Miley Cyrus sahte bir habere rağmen “Bugün Amerika'yı terk ediyorum ve asla geri dönmüyorum” demedi. Şarkıcı, 10 gün içinde İngiliz vatandaşı olacağını da eklemedi. Hepsi uydurma. Dedikoducu Polis bu son fabrikasyonu ortaya çıkarabilir.

Just News USA web sitesi, Cyrus'un Donald Trump'ın başkanlığına yanıt olarak ABD'den ayrıldığını ve 'asla geri dönmeyeceğine' ve yakında İngiliz vatandaşı olacağına yemin ettiğini iddia ediyor. Göze çarpan bir şekilde, çıkış, Cyrus'un bu açıklamaları nerede ve ne zaman yaptığı iddia edildiğinden bahsetmiyor. Ve bu ifadelerin çevrimiçi olarak hızlı bir şekilde aranması, o blogdan ve benzerlerinden birkaç diğerinden sonuçlar verecektir, ancak başka bir saygın medya kuruluşundan değil. Elbette, sahte alıntıları prizin ürettiği içindir.Cyrus'un 1 Mart 2016'da Instagram'da Trump seçilirse 'ülkeden taşınacağını' yazdığı doğru olsa da, o zamandan beri sözlerini açıkladı. Cyrus sosyal medyada bu yorumu yaptığı sırada, Trump'ın delegelerdeki senatör Ted Cruz ve Marco Rubio'nun çok ilerisine gittiği için Cumhuriyetçilerin başkan adayı olarak aday gösterilmesi gerektiğine üzülmüştü. Ancak, NME müzik yayınıyla Eylül 2017'de yapılan bir röportajda, Cyrus neden Amerika'yı terk etmediğini açıkladı Trump başkan seçildikten sonra.

Cyrus, 'Ülkeyi terk etmedim, bu biraz cahil [küfür], bu aptalca' dedi. 'Ülkeme söyleyecek iyi bir şeyim olduğunu düşündüğümde ülkemi terk ediyorum' diye ekledi. Şarkıcı ayrıca, nerede olduğunun gerçekten önemli olmadığını, çünkü '[patlayıcı] sesim duyulacak ve bundan emin olacağım' dedi.

Herhangi bir şey varsa, Just News USA’in alıntılarının sahte olduğu, çünkü küfür içermedikleri açık olmalıydı. Şaka bir yana, web sitesi son zamanlarda Cyrus'a ve onun başkana muhalefetine takıntılı görünüyor. Sadece 24 saat önce Dedikoducu Polis iddia edilen bir makaleyi uydurduğu için aynı satış noktasını bozdu Cyrus, Trump'ın destekçilerinin müzik kariyerine zarar verdiğini iddia etti . Bu sahte raporda, blog Cyrus'un artık çok satan bir sanatçı olmadığını söyledi çünkü '[Trump destekçilerinin] bununla bir ilgisi olduğundan emin. Aldığım nefret miktarı inanılmaz. '

Jennifer Lawrence und Taylor Swift

Cyrus'un 'Bugün Amerika'yı terk et ve asla geri dönme' ilan ettiğini iddia eden uydurma makale gibi, aynı zamanda bir uydurmadır. Şarkıcı bunu asla söylemedi, kampı garanti ediyor Dedikoducu Polis . Cyrus da Birleşik Krallık'ta vatandaş olarak parti yapmaya hazır değil.

Kararımız

Dedikoducu Polis bu hikayenin tamamen yanlış olduğuna karar verdi.