Matt Lauer ile 'değiştirilmedi' Megyn Kelly , yeni bir tabloid kapak hikayesinin aksine. Dedikoducu Polis bu sansasyonel ve yanıltıcı haberde yalan haberleri gerçek haberlerden ayırabilir.

En son bu konuyu araştırmadan önce Temasta kapak haberi, bunun Ocak ayında yanlış bir şekilde iddia edilen aynı magazin gazetesi olduğuna dikkat etmek önemlidir. Lauer ve Kelly bir kan davası içindeydi . Sonra Şubat ayında, dedikodu dergisi haksız yere Lauer, Kelly lehine 'Today' şovunda 'terk edildi' . Her ikisi de uydurma kapak hikayeleriydi.Şimdi, tamamen yayın tarafından üretilmiş gibi görünen bu gerçek olmayan destanın üçüncü taksitiyle Nisan ayındayız. En son sürümdeki başlık, 'Shakeup At The 'Today Show'da: Matt, Megyn Tarafından Değiştirildi.' Kanıt olarak, dergi, Vladimir Putin'in Kelly ile özel bir görüşme için mahkemeye çıkarıldığına dair spekülasyonlara işaret ediyor. Sözde 'ağ içerisinden' biri, Lauer'in yeni meslektaşı olmasaydı 'o röportajı alacağını' açıklıyor.

Derginin kaynağı, 'Sadece röportajda onun yerini almakla kalmadı, aynı zamanda ağdaki en iyi köpek olarak da yer aldı,' diyor. Ancak özellikle kaşınıyor olan şey, diğer kuruluşlar Kelly'nin bir Putin röportajı için sıraya girebileceğini öne sürerken, magazin gazetesinin iddiasını daha da ileriye götürerek, bunun Putin ve Başkan Donald Trump ile 'ortak' bir röportaj olacağını öfkeli bir şekilde iddia etmesidir. Ne dersiniz?!

Trump'ın Rusya ile bağlantılı olabileceğine dair endişelere rağmen, başkanın düşman bir ulusun lideriyle ortak bir görüşme yapabileceğini iddia etmek tamamen mantıksız. Daha da saçma olan şey ise Temasta böyle bir kepçe varmış gibi davranmak. Doğru. Yerleşik haber dergilerinin veya saygın siyasi muhabirlerin ve uzmanların hiçbirinde buna sahip değil. 2014'te Kim Kardashian’ın Kanye West ile olan evliliğinin “58 gün sonra” bittiğini söyleyen tabloid, bu sözde bomba kabuğunu tamamen patlattı.

Bunu akılda tutarak, dedikodu kuruluşunun yanıltıcı iddialarını ciddiye almak zordur. Magazin dergisinin Kelly’nin 'içeride' ve Lauer'in 'dışarıda' olduğu şeklindeki dramatik tanımlamasına rağmen, usta sunucu 'Bugün' ve büyük ölçüde NBC News'in yüzü olmaya devam ediyor. Bu değişmiyor. Büyük röportajlar almaya devam edecek ve Kelly de kendi röportajlarından bazılarını yakalayacak. NBC News içerisinden son derece iyi bir yere sahip olan Lauer'in 'değiştirildiği' fikri 'tamamen yanlış' diyor. Ve ortak bir Putin ve Trump röportajı olacağı ve Kelly tarafından yürütüleceği iddiasına gelince, kusursuz kaynağımız bunu 'gülünç' olarak nitelendiriyor. Gülünç olmayan, sahte haberler için insanlardan 3,99 ABD doları ücret almak ve gazetecilikmiş gibi davranmak.

Kararımız

Dedikoducu Polis bu hikayenin tamamen yanlış olduğuna karar verdi.