Skandal: National Enquirer'in Anlatılmamış Hikayesi Magnolia Films ve CNN Films'den Pazar günü CNN'de galası. Film, Amerika'nın en saygın gazetecilerinden biri olan Carl Bernstein'ın “[Bugün] sadece basın için değil, aynı zamanda gerçek için de kötü bir zaman” diyerek başlıyor. Bu bakımdan, Enquirer zamanının çok ilerisindeydi.

Belgesel boyunca Bernstein, gazete hakkında en kısa ve öz yorumları yaparak tekrar tekrar ortaya çıkıyor. Yorumları diğer her şeyi kesip attı ve yalan söyledigazetenin nasıl ortaya çıktığı, hedeflerin neler olduğu ve ne tür bir gazetecilik bütünlüğünün Enquirer başlangıçta vardıning ve bugün sahip olmaya devam ediyor .Bruce Springsteen Tochter Reiten

Film, emin olmak için gerçekleri anlatıyor. Tarihinden geçiyor National Enquirer Gazetenin vizyoner orijinal yayıncısı Gene Pope ile başlayarak, New York Enquirer , daha sonra küçük bir New York City gazetesi ve adını hedeflediği ulusal çapta bir odağı yansıtacak şekilde değiştirdi. Amerika'daki en büyük tabloid doğdu ve önümüzdeki birkaç on yıl içinde, Pope gazeteyi en yüksek noktalarına taşıdı.

En ilginci belgesel, Enquirer'ın şüpheli gazetecilik uygulamalarını ayrıntılı olarak. Elvis Presley ve John Belushi'nin ölümleri gibi en büyük erken dönem hikayelerinden bazılarına odaklanarak çıkışın nasıl işlediğini vurguluyor. Film, çoğu gazetecinin en iyi ihtimalle kalitesiz olarak tanımlayacağı bu taktikleri neredeyse romantikleştirdi. Ancak röportaj yapılan muhabirler, orada oldukları kadar gazete satmak için de orada olduklarını bildikleri için utanmıyorlar. hikayeyi doğru anla .

Belgesel inanılmaz derecede önemli bir ayrıntı, 1988 Demokrat önergesinden çıktı. Enquirer ilk önce Gary Hart seks skandalıyla siyaseti yazmaya girişti. Gazetenin yönü burada değişti ve böylece belgesel de değişti. Filmin ilk perdesi daha neşeli olsa da, Hart hikayesinden sonra, tıpkı kağıdın yaptığı gibi, çok daha karanlık hale geliyor. Doksanlarda hiçbir şey sınır dışı değildi. özellikle politik figürler - bugün her zamankinden daha fazla doğru olan bir şey. Gazetenin etkisi büyümeye devam etti.

Film boyunca Ulusal Enquirer'ın yazarlar, kırdıkları hikayelerden, kullandıkları taktiklerden ve makalenin amacından gurur duyuyorlar. Acımasızca dürüstler ve yaptıklarını neden ve nasıl yaptıklarını açıklıyorlar. O.J. Simpson cinayet davası, 'düzgün' gazetecilik ile tabloid gazetecilik arasındaki çizgilerin nasıl bulanıklaşmaya başladığını göstermek için kullanılıyor. Gazeteciler haber yazdıklarını belirsiz bir şekilde biliyorlardı ve eğlence - ve ana akım basını kendi oyunlarında yeniyorlardı. Pek çok yönden, 'bilgi-eğlence' nin doğuşuydu. Film aynı zamanda 'sahte haberlerin' kaynağı olup olmadığını da sorguluyor.

Başkan Donald Trump'ın tartışılıp tartışılmadığını merak ediyorsanız, kesinlikle öyle. O, dışarıdaki herkesten daha çok, magazin gazetesinin doğasını ilk yirmi yılda olduğundan son iki yılda haline geldiği duruma dönüştürmeye yardım etti. Film, Trump'ın ülke için ne kadar önemli olduğu konusunda büyük ayrıntılara giriyor National Enquirer ve 80'lerin magazin medya yıldızından başkana yükselişinde tabloid onun için ne kadar önemliydi.

Skandal tabloid gazetecilik dünyasına derin bir dalış. Dürüst ve adil. Paparazziler tarafından kovalanırken Paris'te bir araba kazasında öldürüldüğü gece Prenses Diana’nın seks hayatıyla ilgili bir hikayeyi yayınladığı zamanki gibi karanlık tarafı gözler önüne serdi. Aynı zamanda, Bill Cosby’nin kadınlarla olan karanlık geçmişiyle ilgili gerçeği kapsayan uzun geçmişi gibi, ana akım basının korkunç istismarlarına dair haberlerinden çok daha uzun bir geçmişe sahip olduğu gibi, gazetenin öykülerin doğru olduğu zamanları da ortaya koyuyor.

Haben sich Ellen Degeneres und Portia getrennt?

Filmin son perdesi, National Enquirer'ın şimdiki sahibi, David Pecker, şirketi American Media Inc. ve Pecker'in tabloid ve dedikodu medya işi vizyonu Gene Pope’un orijinal vizyonuna taban tabana zıt kağıdın. İken Enquirer Kasıtlı olarak apolitik olarak başladı, Pecker döneminde net bir sağcı siyasi gündeme sahip. Taktikleri de değişti, en önemlisi, kağıt ve Pecker'in son yıllarda agresif bir şekilde uyguladıkları sözde 'yakala ve öldür' uygulamasıyla - özellikle tercih edilen politikacıları desteklemek için Arnold Schwarzenegger ve Donald Trump gibi. Ve bu, tüm çılgın hikayenin en önemli kısmı olabilir.

Skandal: National Enquirer'in Anlatılmamış Hikayesi 17 Mayıs Pazar günü saat 22: 00'de CNN'de prömiyeri. Doğu.