Prens Charles 'İlk karısı Prenses Diana ve şu anki eşi Camilla ile olan aşkları elbette çok iyi biliniyor. Prenses Diana ile evlenmeden önce, Prens Charles biraz playboy olarak düşünülüyordu. Yine de öne çıkan bir randevu vardı: Başkan Richard Nixon’un kızı Tricia ile geçirdiği hafta sonu.

Prens Charles, sonunda yerleştiğinde ve Leydi Diana Spencer ile evlendiğinde 32 yaşındaydı. Kraliyet ailesindeki birçok kişi için düğün bir rahatlama oldu. 20'li yaşları boyunca, Galler Prensi bir bayan erkeğinin itibarını geliştirdi ve 1970'lerde birçok kadına bağlıydı. En garip bağlantı, 'beni Tricia Nixon ile evlendirmeye çalışırken' olabilirdi. Prens Charles bir keresinde CNN'e söyledi bir röportajda.İngiltere'nin gelecekteki kralının kiminle evlenmeyi planladığı tartışması o zamanlar Birleşik Krallık'ta zaten çok sıcak bir konuydu. Britanya’nın en uygun bekarı olan Prens Charles’ın, eninde sonunda kadın da dahil olmak üzere bir grup kadınla çıktığı söylendi. ikinci ve şimdiki karısı , Lady Camilla Shand, şimdi Cornwall Düşesi. O ve kız kardeşi Prenses Anne Amerika Birleşik Devletleri'ne ilk resmi ziyaretlerini yaptığında 22 yaşındaydı. Gezileri sırasında kraliyet ailesi üyeleri, Başkan Nixon ve ailesiyle birlikte Beyaz Saray'da bir hafta sonu geçirmeye davet edildiler.

Galler'den Beyaz Saray'a

Havuzun Amerika tarafında, Prens Charles gibi Tricia Nixon da gerçek bir av olarak düşünülüyordu. 24 yaşındaki, o sırada herhangi bir talipten bağımsızdı. Prens Charles’ın kaldığı süre boyunca hem Başkan hem de eşi Pat, ikisi arasında bir kıvılcım yaratmak için çalıştı. 1950'lerden beri halkın gözü önünde olan bir politikacının kızı olan Tricia, olabildiğince Amerikan kraliyet ailesine yakındı. Nixonlara, Prens Charles ile evlilik mükemmel görünmüş olmalı.

Hafta sonu kaldığı süre boyunca Prens Charles bir beyzbol maçına katıldı - ilk - ve Tricia'nın yanında oturuyordu. Bir akşam yemeğinde Başkan Nixon, görünen varisin yanında oturduğundan emin oldu. Aslında, her fırsatta, Başkan ve First Lady Nixon çifti kurmaya çalışıyorlardı. Kraliyet biyografisini yazan Anthony Holden'e göre , 'Oturma planları sürekli olarak Charles ve Tricia'yı yan yana getirirken, program her günü birlikte geçirmelerini, hatta Beyaz Saray'ın çeşitli yerlerinde birbirleriyle baş başa bırakılmalarını sağladı.'

New York Times hafta sonu bittikten sonra yazdı Tricia'nın '[Prens] mükemmel bir dansçı' dediğini ve 'gözleri parıldayan Tricia, prens ayrılmadan hemen önce onu İngiltere'ye davet ettiğini' bildirdi. Sonunda Tricia için İngiltere'ye bir gezi olmadı. Prens Charles, ona olduğu kadar ona da pek düşkün görünmüyordu. Tricia, 1971'de Beyaz Saray'da evlendi ve Prens Charles, tabii ki 1981'de Prenses Diana ile evlendi.

Kararımız

Dedikoducu Polis, bu hikayenin elimizden gelen en iyi şekilde doğru olduğunu belirledi.