Mayk taysın söylemedi Hillary Clinton 'tarihteki en üretken seri katil.' Bu, güvenilmez iki web sitesi sayesinde internette dolaşan sahte bir haber. Dedikoducu Polis yalanları açığa çıkarabilir.Her ikisi de YourNewsWire ve Neon Isırgan Bu hafta 'Mike Tyson:' Hillary Clinton Amerika’nın En Üretken Seri Katili 'başlıklı makaleleri var. Hikayeler, birkaç gün arayla yayınlanmış olsalar da, farklı tanıtımlar ve birkaç değişen noktalama işareti dışında neredeyse aynıdır. Her ikisi de eski boksörün Las Vegas'taki bir gösteri sırasında Clinton'dan bahsettiğini iddia ediyor. Neon Nettle, Tyson'ın kışkırtıcı yorumlarını 'kalabalık bir izleyici kitlesine' verdiğini iddia ediyor, ancak sözde sözlerin gerçek olduğuna dair hiçbir kanıt yok. Açıkçası, gösteri için bir tarih verilmez.Ancak iki blog, Tyson'ın etkinlikte sözde söylediği sözlerinden alıntı yapıyor: 'Manson ailesi, Clinton ailesiyle karşılaştırıldığında hiçbir şey değil. TED Bundy? John Wayne Gacy? Lütfen… bu çocuk işi. ' Clinton'larla bağlantılı olduğu iddia edilen ölümleri listelemeye devam ettiği iddia edildi, ardından özellikle eski başkan adayı hakkında, “Üzücü ama gerçek şu ki, onun için asla adalet bulamayacağız. Biz insanlar adaletin yerini bulduğunu asla göremeyeceğiz. Ülke kanunlarının üstünde. '

Her iki kuruluş da, Tyson’ın sözde açıklamalarının 'Las Vegas'ta küçük bir şovla' Undisputed Truth 2 'konuşma turunun bir sonraki ayağına ısınırken' geldiğini savunuyor. Elbette, yıldız 'kalabalık bir izleyici' önünde uzaktan böyle bir şey söylemiş olsaydı, katılımcılar tarafından hemen sosyal medyada paylaşılacak ve geniş bir şekilde basın tarafından ele alınacaktı. Ancak çevrimiçi aramalar, bu sözde alıntıların yalnızca YourNewsWire, Neon Nettle ve meşru olmayan iddiaları kopyalayıp yapıştıran diğer birkaç sahte haber sitesinde bulunabileceğini gösteriyor.Wann ist Jennifer Anistons Baby fällig?

Belki de kabataslak yayınlar onların kurgusal anlatılarına inanılacağını varsayıyordu, çünkü Tyson'ın aslında bir sahne şovu var, ancak ABD'de yaklaşan tek bir tur tarihi var ve Las Vegas koşusu yaklaşık bir ay önce sona erdi. Ya da belki Tyson'ın Clinton hakkında kötü konuşmasının muhtemel olduğunu düşündüler çünkü o 2016 başkanlık seçimlerinde Trump'ı destekledi . Ancak üstünkörü bir soruşturma bile, Tyson'ın Clinton hakkında bu 'seri katil' yorumlarını asla yapmadığını gösteriyor.

Bunların hepsi bir uydurma ve görünüşe göre yıldızların eski Dışişleri Bakanı'nı küçük düşürüyormuş gibi yanlış bir şekilde göstermeye yönelik süregelen bir çabanın parçası. Örneğin, Ekim ayında Dedikoducu Polis Gerçek olmayan bir şekilde iddia edilen sahte bir haber için Neon Nettle'ı çağırdı Morgan Freeman, Clinton'ın 'hapishaneye ait olduğunu' söyledi. Tıpkı Tyson'da olduğu gibi, oyuncu asla böyle bir şey söylemedi.

Kararımız

Dedikoducu Polis bu hikayenin tamamen yanlış olduğuna karar verdi.