Scrooged biridir Bill Murray En ikonik ve tanınmış filmleri. Film kuşkusuz bir kült klasik olsa da, her zaman Murray’nin çayı değildi. Oyuncu, yapım aşamasına geldiğinde bazı ciddi hayal kırıklıkları yaşadı.

Scrooged Noel masalının günümüzün yeniden anlatımı ve yozlaşmış televizyon yöneticisi Frank Cross'un hayatını anlatıyor. Cross, Noel arifesinde Noel ruhunu yeniden kazanmasına yardım eden art arda üç hayalet tarafından ziyaret edilir - bu klasiktir. Film tatil sezonunda en çok oynanan Noel filmlerinden biri olmaya devam ederken, herkes hayranı değildi. Dikkate değer bir eleştirmen elbette Roger Ebert'di.1990'da Ebert, Murray ile oturdu ve filme olan hoşnutsuzluğunu aktörle paylaştı. Ebert, filmi eğlenceli bulmadığını söyleyerek Murray'in hayal kırıklıklarını filmle paylaşmasına neden oldu. Murray, en büyük sorunun yönetmen Richard Donner olduğunu düşünüyor. Ebert, oyuncuya Donner ile herhangi bir anlaşmazlığı olup olmadığını sordu.

'Sadece birkaçı. Günün her dakikası, ' Murray eleştirmene söyledi . Bu gerçekten, gerçekten harika bir film olabilirdi. Senaryo çok iyiydi. Benim olan son kesik filmde belki bir deneme vardır. O kadar hızlı yaptık ki, canlı film yapmak gibiydi. Bana işleri daha yüksek sesle, daha yüksek sesle, daha yüksek sesle yapmamı söyledi. Sanırım sağırdı. '

Bill Murray, zor sanatçı

Donner'ın itibarına göre, Murray ruh halindeki dalgalanmalar ve öfke nedeniyle sette bir avuç kişi olarak biliniyordu. Oyuncu, diğer oyuncular ve yönetmenlerle çeşitli kavgalara ve tartışmalara girdi. Filmi çekerken Bob ne olacak? , oyuncu başrol oyuncusu Richard Dreyfuss ile anlaşamadı. İkili, ayrı röportajlarda sette birden fazla anlaşmazlık yaşadıklarını doğruladı ve Dreyfuss, Murray'in sarhoşken kendisine bir kül tablası bile fırlattığını iddia etti.

Murray ayrıca çekimler sırasında Lucy Liu ile tartışmaya girdi. Çarli'nin Melekleri , aktrise 'rol yapamayacağını' söylediği bildirildi. Oyuncu ayrıca filmi çekerken Scarlett Johansson ile belli bir kimyaya sahip olamadı. Çeviride Kayıp .

Bir de rezil bir hikaye var Murray, Chevy Chase'in suratına yumruk attı Chase gittikten sonra Cumartesi gecesi canlı oyunculuk kariyeri sürdürmek için. Olay, 1978'de Chase gece komedi gösterisine ev sahipliği yapmak üzere konuk olarak döndüğünde meydana geldi. Murray, 'Bizi terk ettiği için hepimiz kızgın hissettiğimiz için ve bir şekilde ben herkes adına konuşmak zorunda kalan meshedilmiş intikam meleği olduğum için' gerçekleşti.

Çekişme başlangıçta iki oyuncunun ilişkisine zarar verdi, ancak şu anda yine dostane şartlar içindeler. Murray ayrıca eski Hayalet Avcıları Ramis 2014'te vefat etmeden önce ortak yıldız Harold Ramis. Oyuncu şu anda 1984 klasiğinin devam filminde Dr. Peter Venkman rolünü yeniden canlandıracak.