Dır-dir MTV gerçekten suçlu Jennifer Lopez VMA'ların aldığı düşük derecelendirmeler için? Yeni bir tabloid hikayesinin temeli budur. Fakat Dedikoducu Polis bu yanlış yönlendirilmiş anlatının gerçeklerle nasıl çelişmediğini açıklayabilir.

'MTV Slams J.Lo For Low Ratings', bu şüpheli makalenin başlığını şu kaynaktan okuyor: National Enquirer . Dergi, 'Son MTV Video Müzik Ödülleri'nin reytingleri tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştı ve kodamanlar Jennifer Lopez'i suçluyor' diye iddia ediyor. Sözde 'muhbir' denen sözde, 'Bir reyting felaketi olduğunda, parmaklar işaret edilir. Şu anda parmakların çoğu Jennifer Lopez'i işaret ediyor. '

Bu tanımlanamayan kaynağı iddia ediyor, 'Büyük ödülü aldı ve büyük bir performans sergiledi, ancak izleyicileri çekemedi. Birinin onun etrafında bir canlı TV şovu kurması uzun zaman alacak. ' Doğal olarak, çıkış noktası bazı önemli bağlamı ve temel ayrıntıları dışarıda bırakıyor. Gibi Lopez’in performansının videoları ve Video Öncü Ödülü konuşması gösterisinde, 20 dakikadan az bir süredir yayının sadece aktif bir parçasıydı. Ama bir şekilde iki saatten fazla süren bir dizinin genel değerlendirmelerinden sorumlu mu?

Bu pek mantıklı değil. Yayın aynı zamanda programın ev sahibi olmadığını da kabul etmiyor, bu da tam gösteriye uyum sağlamak isteyecek belirli bir ünlü fandom olmadığı anlamına geliyor ve E! Çevrimiçi işaret etti, Beyonce ve Taylor Swift gibi bir dizi büyük yıldız katılmamıştı . Rihanna, Jay-Z, Drake ve Ed Sheeran gibi bazı hayranların etkinlikten çekilmesiyle, bazı izleyicilerin izlemek için bir nedeni kalmadı. Bu Lopez’in hatası değil.

Belki de en önemlisi, tabloid bunun farkında değil gibi görünürken, VMA'lar için ilk derecelendirmeler şovun tüm zamanların en düşük seviyesinde olduğunu gösterdi , bu aslında ilerleyen günlerde değişti. MTV ve VH1'de üç günlük ek görüntülemeler hesaba katıldığında, Video Müzik Ödülleri'nin reytingleri yükseldi Geçen hafta son teslim tarihinin bildirdiğine göre, 'İki ağın 2017 L3 yayınında 18-49'da% 9 ve toplam görüntüleyenlerde +% 7'. Ayrıca, '18-49 arasında, iki ağın birleşik L3 derecesi aynı gün Canlı + 'ya göre% 17 arttı.'

Ve hepsi bu kadar değildi. Ticari yayında ayrıca, 'Viacom'a ait 11 ağda Simulcast, 2018 VMA'ları, tüm yetişkin izleyiciler (18+) arasında, 2017'ye göre +% 4 artışla 3.02 birleşik L3 değerlendirmesi elde etti.' Yani reytingler sadece orijinal yayına göre artmakla kalmadı, geçen yıla göre de yükseldi. Dahası da var: Bu yılki Video Müzik Ödülleri, 'Viacom tarihinde en çok dinlenen ödül şovu' idi. Çeşitlilik sosyal medya katılımının 2017'ye göre yüzde 46 arttığını da belirtti. Ayrıca Lopez’in sahnede geçirdiği sürenin, katılımın 'arttığı' anlardan biri olduğu ortaya çıktı.

O halde ağın Lopez'e kızmasının nedeni tam olarak nedir? Açıkça bir tane yok. İyi ya da kötü reytinglerden tek başına sorumlu değildi ve tabloid yanlış bir şekilde okuyucuların inanmasını istediği için rakamlar namlu dibini kazımıyordu. Buradaki gerçeklerin bu kadar açık bir şekilde doğru olmadığı göz önüne alındığında, dergi hem MTV'ye hem de Lopez'e bir özür borçludur.

Kararımız

Dedikoducu Polis bu hikayenin tamamen yanlış olduğuna karar verdi.