Robert Redford sözde bir çocuk felci nüksetmesi nedeniyle ölümün eşiğinde değil. Oyuncunun öldüğünü iddia eden bir tabloid haberi açıkça yanlıştır. Dedikoducu Polis hikayeyi çürütebilir.

İçindeki bir makale National Enquirer hikayede alıntılanan bir doktora göre, Redford’un Papa Francis ile son görüşmesinin 'uğursuz bir işaret' olduğunu iddia ediyor. İddia edilen bir kaynak, yayına Redford'un 'son zamanlarda güçsüz ve bitkin göründüğünü' söyledi. Şüpheli rapor, aktörün çocuk felci sonrası sendromundan (PPS) muzdarip olduğunu iddia ediyor. 83 yaşındaki film yıldızı çocukken Polio ile vuruldu ve ölümcül hastalığın yaygın etkilerinden biri de PPS.Tabloid, “çocuk felci geçiren tüm insanların yüzde 85'inin PPS'den etkilendiğini iddia ediyor. Çıkış ayrıca, oyuncuya asla davranmayan bir doktorun 'PPS, neredeyse çocuk felci geçiren herkesin başına gelir' dediğini aktarıyor. O doktor gerçeklerini kontrol etmek isteyebilir. Ulusal Nörolojik Bozukluklar ve İnme Enstitüsü'ne (NINDS) göre, durum çocuk felcinden kurtulanların% 35-40'ını etkiler . NINDS ayrıca semptomların 'yavaş ilerleyen kas güçsüzlüğü, yorgunluk (hem genel hem de kas) ve kasların boyutunda kademeli bir azalma (kas atrofisi)' içerdiğini açıklıyor.

Redford bunlardan muzdaripse, kesinlikle göstermiyordur. Çeşitlilik bu ayın başlarında (ve Redford'un Papa ile yaptığı ziyaretten sonra) Redford kısa süre önce ortaya çıktı 'Marakeş Film Festivali'nde, onursal bir haraç aldığı 90 dakikalık bir sahne sohbeti.' Olay sırasında 'zayıf' değildi, 'bitkin' görünmüyordu. Redford sözcüsü de, haber kaynağının anonim kaynağının iddia ettiğine rağmen hikayeyi reddediyor.

Bunun geri dönüştürülmüş bir anlatı olduğunu da belirtmekte fayda var. Şubat ayında Enquirer'ın kardeş yayın, Küre , neredeyse aynı şeyi iddia eden sahte bir rapor yayınladı. Bu hikaye de iddia edildi Redford'un yaşamak için ayları vardı ve emekli olma motivasyonuydu. Makale, onu öldürenin PPS olduğunu iddia ediyordu. Redford'un oyunculuktan emekli olduğunu ilan etmesinden hemen sonra geldi, ancak Dedikoducu Polis Bu hikayeyi bozduğumuzda, sadece oyunculuktan emekli olduğunu, yönetmenlik ve yapımcılıktan vazgeçtiğine işaret etti.

Dedikoducu Polis ayrıca, aşının gelişiyle ABD'de hastalık ortadan kaldırılmadan önce, Redford’un çocuk felci vakasının 40'lı ve 50'li yıllardaki birçok vakaya kıyasla hafif olduğunu kaydetti. Redford, NPR ile yaptığı bir röportajda, 'Bu endişe vericiydi, ancak çok daha ileri gitmek için yeterince ciddi değildi' dedi. Bu nedenle, magazin dergileri PPS hakkındaki gerçekler konusunda yanılıyorlar ve Redford'un PPS'nin etkilerinden muzdarip olması konusunda yanılıyorlar. Derginin Redford'un ölümün kapısında olduğuna dair marazi raporu temelsizdir.

Kararımız

Dedikoducu Polis bu hikayenin tamamen yanlış olduğuna karar verdi.