Prens Charles İngiltere ve Birleşik Krallık'ın bir sonraki kralı olacak. Prens William onu tahtta takip edecek. Başka bir iddiada bulunan magazin dergileri yanlıştır. Dedikodu endüstrisindeki daha itibarsız satış noktaları tarafından defalarca geri dönüştürülen kalıcı bir yanlış anlatıdır. Dedikoducu Polis onunla ilgili sahte hikayeleri 2017'den beri neredeyse iki düzine kez çürüttü, çoğu zaman aynı yayınlar tekrar tekrar.Magazin gazeteleri, Birleşik Krallık'ta veraset kurallarını ve yasalarını - evet, yasaları - anlamayan okuyuculara, özellikle de Amerikalı okuyuculara güveniyor. Bu değil Game of Thrones Bunun nasıl çalıştığını belirleyen belirli yasalar var. En önemlisi, Kraliçe II. Elizabeth'in bir sonraki hükümdarın kim olacağı konusunda hiçbir söz hakkı yoktur. 'Kraliçe William ve Kate Yeni Kral ve Kraliçe!' Gibi bir başlık okursanız, hikayenin tamamen saçma olduğundan emin olabilirsiniz.Prens Charles Kraliçenin En Büyük Oğlu, Prens William ise En Büyük

Prens Charles'ın bir sonraki kral olmamasının tek yolu, annesi Kraliçe Elizabeth'in önünde ölmesidir. Prens William, zamansız bir ölüm olmadıkça, Prens Charles'ın en büyük oğlu olarak onun yerini alacak. Birleşik Krallık Parlamentosu tarafından belirlenen ve veraset hattını yöneten belirli yasalar vardır. Bu yasaları değiştirme yetkisi kraliçe değil, Parlamento'dur. Hükümdar, ilahi otoriteye, mutlak otoriteye veya en önemlisi yasal otoriteye sahip değildir. Büyük Britanya Kraliçesi'nin (veya gelecekteki Kralı) hiçbir yasal güce sahip değildir.

Maalesef, sahtekâr magazin dergilerinin okuyucuların inanmasını istediği şey bu değil. Bu yayınlar, süpermarket dergi raflarınızı düpedüz yalanlarla doldurur. Örneğin, Prens Charles ve Prens William hiçbir zaman 'taht için savaşmadı' olarak National Enquirer Ocak 2020'de kapağında ilan edildi.Bild von Jake von der Staatsfarm
Prens Charles ve Prens William, National Enquirer

(National Enquirer)

Bu sahte raporların birçoğu gibi, bu da magazin dergisinin “saray içerdekiler” olarak tanımladığı şeyden alıntılarla doluydu. Dedikoducu Polis size söyleyebilirim, eğer bu kelimeleri okursanız durun, çünkü sonraki her şey muhtemelen kurgu. Gerçek bir 'saray içerdekisi' kesinlikle mirasla ilgili yasaları anlayacaktır. Öyleyse, bir 'saray içerdekisi', 'Charles annesinin onu baypas etmek ve William'ı bir sonraki kral yapmak istediğini biliyor, ancak diş ve çivi ile savaşıyor' gibi bir şey söylüyorsa, sözde 'üst düzey saraylı' burada söylendiği gibi , kaynak neredeyse kesinlikle uydurma.

Bir dizi kanun düzeni belirler

İngiliz tarihine fazla derinlemesine girmeden, temel bilgiler şudur. İngiliz İç Savaşı'nı ve 1660'taki Restorasyonu izleyen yıllarda kabul edilen 1689 tarihli Haklar Bildirgesi Yasası, parlamentonun kraliyet üzerindeki yetkisinin temel haklarını ortaya koyar ve miras doğrudan ele alınır. 1701'de hat, İskan Yasası ile daha da tanımlandı. Bu parlamento yasası, yalnızca bir protestanın krallığı yönetebileceğini belirledi. Bu yasa 21. yüzyılda, yaşayan en yaşlı çocuk olduğu sürece herhangi bir dinden ve herhangi bir cinsiyetten birine ardıllık açacak şekilde değiştirildi.Yakın tarihli bir başka önemli yasa da, erkek çocukların kadın varis en büyüğüyse, sıradaki kadının kadınlardan öncelikli olmayacağını ortaya koyan Perth Anlaşması'dır. Taht için sıradaki sonraki üç kişi erkek olduğu için şu an için bu konu ile alakalı değil: Prens Charles, Prens William ve en büyük oğlu Prens George. 22. yüzyıla kadar Birleşik Krallığın başka bir kraliçesi olmayacak olması oldukça muhtemeldir.

