Robert Downery Jr. çirkin bir habere rağmen, sözde “seçkin Hollywood pedofil yüzüğü” nde “ıslık çalmadı”. Dedikoducu Polis bu yanıltıcı hikayede neler olup bittiğini ortaya çıkarabilir.İnternet sitesi Neon Isırgan Gerçek haberlerle sahteyi karıştıran, bir manşetten yanlış bir şekilde 'Robert Downey Jr., Elit Hollywood Pedofil Yüzüğünde Islık Çalıyor.' Eşlik eden makale şöyle başlıyor: 'Film yıldızı Robert Downey Jr. şok edici bir açıklama yaptı ve 'dünyanın her yerindeki' güçlü Elitleri birbirine bağlayan büyük bir Hollywood pedofil yüzüğünün kapağını kaldırdı. Demir Adam star, kendi deyimiyle 'hasta serserileri' içeren devasa bir pedofili, fuhuş ve insan kaçakçılığı ağını ortaya çıkarmak için kayıtlara geçti. '

Bu tam bir yalan. Downey, pedofili ile ilgili hiçbir şey hakkında 'kayıtlara geçmedi'. Öyle olsaydı, dünya çapında medya bunu haber yapardı. Ancak bu iddiaları ortaya koyan tek çıkış, yanlış bir şekilde iddia edilen bu şüpheli sitedir: 'Sadece bazı tanınmış Hollywood ünlülerinin adını vermekle kalmadı, aynı zamanda Amerika'daki en güçlü insanlardan birini de görevden aldı.' Bu aynı zamanda Downey'in kimseyi 'devirmediği' bir yalan.

'Bay. Downey, siyasette ve eğlence endüstrisinde pedofiliyi açığa çıkarmak için öne çıkan uzun bir yıldız dizisinden biridir, ancak bildiği kadarıyla, isimler ve ayrıntılarla en çok gelen kişi o, ”diye iddia ediyor web sitesinde ayrıca,' Bir açıklamada , nedenlerinden birinin 'bazı yanlışları düzeltmek' istemesi olduğunu söyledi. ”Bunlar daha çok yalan. Oyuncu herhangi bir açıklama yapmadı.Sitenin atıfta bulunduğu alıntılar, bir kör madde dedikodu blogundan beş yıllık yorumlardır. O zamanlar, benzer bloglarda Downey'in Hollywood seks skandalları iddiasıyla ilgili asılsız paylaşımların arkasında olabileceğine dair asılsız söylentiler dolaşıyordu. Oyuncunun gerçekten bu tür yorumlar yaptığı hiçbir zaman doğrulanmadı ve hiçbir saygın basın, anonim yorumları ona atfedmedi. Şimdi birkaç yıl sonra, bu çıkış sadece Downey tarafından söylendiğini kesin olarak ilan etmek için bu eski yorumları kullanmakla kalmıyor, aynı zamanda okuyucuları sadece bu hafta bu tür iddialarda bulunduğunu düşündürerek şeyleri daha da yanlış yorumluyor.

Çıkış, “Robert Downey Jr.'ın bu şekilde öne çıkması son derece cesur bir hareket ve perdenin yavaşça kaldırıldığının bir işareti” diye ekliyor. Gerçekte, ünlüleri pedofiliye bağlayan sahte haberler yayınlama konusunda rahatsız edici bir geçmişe sahip olan Neon Nettle'da perde kaldırılıyor. Örneğin, bu ayın başlarında site, yanlış iddialarda bulunarak düpedüz yalan söylemişti Katy Perry, 'hasta sübyancılar müzik endüstrisini kontrol ediyor' dedi. Downey gibi, Hollywood'daki pedofili hakkında kesinlikle hiçbir şey söylemedi. Bu yıldızlar, hit arayan bir web sitesi tarafından yanlış ve haksız bir şekilde ciddi bir konuya bağlanıyor.

Kararımız

Dedikoducu Polis bu hikayenin tamamen yanlış olduğuna karar verdi.