Kabul etsen de etmesen de Lebron James G.O.A.T. ise aşırı derecede zengin olduğunu inkar etmek mümkün değil. Peki dört kez NBA şampiyonu olan tam olarak ne kadar zengin? Sayılar değişebilir, ancak ipuçları için cömert yaşam tarzına ve son derece cömert hayırseverliğe göz atıyoruz. Lebron James’in net değerine ilişkin tahminimizi ve servetini nasıl harcadığına ilişkin ayrıntıları öğrenin.

LeBron James'in Bazı Cömert Harcama Alışkanlıkları Var

Temmuz 2018'de LeBron, Los Angeles Lakers ile dört yıllık 154 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladığında şimdiye kadarki en yüksek ücretli NBA oyuncusu olarak tarihe geçti. Menajeri Rich Paul, LeBron'un ekiple iki yıllık 85 milyon dolarlık bir sözleşme uzatmayı kabul ettiğini açıkladığında Aralık 2020'de servetine ekledi. Bu, ticari olarak güvenilirliğini etkilemez bile. Yıllar boyunca LeBron, Nike, Coca-Cola, Beats by Dre ve State Farm Insurance dahil olmak üzere en az bir düzine büyük markayı onayladı. Göre Forbes , sponsorluklardan 2020'de 60 milyon dolar kazandı. Peki bütün bu parayla ne yapıyor? Başlangıç ​​olarak, en büyük varlığına yatırım yapıyor: bedenine. 2016'nın bir bölümünde Bill Simmons Podcast , ev sahibi konuk Malcolm Gladwell'e, Kral James'in en iyi durumda kalmak için yılda yedi rakam harcadığını söyledi. Simmons, 'Şans eseri, birkaç hafta önce LeBron’un iş ortağı olan Maverick Carter ile biraz zaman geçirdim,' dedi. Ona sordum, 'LeBron hakkındaki en büyük yanılgı nedir? İnsanların LeBron hakkında farkında olmadığı tek şey nedir? 'Ve dedi ki,' İnsanlar onun vücudunda ne kadar sıkı çalıştığının farkında değil. 'Simmons ayrıntılar için baskı yaptı ve' Ne demek istiyorsun? 'Diye sordu. Carter, “LeBron, vücuduna yılda bir buçuk milyon dolar harcıyor” dedi. Simmons, 'Bana söylediklerini yorumluyorum, bu yüzden tüm bu gerçekleri doğru anlamıyor olabilirim,' diye devam etti. “[Lebron'da] şefler var. Nasıl uyuyacağına dair tüm bilime sahip. Tüm bu farklı şeyler. Masözler. Hayatında yaptığı her şey, basketbol oynaması, sahada kalması ve olabildiğince sağlıklı olması ve sepete girdiğinde cezayı çekmesi ve insanlar tarafından ezilmesi için inşa edildi. ' Öz bakıma olan bağlılığı, yaşam düzenlemelerine kadar uzanır. 2020 yazında LeBron, Beverly Hills'te 36,75 milyon dolarlık bir Akdeniz konağı satın aldı. 9.100 metrekarenin üzerinde olan mülk, daha önce efsanevi film yıldızı Katharine Hepburn tarafından iskan edilmişti. Bir tarama odası, yüzme havuzu ve tenis kortu bulunmaktadır. Ayrıca iki ayrı misafirhane de var, ancak buna kızının arka bahçesindeki inanılmaz oyun evini de içerdiğinden emin değiliz: Kendisinin görmeden evi satın aldığı bildirildi. Sanırım bundan memnun olmasaydı, şunlardan birinde kalabilirdi bölgede sahip olduğu diğer iki yer . Emlak portföyünde Brentwood'da 2017'de aldığı 23 milyon dolarlık bir malikâne ve 2015'te satın aldığı 21 milyon dolarlık bir mülk var. LeBron, elbette sıkı çalışması için kendini nasıl şımartacağını ve ödüllendireceğini de biliyor. Yahoo! kişisel araba koleksiyonunun 1 milyon doları aştığını bildirdi. Basketbol yıldızı Kia Motors'u temsil ediyor ve sözleşmeye bağlı olarak onlara gezegendeki en iyi arabalar demeye mecbur, ancak bu onun diğer sürüşlerden zevk alamayacağı anlamına gelmiyor. Garajından öne çıkan özellikler arasında klasik bir '57 Chevy Impala, hasta bir Lambo Aventador ve lüks bir Bentley Continental GT yer alıyor.

