Geçen yıl, iddia edilen bir tabloid Prens William ve Kate Middleton boşanıyorlardı. Bu olmadı. Dedikoducu Polis ortaya çıktığında sahte hikayeyi çürüttü. Geriye dönüp baktığımızda, makalenin ne kadar sahte olduğu açıkça görülüyor.

Nisan 2019'da Küre iddia etti Cambridge Dükü ve Düşesi bölünüyordu 'Skandal söylentileri' Prens William bir arkadaşı Rose Hanbury ile hile yapıyordu. Çıkış, 'Prens William ve kıskanç karısı Kate, evliliklerinin bir ilişkisi olduğu skandal söylentileri yüzünden patladıktan sonra boşanma avukatlarına danışıyorlar' dedi. Saçma hikâye, Middleton'ın 'William'ın burnunun dibinde hile yaptığı ve bir aptal yerine oynamayı reddettiği söylentileriyle küçük düşürüldü' şeklinde devam etti.Sözde bir kaynak yayına şunları söyledi: 'Kate, kocasının Rose için yıllardır bir meşale taşıdığını duydu ve arkadaşlarına' kaçan kişi 'olduğunu söyledi. Genellikle itibarını yitiren dergi daha sonra dük ve düşesin 'para ve velayet hakkında konuşmak' için avukat tuttuğunu iddia etti. Para kısmı, iddia edilen velayet görüşmelerinden çok daha spesifik oldukları için, bu şüpheli kaynakla açıkça bir ilgi uyandırdı. '250 milyon dolarlık bir anlaşma söz konusu değil. Bu, William ve Kate için, monarşiyi William’ın babası Charles’ın Diana’dan boşadığı zamankinden daha fazla sarsabilecek, tam anlamıyla bir boşanma krizi, ”diye ekledi.

Çok dramatik öykü tamamen uydurma ve yanlıştı. Hikayenin yayınlanmasının üzerinden tam bir yıl geçti ve kraliyet çifti hala çok birlikte. Hansbury ve Prens William'ın neden artık arkadaş olmadığına dair bazı spekülasyonlar olsa da, bu sadakatsizlikten kaynaklanmadı. Dahası, sahte iddiayı destekleyecek hiçbir kanıt yoktu. Daha güvenilir ve saygın yayın organları böyle bir hikayenin yaşandığını bildirmedi. Dergi, iddiasını destekleyecek hiçbir kanıt olmadan saçma hikayeyi yarattı.

The Küre yanlış bir şekilde iddia edilen aynı sahte çıkıştı Kraliçe Elizabeth, Prens Charles'a Camilla Parker Bowles'tan boşanma emri verdi . Güvenilir olmayan dergi Mart 2019'da Prens Charles ve Cornwall Düşesi'nin gizlice boşanma davası açtığını iddia etti çünkü kraliçe 'ölmeden önce tüm aile skandallarının çözülmesini istiyor' diye 'sipariş verdi'. Dedikoducu Polis çirkin hikayeyi araştırdı ve kesinlikle hiçbir gerçek olmadığını anladı. Hikayeyi güldüren duruma yakın olan kaynağımızla görüştük. Çıkış, kraliyet ailesine dair bir kavrayışa sahip değil ve tuhaf hikayeleri sadece magazin dergisinin güvenilirliğini lekeliyor.

Kararımız

Dedikoducu Polis bu hikayenin tamamen yanlış olduğuna karar verdi.