Yeni bir dergi raporları Kraliçe Elizabeth 'demanstan muzdariptir' ve Prens William ve Kate Middleton İngiltere'nin bir sonraki kralı ve kraliçesi. Ayrıca Majestelerinin oğlunu atlatmaya karar verdiği iddia ediliyor. Prens Charles , 'nadir bir netlik anında'. Bununla birlikte, önermenin tamamı saçmadır ve kanıtlanabilir şekilde yanlıştır.

Bir kez daha National Enquirer Kraliçe Elizabeth'in “protokolü pencereden atması ve… bir nesli atlamaya ve yeni hükümdar olarak en büyük oğlu yerine en sevdiği torununu seçmeye karar vermesi” hakkındaki tuhaf planına geri döndü. Süpermarket gazetesi, kraliçenin uzun zamandır 'Charles'ın yönetecek cesaretten yoksun' olduğunu düşündüğünü savunan bir 'saray içerdekine' sahip olduğunu iddia ediyor. Aynı sözde kraliyet habercisi ekliyor: 'William'ın liderlik edecek gücü ve disiplini var ... İnsanlar onu seviyor ve babasının hiç olmadığı kadar samimi olduğunu söylüyor.'Sözde kaynak, Middleton'ın 'şefkat ve soğukkanlılığı' nedeniyle nasıl mükemmel bir kraliçe olacağını not ettikten sonra, dergi 'kararlı Elizabeth, tacı William'a gizli bir törenle resmi olarak teslim edecek kadar ileri gitti' diye iddia ediyor. Dahası, tabloidin görünüşte uydurma kaynağı olduğunu iddia eden Majesteleri, '[Prens Charles] 'a İngiltere'yi terk etmesini ve Birleşik Krallık'ın dışına yerleşmesini emretti.' 'Perişan haldeki' Galler Prensi, oldukça şüpheli olan 'içeriden' 'haberi çok yoğun şekilde alıyor' sonucuna varıyor.

Okurlar, magazin dergisinin kapak haberi için yaklaşık 5 dolar ödüyor, en azından Dedikoducu Polis doğru olsun ya da olmasın yapabileceğim yıkımdır. Basit cevap, bir yalan diğerinin üzerine yığılmış olmasıdır. Başlangıç ​​olarak, Majesteleri 'demanstan muzdarip' değil. Ve çok net olmalıdır. Kraliçenin Noel mesajı , birkaç hafta önce teslim ettiği, tamamen berrak olduğunu. Hatta dergi, daha sonra kraliçenin ne kadar açık fikirli ve 'kararlı' olduğunu ve bir sonraki kral olarak Prens William'ı seçtiğini ifade ettiğinde bile kendisiyle çelişiyor.

Yayının diğer tartışmalı iddiaları arasında, belirli bir sıra olmaksızın, 'İngiliz hükümdarı Charles'ı Buckingham Sarayı'na, hayatının en yıkıcı haberini [asla kral olmayacağına] ulaştırmak için çağırdı.' Ancak dergi Pazartesi günü basıldı ve Kraliçe Elizabeth, Sandringham'daki kır evinden Londra'ya giden bir trene bindi. o gün. Temelde, Buckingham Sarayı'nda Prens Charles'la tanışması ve süpermarket tabloidinin hikayesini alması, yazması ve yazıcısına göndermesi için, eğer varsa, çok küçük bir pencere olurdu.

Ve dergi, Prens Charles'ın sadece asla kral olmayacağını değil, aynı zamanda Buckingham Sarayı toplantısından saatler sonra Büyük Britanya'dan kaçması için de 'emir verildiğini' öğrendiğinde 'çılgına dönmüş' ve 'haberi çok ağır' konusunda ısrar ediyor, kamuoyunda çok mutlu görünüyordu. Hızlı bir tarama Clarence House'un Twitter akışı, Prens William'ın gülümsediğini gösteriyor İrlanda Çalışmaları Enstitüsü'nü ve Liverpool'daki diğer yerleri (Londra dışında birkaç saat) ziyaret ederken.

Daha da önemlisi, Dedikoducu Polis Daha önce de belirttiğine göre, Majesteleri 'bir nesli atlayıp' Prens William'ı İngiltere'nin bir sonraki kralı yapmaya karar veremez. Altında kraliyet veraset kuralları 1701 İskan Yasasında belirtildiği gibi, en yaşlı mirasçı otomatik olarak tahta hizasına gelir ve herhangi bir sapma Parlamentonun bir yasa çıkarmasını gerektirir. Son hikâyenin 300 yıllık yasalara aykırı olmasına rağmen, Prince of Wales’in 70. doğum günü partisinde kraliçenin tostu Kasım ayında, en büyük oğlunun gittikten sonra millete liderlik edecek doğru kişi olduğuna nasıl inandığını açıkça ortaya koydu. Kraliçe Elizabeth, Prens Charles'ı 'tarihteki herhangi biriyle kıyaslandığında tahtın adanmış ve saygın bir varisi' olarak nitelendirdi.

Yine 2018'in başlarında, 'yönetme cesaretinden yoksun' olduğuna inanmak yerine, Kraliçe Elizabeth tüm desteğini arkasına attı Prens Charles, Commonwealth'in bir sonraki başkanı oluyor , çoğu eski İngiliz toprakları olan 53 ülkeden oluşan bir koleksiyon. Majesteleri, diğer dünya liderlerini oğlunu seçmeye çağıran konuşmasında, “Federal'in bir gün Galler Prensi'nin 1949'da babam tarafından başlatılan önemli işi sürdürmesi gerektiğine karar vermesini içten dileği” olduğunu ifade etti.

Şimdiye kadar, çıkış noktasının tüm önermesinin dev bir yalan olduğu anlaşılmalıdır. Bilhassa, bu da yeni değil. Aslında, 11 ay önce, aynı sıklıkla itibarını yitiren yayın, başlıkla çok benzer bir kapak haberi yayınladı, ' William ve Kate, Kral ve Kraliçe Taçlandırdı . '

Yıllarca Enquirer ve kardeş yayınları bu yanlış anlatıyı zorluyor. Dedikoducu Polis paçayı ele vermek Star örneğin, geçen Eylül ayında aynı zamanda Prens William ve Kate Middleton bir sonraki kral ve kraliçe olarak taçlandırılıyordu. . Ve Kasım 2017'de, başardık Yaşam tarzı gerçeğe aykırı bir şekilde ifade edildiğinde Kraliçe Elizabeth, Prens William ve Kate Middleton'a 'Kral ve Kraliçe' adını verdi.

Aslında, Dedikoducu Polis hakkındaki bu raporları düzeltiyor Kraliçe Elizabeth tahtı Prens William ve Kate Middleton'a devretti 2015'ten beri. Bu sahte kapak hikayelerinin her biri o zamanlar yanlıştı ve bugün artık doğru değiller. Buckingham Sarayı, bir politika meselesi olarak, bu tür magazin masalları hakkında resmi olarak yorum yapmasa da, geçmişte bunların tamamen yanlış olduklarından emin olduk.

Kararımız

Dedikoducu Polis bu hikayenin tamamen yanlış olduğuna karar verdi.