Maya Rudolph seçilmiş Başkan Yardımcısı Kamala Harris olarak gösterdiği komedi rolüyle bu günlerde daha fazla ilgi görüyor. Cumartesi gecesi canlı . Ancak oyuncu ve komedyen, 2020 cumhurbaşkanlığı seçimlerinden çok önce parlaklığını kanıtladı. Rudolph, son 25 yılda başarılı bir müzisyen (The Rentals) oldu ve 7 sezonluk bir kadro üyesi oldu. SNL ve büyük ekranda bir oyuncu ( İdiokrasi , Nedime ).

Yeteneği tek başına dursa da, ailesinin tek ünlü üyesi o değil. Rudolph'un annesi ruh şarkıcısı Minnie Riperton'dı. Ne yazık ki, Riperton trajik bir şekilde genç yaşta öldü ve Rudolph ve erkek kardeşini öncelikle babaları tarafından yetiştirilmek üzere bıraktı. Minnie Riperton’ın hayatı ve onun ve Rudolph’un ilişkisinin nasıl olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin.Minnie Riperton Kimdi?

Maya Rudolph, şarkıcı-söz yazarı Minnie Riperton ve müzik yapımcısı Richard Rudolph'un ikinci çocuğu ve tek kızı.

Beş oktavlık vokal aralığı ile ünlü olan Riperton, kariyerine Etta James, Bo Diddley ve Chuck Berry gibi efsaneler için arka planda vokal yaparak başladı. 1974 albümünden 'Lovin’ You ' Mükemmel melek (üreten Stevie Wonder El Toro Negro takma adı altında) pop listelerinde bir numaraya ulaştı ve şarkıcıyı sertifikalı bir yıldız yaptı.

verlässt Savannah Guthrie die heutige Show?

Şarkı sözleri romantik aşka atıfta bulunsa da, bildirildiğine göre melodiyi Rudolph için bir ninni olarak ortaya çıkardı. Parçanın sonunda tekrar tekrar “Maya” yı söylerken dinleyin.

1976'da Riperton'a meme kanseri teşhisi kondu. Aynı yıl radikal bir mastektomi geçirdi, ancak o zamana kadar kanser zaten lenf düğümlerine yayılmıştı. Riperton hastalığını kaydetmeye ve gezmeye devam etti ve 12 Temmuz 1979'da - Maya'nın yedinci doğum gününden iki hafta önce - 31 yaşında öldü.

Maya Rudolph Neden Annesinin Ölümünden En Uzun Süre Konuşmadı

Belki de Rudolph, acısını dindirmek için komediyi kullanmıştır. Yıllarca annesinin kaybını tartışmaktan kaçındı.

Lebron James Nettowert 2018

Uzun yıllar boyunca bu konuşmaya dokunamadım bile. Annemin her zaman olduğu gibi - çok acı vericiydi - 'dedi Rudolph derinlemesine bir şekilde New York Times profil, kendini kesiyor. Doğru dürüst yas tutup tutmadığımı hatırlamıyorum.

Hayatımın çoğunda onunla birlikte olduğum yerin daha çok bir 'Zavallı ben, neden ben?' Olduğunu biliyorum ”diye ekledi. Yakın zamana kadar, onun hakkında konuşmak hâlâ bir acı gibiydi.

Maya Rudolph Annesi Olmadan Büyüyor

Rudolph, annesini kaybetmenin onun yetiştirilme tarzını nasıl etkilediğini gösteren bir çamaşır listesi sağlayabilir. Riperton'suz beyaz bir toplulukta büyümüş çift ırklı bir çocuk olması, Siyah kimliğinden kopuk hissetmesi sorunu daha da kötüleştirdi.

'Sadece tamamen kayboldum,' dedi Rudolph. Saç bakımı kadar basit bir şey bir kafa karışıklığı ve güvensizlik kaynağı haline geldi ('Saçınız çok etnik. Ona dokunabilir miyim?' Diye sordu üniversite öğrencisi bir arkadaşım). Ayrıca anne tarafındaki akrabalarıyla ırk nedeniyle değil kültürel farklılıklar nedeniyle de ilişki kurmuyordu. 'Kaliforniya'da yaşayan, ailenin yanında büyümeyen çocuk bendim,' diye açıkladı.

Was ist mit elton Johns Stimme passiert?

Ayrıca kaybının basında belgelenmesine de yardımcı olmadı. Riperton’un ölümünden iki ay sonra Rudolph’un yedinci doğum günü partisi fotoğraflandı ve Jet dergi.

Rudolph, 'Bu şekilde büyümek tuhaftı,' dedi. 'Düşünüyorum, annesi ölen çocuğum ve bunu herkes biliyor ya da en azından sen bunu herkesin bildiğini hissediyorsun.'

Rudolph bugün ortağı, yönetmen Paul Thomas Anderson ve dört çocuğuyla birlikte yaşıyor. Annesinin kaybının üzerinden neredeyse kırk yıl geçmiş olsa da, komedyenin açıkça Riperton'dan ilham alan bir eseri var. Rudolph, müzikal becerilerini yalnızca SNL skeçler aynı zamanda Princess'in yarısı - sanatçının kendisi tarafından övülen bir Prince cover grubu.

ist Ben Shapiros Frau Ärztin

Joe Biden ve Kamala Harris, 2020 seçimlerinin sertifikalı kazananları olmaya hazır olduğuna göre, Rudolph'u en az dört yıl daha spot ışığında görmeyi bekleyin.