Taylor Swift Baby Bump 2017

Magazin dergileri, Saray entrikalarına dair sahte hikayeler icat etmeye devam ediyor

Tüm bu açıklamalarla birlikte, satış noktalarının neden hala iddialarda bulunduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Cevap basit: Bu uydurma hikayeler gazete satıyor. Bu önceki hikaye, sözde bir 'saray kaynağı' ndan alıntı yapıyor, 'Kraliçe devreye girip William'ın kral olacağına karar vermeye karar verdi,' Bunu yapmadı, çünkü yapamıyor çünkü… yukarıdaki paragrafa bakın .

Bunun gibi hikayeler icat eden düzinelerce magazin örneği var. Aralık 2019'da, 'taht için acı savaş' tan bir ay önce, Dedikoducu Polis tarafından başka bir parçayı daha kırdı National Enquirer bunu iddia etmek Kraliçe Elizabeth, Prens William'ı kral olarak adlandırıyordu Prens Andrew skandalının ardından 'monarşiyi kurtarmak' için. Bir hafta sonra Enquirer'ın kardeş yayın Temasta , Prens William ve Kate Middleton'ın bir sonraki kral ve kraliçe olarak seçildiğini iddia eden sahte bir rapor yayınladı. 1 milyar dolarlık taç giyme töreni planlamak .

National Enquirer Kapağı Aralık 2019

(National Enquirer)

Gibi Dedikoducu Polis Bu hikayeyi çürüttüğümüzde, aynı yayın, sarayın 500 milyon dolarlık taç giyme töreni ilan ettiğini yalan bir şekilde bildirdiği zaman, neredeyse aynı iddiayı bir yıl önce yapmıştı. Prens William ve Middleton kral ve kraliçesi . Şaşırtıcı bir şekilde, derine kazdıktan sonra Dedikoducu Polis arşivlerinde, 2015 yılına ait oldukça benzer bir hikaye bulduk. TAMAM MI! Bu sahte hikaye içeriği 1 milyar dolarlık taç giyme töreni olurdu . Sanki bu güvenilmez dergiler rakamları uyduruyormuş gibi! Aslında yıllardır temelsiz iddialarda bulunuyorlar.

İngiltere'nin Geleceği Kraliçeleri Hakkında Kısa Bir Not

Bazen, bu saçma hikayeler Kate Middleton'ın kraliçe olarak adlandırılması etrafında dönüyor ki bu da Amerikalı okuyucular için biraz kafa karıştırıcı olabilir - bu saygın kuruluşların güvendiği başka bir şey. Tüm kraliçe olayını açıklığa kavuşturmak için: Birleşik Krallık Kralı olduğunda, genellikle karısının unvanı 'kraliçe' dir. Örneğin, Kraliçe Elizabeth’in adı da Elizabeth’di, kocası George VI kral iken Kraliçe Elizabeth’di. William sonunda kral olduğunda, Kate Middleton neredeyse kesinlikle Kraliçe Catherine olacaktır.

Burada bir istisna var. Prens Charles, Galler Prensi'nin ikinci eşi Camila Parker Bowles ile evlendiğinde, 'kraliçe' unvanına sahip olmayacağı kabul edildi. Halen şu anki unvanı olan Cornwall Düşesi olarak kaldı. Ek olarak, Kraliçe Elizabeth’in kocası Prens Philip 'kral' unvanını taşımaz çünkü yönetici hükümdarın kocası kral olamaz. Henüz kafanız mı karıştı? Bazı gelenekleri takip etmenin biraz zor olduğunu söylemek güvenlidir. Temel olarak, bir kralın bir kraliçesi olabilir, ancak bir kraliçenin bir kralı olamaz.

