanın en büyük pop yıldızlarından birine dönüşeceğini düşündüğü biriyle tutarlı bir düzeyde ilgi çekmiyor.

Peki bu onu nerede bırakıyor? Evet, Cabello’nun kariyerinin şu anda birçok kişinin 2018'de radyoyu yırttığı 'Havana' nın ardından şüpheleneceği zirvelerde olmadığını söylemek doğru. Bununla birlikte, önceden haber veren kıyamet neredeyse kesinlikle abartıyor. Örneğin İngiltere'deki Manchester Arena, 20.000'den fazla kişiyi barındırıyor. Performansından neredeyse 6 ay önce her koltuğu satmamış olması hiç de çılgınca değil.

Sosyal medya paylaşımlarından bazılarının geri teptiğini söylemek de doğru. Geçmişteki davranışlarından dolayı onu çağıran birçok makale olduğu kesin ve bir özür diledi. Sonuç olarak bazı hayranlarını kaybettiğinden eminim, ancak onu iptal etmek veya radyodan uzak tutmak için koordineli bir çaba yok.

Bazen pop müzikteki en önemli şey, insanların şu anki single'ınızı ne kadar sevdikleridir. “Havana” ya ilgi geçti. Erkek arkadaşı Shawn Mendes ile ortak çalışması olan Seniorita'ya da ilgi var. Sonuç olarak, kariyeri en az yarım adım geriye gitti, ancak kariyeri hakkında endişelenmesi gerekip gerekmediğini herhangi bir samimiyetle sormaya değmeden çok daha fazla fırsat elde edecek.