Popüler DJ Marshmello 2019'dan sonra iki farklı rekor kırdı Fortnite oyun içi konser. Konser baştan sona yalnızca 10 dakika sürdü, ancak milyonlarca kişi canlı etkinlik sırasında izledi ve hatta daha fazlası Twitch ve YouTube gibi siteler aracılığıyla konseri yayınladı. The gizli DJ'ler sanal performans hayattan daha büyüktü, bu yüzden Fortnite mükemmel bir mekandı.Fortnite 100 oyuncunun galip ilan edilmek için birbirleriyle ölümüne savaştığı çılgınca popüler bir çevrimiçi oyundur. Temel oyun ücretsizdir, ancak geliştirici Epic Games karını oyun içi satın alımlarla elde edilebilen kıyafetler, aksesuarlar ve ifadelerle elde eder. Fortnite oyun içi etkinlikleri nedeniyle büyük kitlelere yabancı değil. Kasım 2018'de 8 milyondan fazla insan, mor bir küpün yok oluşunu görmek için oturum açtı. Gerçeği göz önünde bulundurarak Fortnite 200 milyon kayıtlı oyuncuya sahiptir, bu oyuncu sayısının sadece bir kısmıdır.Marshmello’nun sanal konseri bu miktarı kolayca aştı. Epic Games'e göre, 10 milyondan fazla oyuncu oyunun ilk sanal konserini izledi. 10 dakikalık konser, Marshmello'nun 'Alone' adlı şarkısı, Ookay ve Noah Cyrus'un yer aldığı 'Chasing Colours' ve Marshmello'nun logic Logic ile kaydettiği 'Everyday' gibi en popüler şarkılarının bir karışımıydı.

Büyük hitlerin yanı sıra, gerçek dünyada mümkün olmayan harika görseller ve efektler de vardı. Marshmello’nun avatarıyla sahnede performans sergileyen dev holografik dansçılar. Marshmello'nun hologramları, şarkılardaki önemli anlarda da ortaya çıkıyordu, genellikle diş ipi gibi hit danslar ve Marshmello'nun kendi 'bataklık yürüyüşü' gibi hit danslar sergiliyordu. Ayrıca oyuncuların avatarları havada şaşırtıcı mesafeler atlayabilmek için yerçekiminin geri çevrilmesi veya yerçekiminin oyuncuların özgürce uçabilmesi için tamamen kapatılması gibi dudak uçuklatan etkiler de vardı.Aşağıda Marshmello’nun Fortnite Konserine Göz Atın

Marshmello deneyim hakkında tweet attı gerçeğin ardından, “Bugün tarih yazdık! @Fortnite içinde milyonlarca insanın katıldığı ilk canlı sanal konser. Çok çılgınca, destansı oyunlar ve bunu mümkün kılan herkese teşekkürler! ' Ayrıca sanal konseri izleyen ve performansıyla birlikte dans eden insanların birkaç videosunu tweetledi.

Dünya dışı bir konser için yapılan tüm deneyim. Hologram teknolojisi bu seviyeye ulaşma yolunda olsa da, gerçek hayatta asla kopyalanamaz. Sanal dünyanın, özellikle de video oyunlarının bu nitelikteki olaylara hazır hale gelmeden önce yapılması gereken daha çok hazırlık var. Aslında, Marshmello’nun konserinin dikkatiniz dağılmadan devam etmesini sağlamak için, Fortnite etkinliği şiddet içermeyen oyuncuların silahlarını kullanma kabiliyetleri askıya alındı. Bununla birlikte, biter bitmez ve oyuncular neredeyse hiçbir kısıtlama olmaksızın öldürme yeteneğini yeniden kazandığında, olay bir kan banyosuna dönüştü. Yine de, özellikle koronavirüsün mevcut yayılmasıyla ve evde kalma emri altındaki birçok insan göz önüne alındığında, bu sanal konserler hayatın düzenli bir parçası haline gelebilir.