Nicole Kidman asla aramadı Donald Trump Saçma bir rapora rağmen 'ABD tarihindeki en iyi başkan'. Hikaye sadece temelsiz tıklama tuzağı. Dedikoducu Polis bu sahte haberi ifşa edebilir.

Blogda yeni bir başlık NY Akşam Haberleri 'Nicole Kidman diyor ki: Trump, ABD Tarihinin En İyi Başkanıdır… Nicole'le Aynı Anda Mısınız?' Sahte başlık, aktrisin seçimi kazanan Trump'a tepkisinin sorulduğu Ocak 2017 BBC röportajına dayanıyor. O, 'Sadece şimdi seçildiğini söylüyorum ve bir ülke olarak kim başkan olursa olsun desteklemeliyiz çünkü ülke buna dayanıyor. Ancak bu oldu, o oradaydı ve gidelim. ' Aktrisin konuyla ilgili tüm söylemesi gereken buydu. Hiçbir noktada Trump'a 'ABD tarihindeki en iyi başkan' demeye yaklaşmadı.Aslında, Kidman, Trump hakkındaki yorumlarını netleştirdi “Access Hollywood” ile müteakip bir röportajda, sözlerinin bir onay anlamına gelmediğini açıkladı. 'Demokrasiye ve Amerikan Anayasasına inandığımı vurgulamaya çalışıyordum ve bu kadar basitti' dedi.

Sahte haberlerde uzmanlaşan bir blog olan NY Evening News, Kidman ile eski bir röportajı yaptı ve ona sahte bir manşet ekledi. Ayrıca, aktrisin göreve başlamadan önce Trump hakkında yorum yaptığını da belirtmek gerekir. Güvenilir olmayan satış noktası, Kidman'a sahte bir teklif atfederek tıklama almaya çalışıyor. Bunların hiçbiri gerçekliğe dayanmamaktadır.

Her ne sebeple olursa olsun, sahte haber sitelerinin bir A-list yıldızının Trump'ı övdüğünü yanlış bir şekilde iddia etme geçmişi vardır. Geçen yıl, Dedikoducu Polis hakkında benzer uydurma bir hikayeyi bozdu Julia Roberts, Trump'a 'ABD tarihindeki en iyi başkan' diyor. Bundan kısa bir süre sonra, başka bir blog yanlış bir şekilde şunu bildirdi: Emma Stone, Amerikalıların Trump'ın 'arkasında durmaları' gerektiğini söyledi . Ve bu yılın başlarında, sahte bir haber sitesi yanlış bir şekilde Denzel Washington, 'Trump Amerika'yı kurtardı' dedi. Yanlışlıkla Trump taraftarı olarak adlandırılan diğer ünlüler arasında Brad Pitt, Harrsion Ford ve Kevin Bacon yer alıyor.

Ayrıca Kidman, Trump'ı 'ABD tarihindeki en iyi başkan' ilan etmiş olsaydı, açıklaması dünya çapında bir haber olacaktı. Bunun yerine, rastgele bir blog, aktrisin böyle bir yorum yaptığını bildiren dünyadaki tek çıkış noktasıdır. Trump hakkındaki düşüncelerine gelince Kidman, Amerika'nın “başkan kim olursa olsun” desteklemesi gerektiğini ifade etti ve Ocak 2017'de tekrar söyledi.

Kararımız

Dedikoducu Polis bu hikayenin tamamen yanlış olduğuna karar verdi.