Matthew Perry aktörün sadece “altı ayı” kaldığını iddia eden bir tabloid yanlış olmasına rağmen ölmüyor. Dedikoducu Polis gerçekler yerine spekülasyona dayanan sahte raporu çürütebilir.

Geçen hafta, 'Arkadaşlar' yıldızı, sindirim sisteminde bir delik oluştuğunda meydana gelen mide-bağırsak delinmesi nedeniyle ameliyat edildi. Durum ciddi olabilir, ancak Perry'nin temsilcisi ameliyat sırasında iyileşmekte olduğunu doğruladı. Ne yazık ki National Enquirer sansasyonel bir başlık okuyarak durumu kötüye kullanıyor: 'Matthew Perry Bağırsaklar Patladıktan Sonra Öldü!'Güvenilir olmayan çıkış, oyuncunun 'altı ay kadar kısa bir sürede ölümün eşiğinde' olduğunu iddia ediyor. Tabloid teşhisini nasıl ortaya koydu? Çıktı, Perry'yi tedavi etmemiş bir doktorun gastrointestinal perforasyonun 'hayatı tehdit eden bir durum' olabileceğine dikkat çekti. Bu kadar.

Yayın, duruma dair hiçbir kavrayışa sahip olmamasına rağmen, uyuşturucu ve alkol kötüye kullanımının Perry'nin tıbbi aciliyetine neden olduğunu iddia etmeye devam ediyor. Oyuncu, her ikisi de potansiyel olarak sindirim sağlığı sorunlarına katkıda bulunabilecek uyuşturucu ve alkol bağımlılığıyla ilgili mücadeleleri konusunda açıktı. Bununla birlikte, perforasyonlara apandisit ve Crohn hastalığı gibi çeşitli diğer altta yatan hastalıklar neden olabilir. Perry’nin sağlık korkusunun nedenine karar vermek, magazin dergisinin tahminden ibarettir.

Dergi, bir doktorun gastrointestinal perforasyon hakkındaki genel bilgisine dayanarak Perry'nin 'ölmesi' ile ilgili çirkin önermesini ortaya attı. Tıp uzmanı, aktörü veya durumunun ayrıntılarını bilmiyor. Ne olursa olsun, Dedikoducu Polis Oyuncu adına konuşma yetkisine sahip bir sözcü tarafından kontrol edildi ve tabloid'in makalesinin 'tamamen yanlış' olduğundan emin olduk.

Bu arada, güvenilirliği daha yüksek olan birkaç haber kaynağı, Enquirer ayrıca aktörün sağlık durumunun tıbbi krizinden sonra iyileştiğini de doğrulamıştır. Los Angeles Times dikkat Perry ameliyatının ardından 'iyileşiyor' . 'Entertainment Tonight' da benzer şekilde şunu bildirdi: Perry 'iyileşme yolunda.' Ve E! Haberler ayrıca bunu doğruladı Perry 'ameliyattan sonra iyileşiyor.'

Ek olarak, bu ilk kez değil Enquirer oyuncunun sağlığı hakkında yanlış raporlar yayınladı. 2016 yılında Dedikoducu Polis Perry'nin felç geçirdiğini yanlış bir şekilde iddia ettiği için tabloid'e seslendi. Derginin tıbbi teşhisini destekleyecek sıfır kanıtı vardı, ki bu açıkça doğru değildi. Unutulmamalıdır ki, yayın, oyuncunun kariyeri hakkında da pek bir şey bilmiyor, çünkü yıllar boyunca birçok kez hem “Friends” buluşması hem de film olması gerektiği konusunda ısrar ediyordu, ikisi de gerçekleşmemişti.

Kararımız

Dedikoducu Polis bu hikayenin tamamen yanlış olduğuna karar verdi.