Bu haftanın magazin dergilerinden birinde yer alan sansasyonel bir haber, Robin Williams 'İntihar bir örtbas etmeydi ve aslında uyuşturucu satıcıları tarafından öldürüldü. Hikaye spekülatif, mantıksız ve tamamen doğru değil. Dedikoducu Polis saçma komplo teorisini çürütebilir.

Bu haftanın kapağı Küre “4 Yıl Sonra Nihayet… Bulundu! Robin Williams Cinayet Silahı. ' Ekteki makale, son komedi yıldızının 'ölüm mahallinde bulunan kan sıçrayan bir bıçakla öldürüldüğünü' söylüyor. En başından beri bu hikayede boşluklar var. Söz konusu çakı, Ağustos 2014'te polisin cesedini keşfettiğinde Williams'ın yakınında bulundu. Derginin aktörün bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili önermesi doğru olsa bile, öyle değil, silah nasıl “bulundu”? yıllar sonra? Bıçak, oyuncunun öldüğü zamandan beri biliniyor.Bunlara ek olarak, Marin County adli tıp görevlileri Williams'ın intiharı sırasında ortaya çıktı sol bileğinde yüzeysel kesikler olduğunu. Yüzeysel bir yara, yalnızca cildin en üst katmanında yaralanmaya neden olur ve kanamayla ölüme yol açmaz. Bunun yerine, otopsi sonuçları, Williams'ın ölümünün nedeni asfiksi ve asmaktı . Bir kez daha, tabloid’in aşırı getirilmiş hikayesi akla yatkın değil. Williams uyuşturucu satıcıları tarafından öldürülmüş olsa bile, ki bu kendisi değildi, kurbanların onu boğarak öldürdüğünü söylerse, satış noktasının hikayesi yalnızca asgari bir ağırlık taşıyacaktı. Küre ancak, saldırganların bıçak kullandığı şeklindeki kusurlu önermeyle devam ediyor.

'Cinayetin' arkasındaki nedene gelince, magazin dergisi, kokain bağımlılığını tekmeledikten sonra, Williams'ın 'artık bir müşteri olmadığı için satıcıları kızdırabileceğini veya hala onlara borcu varken istifa edebileceğini' teorileştiriyor. Ancak, Williams'ın dul eşi Susan Schneider ortaya çıktı ABC News ile 2015 yılında yaptığı bir röportajda, kocasının öldüğünde sekiz yıldır “tamamen temiz ve ayık” olduğunu söyledi. Tabloid'in hatalı mantığını kullanarak, Williams'ı öldüren uyuşturucu satıcıları, ya artık müşteri olmadığı için üzülene kadar sekiz yıl beklediler ya da onlara borcu olduğunu fark etmeleri sekiz yıl sürdü.

Bu arada, geç aktörün sevdiklerinin çoğu, yıllar boyunca ölümünden bahsetti, ancak hiçbiri faul oyunundan şüphelenmedi. 2016 yılında, Williams'ın dul eşi, son ayları detaylandıran bir makale kaleme aldı Lewy vücut demansı teşhisi konan kocasının hayatının, zayıf düşünmeye, hafıza kaybına, paranoya ve diğer zihinsel bozukluklara neden olan ilerleyici bir hastalık. Schneider makalesinde 'Robin aklını kaybediyordu ve bunun farkındaydı' diye yazdı. 'Parçalanırken hissettiği acıyı hayal edebiliyor musunuz?'

Billy Crystal, Williams hakkında bir biyografide ortaya çıktı son günlerinde çizgi romanın sağlığının sona ermesine de tanık oldu. Crystal, 'Daha zayıftı ve biraz kırılgan görünüyordu,' dedi. Aynı biyografide, Williams’ın makyaj sanatçısı, komedyenin duygusal destek için sık sık ona başvurduğunu söyledi. sette 'hıçkırırken' Müze Gecesi: Mezarın Sırrı ve dizelerini hatırlamakta da güçlük çekiyordu.

Williams'ın beyin hastalığının zihinsel durumuna zarar verdiği ve intiharında önemli bir faktör oynadığı açık. Oyuncuyu şahsen tanıyan hiç kimse, ölümünün uyuşturucu tacirlerinin veya başka birinin elinde olduğunu iddia etmeye yaklaşmadı. Williams'ın nasıl öldüğüne ilişkin açıklama ve sözde bir 'cinayetin' arkasındaki nedenler de dahil olmak üzere, magazin hikayesinin tek bir yönü mantıklı değil.

Kararımız

Dedikoducu Polis bu hikayenin tamamen yanlış olduğuna karar verdi.