Son birkaç yıldır, magazin dergileri yanlış bir şekilde Prens William ve Kate Middleton İngiltere'nin bir sonraki kralı ve kraliçesi seçildi. Dedikoducu Polis bu yalanları o kadar çok düzeltti ki, tüm yanlış kapak hikayelerini belgeleyen bir fotoğraf galerimiz var. Şimdi bu hafta haklı olduğumuz kanıtlandı.

Süre Prens Charles İngiliz tahtına uygun bir sonraki varis, İngiliz Milletler Topluluğu lideri kalıtım tarafından belirlenmiyor. Kraliçe Elizabeth'in ölümü veya tahttan çekilmesi üzerine kimin yerine geçeceğine 53 üye ülkenin karar vermesi gerekiyor. Perşembe günü kraliçe, Commonwealth Hükümet Başkanları Toplantısına hitaben bir konuşma yaptı , sonunda oğlunun yerini almasını arzuladığını ifade etti. Toplanan yetkililere, 'İngiliz Milletler Topluluğu'nun gelecek nesiller için istikrar ve devamlılık sağlamaya devam etmesi ve bir gün Galler Prensi'nin babamın 1949'da başlattığı önemli işi sürdürmesi gerektiğine karar vermesi samimi dileğimdir' dedi.Zirve Cuma günü de devam ederken, ülkeler kabul edildiğini duyuran toplu bir açıklama yaptı. Prens Charles gerçekten de 'İngiliz Milletler Topluluğu'nun bir sonraki başkanı' olacaktı. Bu, magazinlerin sattığı anlatıya doğrudan aykırıdır. Dedikodu medyası uzun zamandır okuyucuların Prens William ve Middleton'un liderlik etmesi için Prens Charles'ın atlanacağına inanmasını istiyordu.

Bu yalan geçen yıl o kadar sık ​​yayıldı ki Dedikoducu Polis adlandırılmış Prens William ve Kate Middleton, 2017'nin en önemli söylentilerinden biri olarak kral ve kraliçe olarak taçlandırılıyor . Daha da kötüsü, sadece geçen ay National Enquirer bir kapak hikayesinde iddia edildi ki Prens William ve Middleton 'gizli bir ardıl komplo' ile taçlandırılıyordu. İngiliz Milletler Topluluğu ülkelerinin temsilcilerinin, Kraliçe Elizabeth'in “tahttan çekilmesini” ayarlamak ve Prens Charles'ı da “devirmek” için Nisan ayında toplanacakları özellikle iddia edildi.

Bu sözde 'darbe' planının 'Charles'ın kral olarak taç giymesini yasaklamayı ve monarşiyi William ve Kate'e teslim etmeyi' içerdiği söyleniyordu. Hatta konunun ön yüzünde 'Charles'ı sürgün etmek için hükümet liderlerinin Nisan zirvesi!' Şimdi nisan ayı ve liderler toplandı. Ama Prens Charles'ı devirmenin, yasaklamanın ve sürgün etmenin tam tersini yaptılar. Aksine, beklendiği gibi annesinin halefi olması konusunda anlaştılar.

Ne zaman Dedikoducu Polis Prens Charles'ın oğlu ve gelini lehine bir kenara atılması hakkındaki bu son iddiayı bozduk, bunun herhangi bir kanıt olmaksızın devam eden bir komplo teorisi olduğunu kaydettik. Şimdi haklı çıktık.

Kararımız

Dedikoducu Polis bu hikayenin tamamen yanlış olduğuna karar verdi.