Sporcu Olmasına Rağmen LeBron Önce İş Adamı

Bükmeyin. LeBron çok para kazanıyor olabilir ama paraya yaklaşımı umursamaz değil. İçinde bir 2018 sütunu Inc. Dergisi sporcuya 'kişisel finans alışkanlıklarını kazandırdığı' için övgüde bulundu. Satın aldıklarının çoğunun akıllıca yatırımlar olduğunu keşfettiler (örneğin, sağlığı için harcadığı para). Ayrıca tutumlu olmanın yollarını bulduğunu da ortaya çıkardılar. Örneğin Pandora'yı reklamlarla dinliyor ve cep telefonunda veri dolaşımını kullanmıyor. Ünlü isimler aynı fikirde. 2018 röportajında Bugün Amerika , milyarder Warren Buffett, LeBron'a büyük övgüde bulundu. Buffett, 'İnsanların, test edemeyeceğiniz belirli alanlarda diğer insanlardan daha iyi işleyen zihinleri var' dedi. “Ve LeBron, diğer birçok yeteneğe ek olarak, para zekası var. Ve bir şeyler alıyor. ' 'LeBron James bu konuda bir dahi,' Steve Harvey ESPN'de 2018 görünümünde söyledi. 'İş zekası ... o zeki bir adam.' LeBron’un Cleveland’dan Los Angeles’a taşınması hakkındaki düşüncelerini tartışırken dinleyin:

LeBron Topluma Bağlılık Ve Geri Veriyor

Bir hayırsever olarak cömertliğinden bahsetmeden LeBron’un servetinden söz edemeyiz. 2015 yılında dört yıllık burs sağlamak için 42 milyon dolara kadar söz verdi Akron Üniversitesi'nde. Ödüller, LeBron James Aile Vakfı tarafından oluşturulan bir programa kayıtlı devlet lisesi öğrencilerine verildi. Vakıf, 2018 yılında memleketi Ohio, Akron'da Söz Veriyorum Okulu'nu açtı. Öğrenci topluluğu, 'Akron Devlet Okulları tarafından kritik akademik alanlarda ve diğer faktörlerde geride olarak tanımlanan' 240 üçüncü ve dördüncü sınıftan oluşur. LeBron açılış günü aradı hayatının en büyük anlarından biri . 'İnsanlar bana' Neden okul? 'Diye sorduklarında bu, nedeninin bir parçası' dedi . 'Çünkü bu 240 çocuğun tam olarak neler yaşadığını biliyorum. Yürüdükleri sokakları biliyorum. Yaşadıkları sıkıntıları ve sıkıntıları biliyorum. İnişleri, çıkışları biliyorum. ' Hayal ettikleri her şeyi biliyorum, diye devam etti. 'Sahip oldukları tüm kabusları biliyorum çünkü ben oradaydım.' 2018'de Cleveland TV istasyonu WKYC okulu kurma ve işletme maliyetlerini düşürdü. Akron Devlet Okul Bölgesi, bölge bütçesinden sağlanan finansmanı kullanarak işletme maliyetlerini karşıladı. Bununla birlikte, vakıf bina tadilatları, yiyecek kilerleri ve okul sonrası programlar dahil olmak üzere çeşitli projeler için 2,8 milyon dolar katkıda bulundu.

2021'de LeBron James’in Net Değeri Nedir?

LeBron James’in 2021 net değerinin 500 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor, göre Ünlü Net Değer . Gerçeğini düşünün Forbes 2018'de 450 milyon dolar olarak değer verdi. O zamandan beri başka bir NBA şampiyonluğu kazandı ve hiçbir yavaşlama belirtisi göstermiyor. Ayrıca ömür boyu Nike sözleşmesi, sözde “para aklı” ve diğer ticari girişimler (Liverpool FC'deki azınlık hisselerinin sahipliği dahil) faktör. Tüm işaretler, Kral'ın şimdilik tahtında kaldığını gösteriyor. Halk genellikle profesyonel sporcu maaşlarının haklı olup olmadığı konusunda bölünmüştür. LeBron işe koyduğu ve başkalarına yardım etmeye devam ettiği sürece servetinin hak edilmiş olduğunu söylüyoruz.