Shawn Mendes yenilmesi zor bir hareket. Hükümdarlık yapan pop yıldızının dünyanın her yerinden hayranları hitlerine yöneliyor. Herkesin dikkatini çekebilen bir sesle, Mendes'in neden önünde uzun bir kariyeri olan önemli bir kişi olduğunu anlamak kolaydır. Çoğu sanatçı gibi, Mendes de kendisinden önce gelen birçok müzikal gösteriye bakıyor. Biraz şaşırtıcı olabilecek şey, rakibinde bile ilham bulmayı başarmasıdır.

Shawn Mendes’in Destansı Şarkı Listesi

Kanadalı şarkıcı, en sevdiği şarkıların bulunduğu bir çalma listesini açıkladı. Liste şaşırtıcı olmayan bazı şarkılar içeriyordu. Mendes, hayranların favorilerini dinlediğini paylaştı: Bruno Mars'ın 2010'da vizyona giren “Grenade”, 2012'de çıkan Lana Del Rey'in “Summertime Sadness” ve 2011'de yayınlanan Ed Sheeran'ın “The A Team” gibi. Listesinde ayrıca kendisinden birkaç şarkısı vardı. El yazısı albümü, 'This Is What It Takes' gibi. Shawn Mendes ayrıca hayranlık duyduğu bir Kanadalı sanatçıyı seçti : Justin Bieber.Justin Bieber demeseydim yalan söylemiş olurdum. Her şey kapalı Benim Dünyam albüm benim en sevdiğim şarkıydı 'Mendes en sevdiği Kanadalı şarkıcının kim olduğu sorulduktan sonra cevap verdi .

Müzikal ilhamları birkaç türden geliyor

İkinci stüdyo albümü üzerinde çalışırken, Aydınlatmak şarkıcı dinlemeyi durduramadığı melodilerden birkaçının adını verdi. Zirveye yakın, ikinci sınıf albümünden hemen önce çıkan Nick Jonas'ın “Touch” ı vardı. 'Bu şarkıdan süper ilham aldım,' Mendes Beats 1'de dedi .“Çok harika olduğunu düşündüm çünkü tamamen bu canavarca gitar yalaması tarafından yönlendiriliyordu ama aynı zamanda çok hassas bir şarkıydı. Beni gerçekten o şekilde etkiledi. … Demek istediğim, şarkının adı 'Dokunma', bunu yapmak istemedim ama umarım beğenirsiniz. '

Albümdeki parçalara gelince, sesinde çok önemli bir rol oynayan bir kişi vardı. Mendes, 'Ruin' adlı şarkısının büyük ölçüde John Mayer'in hit single'ı 'Gravity' den ilham aldığını belirtti. Kanadalı şarkıcı, muhtemelen arkadaşlık kurabilecek bir müzik yaratmak istediğini açıkladı, 'Gravity' onun için yaptığını söyledi.

Shawn Mendes şarkının hayatındaki etkisini detaylandırarak ortaya çıkan 'Ruin' in 'şimdiye kadar bir şarkıya kaydettiğim ilk gitar solosu' olduğunu açıkladı. Gerçekten işe yaramayan üç şarkı yazmayı denedikten sonra saat 3 oldu. Bu basit gitar rifini çalmaya başladık ve her şeyi söylemeye başladım. '

Ve onu gerçekten gitar çalmaya iten şeye gelince, o da çalma listesinde yer alan Ed Sheeran'ın bundan sorumlu olduğunu - özellikle, Sheeran’ın 'Gimme Aşkının' ilk günlerinin önemli bir parçası olduğunu belirtiyor. Bu beni gitara ve ruhla gerçekten şarkı söylememe takıntı haline getiren ilk şarkı. Bir gitar alıp kendime her şeyi öğretmek bana tamamen ilham verdi ve o videodaki kadar iyi olana kadar durmak istemedi, ”diye açıkladı Shawn Mendes. Görünüşe göre tüm bu sıkı çalışma kesinlikle karşılığını verdi!