Sahip olmak Prens William ve Kate Middleton Bir tabloid'in iddia ettiği gibi, koronavirüs salgını sırasında kraliçe için devralındı ​​mı? Tabii ki hayır - makale tamamen sahte. Dedikoducu Polis çürütebilir.

Küresel bir acil durumdan yararlanma fırsatını asla kaçırmayın, Yeni fikir bu hafta 'Kate & Wills Take The Throne' başlıklı bir kapak hikayesi yayınladı. İçeride, Kraliçe Elizabeth ve Prens Charles’ın ileri yaşları nedeniyle, Prens William’ın kraliyet ailesinin başı olarak 'beklemede' olduğunu iddia eden iki sayfalık bir yayındır. Gülünç parça, Kraliçe Elizabeth'in bu hafta sosyal izolasyona girdikten sonra 'monarşinin işlemeye devam etmesini sağlamak için istifaya zorlanmasının beklendiğini' iddia ediyor.Sahte rapor, 'kraliyet uzmanları, mevcut krizin Prens William'ın birkaç hafta içinde prens vekil olarak hareket etmek için öne çıkması gerektiği anlamına geleceğine inanıyor.' Makale, gençlikleri nedeniyle Prens William, Middleton ve kraliçenin en küçük oğlu Prens Edward'ın kraliyet görevlerinin çoğunu üstlenmek zorunda kalacaklarını açıklayan diğer “kraliyet uzmanlarından” alıntı yapmaya devam ediyor. Birleşik Krallık, tüm yaşlılardan büyüyen salgının ardından izole kalmalarını istedi ve kraliçe - her zamanki gibi görevli hükümdar - Windsor Kalesi'ndeki özel konutunda bunu yapıyor.

Ancak hikaye, apaçık bir yem ve ani değişimdir. Prens William ve Middleton'un 'tahta geçmesi' hakkında hiçbir tartışma yok. Prens William'ın iş yükünü artırdığına dair bir tartışma bile yapılmadı. O, dünyanın çoğu gibi, üç çocuğu okula gitmeden ailesiyle birlikte yaşıyor. Prens ya da ailedeki herhangi birinin şu anda alenen yapması gereken çok az şey var. Gazeteci, kraliçenin durumu hakkında dürüstçe haber yapmak yerine dünya çapındaki bir salgını gazete satmak için utanç verici bir şekilde kullanıyor.

Bu iddia, Prens William bir sonraki kral olacak , biri Dedikoducu Polis neredeyse haftalık olarak debunks. Defalarca açıkladığımız gibi, Prens William ardıllık sırasını atlayamaz ve aniden kral olamaz. Veraset hattına ilişkin çok sayıda yasa vardır - pandemi veya pandemi yok. Bu özel magazin dergisinin kapağında vahşi bir suçlama yapma konusunda korkunç bir sicili var, sadece derginin içindeki iddiayı geri çevirmek için.

Örneğin, üç hafta önce, Yeni fikir iddia etti ki Prens Harry ve Meghan Markle’ın oğlu Archie, dört gündür 'kayıptı' . Gerçekte, Archie Kanada'da Markle ile yaşıyordu ve iyiydi. Aslında, makalede çocuğun “kayıp” olduğundan hiç bahsedilmemiştir. Gibi Dedikoducu Polis o raporu kırdığımızda, en kötü türden sahte tabloid manşetinin utanç verici bir örneği olduğuna işaret etti.

Sadece bir hafta önce Yeni fikir aynı numarayı denedi, örtüsünde sarayın 'doğruladığını' iddia etti Markle ve Prince Harry boşandı . Bir kez daha, hikaye derginin içinde tamamen farklıydı. Sonuncusu gibi, 'kraliyet uzmanları' ve 'saray mensupları' ndan alıntılarla doluydu ve kraliçenin hayatta kalan evlilik konusunda 'gergin' olduğunu iddia ediyordu. Bu kendi başına doğru değil, ama sarayın - ya da başka birinin - Sussex Dükü ve Düşesi'nin boşandığını doğruladığı kesinlikle doğru değil. Değiller. Bu tabloid, okuyucularını sahte başlıklarla kandırmaktan hoşlanıyor.

Kaynaklar

  • Scott, Hugh. 'Prens Charles veya Prens William: İngiltere'nin Bir Sonraki Kralı Kim Olacak.' Dedikoducu Polis, 3 Mart 2020.

  • Scott, Hugh. 'Meghan Markle ve Prens Harry’nin Oğlu Archie'nin Kaybolması Hakkındaki Gerçekler.' Dedikoducu Polis, 25 Şubat 2020.

  • Scott, Hugh. 'Meghan Markle ve Prens Harry Boşanma Saray Tarafından Onaylandı mı?' Dedikoducu Polis, 18 Şubat 2020.

Kararımız

Dedikoducu Polis bu hikayenin tamamen yanlış olduğuna karar verdi.