Prens Harry ve Meghan Markle Kraliyet görevlerinden geri adım atmak aileye 1 trilyon dolara mal olabilir mi? Bu, bu hafta bir tabloid gazetesindeki gerçek dışı hikaye. Dedikoducu Polis Açıklayabilir.

Kraliyet ailesinin mali durumu herkesin bildiği gibi kıvrımlı ve karmaşıktır. Aile, çeşitli kamusal ve özel yollarla para kazanıyor. En önemlisi, Cornwall Dükalığı gibi Birleşik Krallık'taki arazilerinden kazanılan para. Aile ayrıca, vergi mükelleflerinden, aileyi idare etmenin maliyetini, güvenliklerini ve ailenin kamusal yaşamının diğer yönlerini kapsayan bir kamu ödeneği şeklinde fon alır. Örneğin, Prens Harry ve Markle'ın İngiltere'de yaşarken yaşadıkları Frogmore Cottage'ın şu anki kötü şöhretli rehabilitasyonu, bu hibe yoluyla ödendi - Dük ve düşes geri ödemeyi kabul ettikleri para.Bir diğer önemli husus ise, ailenin gelir vergisi dahil çoğu İngiltere vergisinden yasal olarak muaf olmasıdır. Ancak, ailenin gelirinin çoğundan sorumlu olan hem Kraliçe Elizabeth hem de Prens Charles, kazandıkları parayla gönüllü olarak vergi öderler. Bu da bizi, gazeteci tarafından yapılan saçma iddiaya geri getiriyor. National Enquirer bu hafta, ailenin “kraliçe tarafından yapılan kirli ilişkiler” ve diğer kraliyet mensupları nedeniyle bir şekilde “1 trilyon dolar” vergi borcu olabilir. Makale, Sussex Dükü ve Düşesi'nin 'gişe rekorları kıran finansal bilgileri en iyi danışmanlarına aktardığını' iddia ediyor.

Sahte rapor, sözde bir 'Buckingham Sarayı yardımcısı' ndan alıntı yapıyor: 'Sıradan vatandaşlar ve Parlamento üyeleri, Windsorlardan ve onların şımarık davranışlarından bıktılar ve kraliyet ailesinin tüm navlunlarını ödediğinin tam zamanı olduğuna inanıyorlar.' Bu sözde kaynak şöyle devam ediyor: 'Üst düzey devlet memurları aileye 1 trilyon dolar geriye dönük vergi ödemek zorunda kalacakları söylendi!' Herhangi bir yüksek rütbeli yardımcının böyle bir haberi bir tabloid'e vereceği gerçeğini bir kenara bırakırsak, ki bu olası değildir, ailenin bir trilyon dolar gibi bir şey borçlu olacağına dair hiçbir kanıt - hiçbiri - yoktur.

Bu sayı muhtemelen tamamen dergi tarafından oluşturulmuştur. Ailenin trilyonlarca dolar kazandığını ima ediyor. Forbes kraliyet ailesinin tamamının net değerinin yaklaşık 88 milyar dolar olduğunu tahmin ediyor . Bu, magazin gazetesinin kabataslak habercisine göre, gerçekte değerlerinin 10 katından fazlasını borçlu olabilirler. Önerme basitçe saçmadır, hatta daha da öte, çünkü kraliyet ailesi yasal olarak vergilerin çoğunu ödemekten muaftır. Trilyonlarca değerinde olsalar bile, yine de yasal olarak hiçbir şey için kancaya düşmezlerdi. Tüm bu makale, sadece, sorunları satmak için saçma bir başlık icat etmenin bir yoludur. Gerçekte hiçbir temeli yoktur.

Şaşırtıcı değil Enquirer kraliyet ailesinin iç işleyişi hakkında çok üzücü bir şekilde bilgisiz olacaktı. Daha geçen hafta, aynı magazin dergisi yanlış iddia ederek bir kapak haberi yayınladı. Prens William ve Prens Charles taht için savaşıyorlardı . Bu bir mecaz Dedikoducu Polis vardır geçmişte defalarca hata yaptı . Parlamento tarafından yapılan ortak hukuk, veraset hattını belirler. Bir tür Game of Thrones tarzı saray entrikası sadece sahte değil, aynı zamanda imkansızdır. Çıkış, bu hikayeleri uydurmaktır.

Kararımız

Dedikoducu Polis bu hikayenin tamamen yanlış olduğuna karar verdi.