Prens William Kral Olacak… Bir Gün

Prens William şu anda taht için ikinci sırada. Beklenmedik bir olay dışında, kral olarak babasının yerini alacak. Prens William'dan sonra en büyüğü Prens George olacak. Prens William, Prens Charles'tan önce kral olmayacak ve sırayı atlamayacak ve kraliçe ona kral adını vermeyecek. O 2017'de kral seçilmedi , gibi Yeni fikir Yanlış bir şekilde Kasım ayında iddia etti, gazetenin yanlış tahmin ettiği gibi bir Noel Taç Giyme töreni de yoktu. Prens William tahtı 'ele geçirmedi' geçen mayıs babasından olarak Enquirer iddia edildi. Prens Charles ayrıca annesinden taht , yaşlandıkça ve sağlıksız olsa bile (bu arada değil.) Yanlış bir hikaye Küre Ekim ayında yapabileceğini iddia etti.

Prens William'ın Prens Charles'ı Atlaması Her Zaman Değil

Daha tuhaf iddialardan biri kısa süre önce Kadınlar Günü . Şubat ayının başlarında, çoğu zaman yanlış olan kağıt, kapağında “Anne Taç Alır” diye ilan etti. Derginin içinde şunu iddia etti: Prens Charles’ın kız kardeşi Prenses Anne, Kraliçe Elizabeth tarafından bir sonraki hükümdar seçildi. . Şu anda taht için 14. sırada yer alan Prenses Anne, bir sonraki kraliçe seçilmeyecek. Hikaye bariz bir şekilde yanlıştı.

Bazen, vicdansız magazin dergileri, okuyucuları imkansız anlatılar ve yem-ve-değiştirme taktikleri ile kandırmaya çalışır - yukarıda bahsedilenler gibi Kadınlar Günü kapağında iddia etti ki Kraliçe Elizabeth, Kate Middleton kraliçesi seçmişti Sanki o yönetici hükümdar olacakmış gibi. Açıkçası bu asla olmadı, olamazdı. Ekteki hikaye iddiayı geri çekti, ancak manşetin amacı açıktı.

Woman

(Kadınlar Günü)

Kraliçe Elizabeth'in Emekli Olmasını Beklemeyin

Bu saçma önermenin bir başka yaygın versiyonu da kraliçenin emekli olmasını içeriyor. Yine de bunu beklemeyin. Kraliçe uzun zamandır hayatının tamamı boyunca hüküm süreceğini savundu. En ünlü konuşmalarından birinde, o zaman Prenses Elizabeth dedi ki 1947'de 21. doğum gününde:

'Hepinizin önünde, ister uzun ister kısa olsun, tüm hayatımın sizin hizmetinize ve hepimizin ait olduğu büyük imparatorluk ailemizin hizmetine adanacağını beyan ederim.'

David Schwimmer und Zoe Buckman

Şu anda 70 yıl önce hissettiğinden farklı hissettiğine dair hiçbir belirti olmamıştı.

Şubat 2019'da genellikle yanlış olan National Enquirer iddia etti Kraliçe Elizabeth 'tahttan vazgeçti' ve Prens William ve Kate Middleton'a kral ve kraliçe adını verdi. . Bu sahte rapor ante'yi artırdı ve ayrıca kraliçenin Prens Charles'ı İngiltere'den “sürdüğünü” iddia etti. Bunun olmadığını söylemiş miydik Game of Thrones ? Bu hikaye anlatıcıları Enquirer kurgusal TV'den çok ilham alıyor gibi görünüyor. Hakikatle kesinlikle ilgilenmiyorlar.

Buradaki Ders Magazinlere Dikkat Etmemek

Dedikodu medyası ya Birleşik Krallık kanunlarından tamamen habersizdir ya da gazete satmak için kasten yanlış iddialar yayınlamaktadır. Kendiniz karar verin. Sadece bunu bil Dedikoducu Polis bu öyküdeki düpedüz uydurmaları için bu yayınları çağırmaya devam edecek. Muhtemelen çok daha fazlası olacak.